Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by slippers76


Papanash, eu o sa ma duc cu copiii la mare la sfarsitul lui mai. De obicei e vreme buna, nu-i aglomerat, nu-i insolatia aia criminala si poti sa stai mai mult cu ei afara. Oricum, crema cu factor de protectie mare e obligatorie.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts



asa ma gandeam si eu, in extra-perioada. si crema la greu, si palariuta. eu nu-s de acord cu parintii care-si dezbraca complet copiii la plaja, nu din exces de pudicitate dar nu mi se pare nici sanatos sa-i intre copilului nisip cu tot felul de microbi pe-acolo...
de-abia astept sa-l duc pe ghighi si la mare ! sau la ocean !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Haide mai Annisio... ca doar nu stai tu in loc de niste vorbe...

Evident ca-mi place micul lui univers... toate lucrurile facute cu dragoste pentru copii ma emotioneaza... ca pana la urma nici eu nu sunt decat un bot de suflet... Ca sa zic drept, culorile mi se par cam reci.. da' s-ar putea sa fie ok per ansamblu... Si patul.. zici ca l-ai schimbat? Cum ai pacalit-o pe vanzatoare?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Papanash, multumesc,vroiam sa-i arat lui Andrei cum se deplaseaza un bebe-frumos. Sa stie ce e posibil sa faca si sora-sa.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

sper ca va aduceti aminte de noi...

noua(eu si Miru) ne-a fost dor de voi

la intalnire ne-am simtit super bine, pupacim inca o data bebeii si mamicile prezente

am avut o saptamana nebuna si nici netul nu mers, sper sa sunteti cu totii bine , ca am vreo 3 capitole de recuperat si nu stiu daca reusesc in seara asta ca acus ajung musafirii de la aeroport si pana maine seara o sa fiu tot cu mese intinse, dar e ok, ca sunt viitorii nostri fini

noi suntem ok, Miru nu prea a mancat zilele trecute decat tzitzi si drept urmare s-a trezit din 2 in 2 ore noaptea, azi a mancat cele 3 mese solide, sa vad acum cum o fi la noapte ca si asa sunt franta,
vreau sa incep sa o obisnuiesc cu mamaie, dar deocamdata nu avem mari succese, am fost joi la o receptie vreo 3 ore si am plecat ca eram eu nelinistita, si abia ne urcasem in masina cand a sunat si mamaie ca nu mai stie ce sa ii faca , cand am ajuns acasa urla mititica, pana seara a trebuit sa o tin numai in brate, offf
de saptamana viitoare vine mamaie o zi da si una nu, sper pana in mai sa se obisnuiasca

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by sim_stoian
Auzi, da matale ce faceai in carapacea aia ?



Mahhh.. am pus ceva copii pe fuga ca sa pot intra si eu... Cu iesitul a fost mai greu.. da' am dovedit-o pana la urma

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



eu am mai remarcat o impresionanta colectie de vinuri, dar stimata duamna statea cu spatele la ea...eu as fi stat cu fata !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ultimul rond de seara.

Papanash, teoretic nu prea e bine sa tii la soare bebelusii, nici cu crema. Unii zic pana la 2 ani, parca asa auzisem de la cumnata mea. Eu am tinut-o la umbra pe Alex in Grecia la 6 luni, la un an jumatate insa a misunat libera pe plaja. Cu Andrei cu dermatita va fi mai greu cred.

Carpatina, mama testoasa, inteleg ca ai tu carapace, dar nu mai tine si trandafirasul dulce ascuns ca e pacat.

Gata, ma duc sa fac si ordine sa impresionez sotul cu copilul culcat, casa luna si mancare pe masa. Noapte buna si un weekend super!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Uite si pozele promise

http://picasaweb.google.com/carpatina.be

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


e superba Ioana,si are niste ochi,mama mama tare frumoasa e

unde ati vazut pozele Annisiei fetelor?pls pls



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, m-ai impresionat si pe mine. Da bona, bona ce mai face ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

cica e momentul ala in care eu il culc pe ghighi ( care-i cu gandul inca la trandafiras ) si sotu acapareaza netu, asa ca pupici tuturor !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by papanash
Da bona, bona ce mai face ?




Cred ca i-au facut felul si-au ascuns-o in pivnita.. ca prea nu mai zice nimic de ea...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput