Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Mychy noi am fost plecati cu David cand avea 7 luni in Austria, cu masina, nu am avut nici o problema, e drept ca era vara dar a plouat toata saptamana si a fost frig (era sfarsitul lui august), am urcat cu el pe munte, la ghetari si i-a mers tare bine
cu Mara nu am avut inca ocazia sa mergem in astfel de "expeditii", doar un week-end la Poiana Brasov in noiembrie dar in septembrie cu siguranta vom merge in Rodos, cu avionul, cu amandoi

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Karliga sanatate multa multa Adelei,te inteleg cat de necajita esti.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

ziua buna la gagici si bebici!
io-s pe culmile disperarii, ca sa esprim literar. fratilor, copila mea nu mai stie ce-i aia somn legat mai lung de 5 ore/noapte (si asta rar de tot, poate o data la 3 sapt!); in general, doarme o ora jumate-doua, dupa care se scoala si are chef de activitati (joaca, vorba, chiuit), iar pe mine ma termina. sta asa treaza si 3-4 ore, de ajungem sa ne culcam mai omeneste pe la 5-6 dimineata. si ne trezim la 9! degeaba incerc io ceva, ca nu tine si pace! deci, nu tu lumina, nu tu zgomot, nu tu nimic; daca n-o ridic in fund (singura inca nu poate, ca-l are greu), urla ca din gura de sarpe. si stam asa, ca orbetii, pana constat ca nu mai am pe cine culca la loc. nu-i e foame, nu-i e sete...i-o fi dor de codru verde?! pe langa toate astea, tusea si mucii ne chinuie de aproape 3 sapt - alt motiv de sculari dese si somn chinuit; am schimbat tratamentu, febra nu face, la plamani nu s-aude nimic suspect, nu'sh ce sa mai zic...mi se rupe sufletu cand vad ca, la fix 10 min. dupa ce adoarme, o apuca niste crize de tuse pana la voma. nu stiu unde sa ma duc s-o aspire ca lumea, ca io acasa nu reusesc si pace. am fost cu ea si la budimex, nici n-au adus vorba de mucii ei. dinti tot nu-s, agitatie, in schimb, cat cuprinde. pediatra ne-a recomandat sol. de glicerina boraxata cu anestezina (se prep. in farmacie), si chiar e ceva mai bine decat dentinoxu.
simt ce cedez, din toate punctele de vedere. noi (io si tat'su, adica) am racit din nou (io chiar nu stiu cum, ca doar marti am iesit din casa), cu tuse si muci, asa ca suntem toti 3 in cap. cre'ca si la balamuc e mai liniste ca la noi, drept pt. care chiar ii invidiez p-aia d-acolo. in fine, avem si noi cateva pozici actuale (in semnatura) si-un filmuletz www.youtube.com/watch?v=XnjBF_FQsG8" target="_blank">aici.

poze n-am apucat inca sa votez (da o s-o fac, sper, curand).

Catralu, si refacere usoara!

Ruxulic, Olga n-a avut enterocolita (desi a fost p-aproape), ci o mizerie de bacterie, care a iesit dupa 3 coproculturi si 3 ex. coproparazitologice, cu antibiograma. diaree cat cuprinde (scaune dese si apoase, cu foarte mult mucus), voma de cateva ori; pana ne-am prins despre ce e vorba, a tinut regim: lapte fara lactoza, orez si mucilagiu de orez, morcovi si dovlecei fierti, branzica de casa, banane. dupa aia, a luat antibiotic si a continuat regimul. a avut intoleranta la lactoza aproape 2 luni, desi se vindecase. sper sa treceti cu bine peste asta!
Lia, felicitari pt. Una!
Lavinia, da, e temporala.
Gogoshel, cre'ca noi ne luptam pt. primele locuri in ceea ce priveste greutatea. a copiilor, evident!

am vazut poze de la intalnire, frumos. pt. noi este exclus sa putem ajunge curand mai departe de tineretului si carol.

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

karli multa sanatate adelutei!of of of
vivela inca nu le-am incarcat pe calculator,incerc acum...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

of, karli ce rau imi pare sa aud ca pe langa mucisorii aia a facut si febra! cred ca esti tare necajita. va doresc multa sanatate si sa nu mai vina boala la voi.
dar oare nu s-o fi vindecat de tot prima raceala? de ce asa curand sa racesca iarasi?
va pup!

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/in/photostream/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

karli multa sanatate Adelei.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

sanatate multa puiutilor bolnaviori

acum ca vine primavara au aparut si bunicile/mamicile binevoitoare, care isi indoapa copiii cu pufuleti si care o imbiau si pe Mara astazi de zor iar la protestele mele, cum ca nu i-am dat pufuleti pana acum si ca nu o sa-i dau prea curand, se uitau la mine tare nedumerite, doar erau fara sare


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mesajul asta l-am scris la 67. Asa ca ii dau aici copy:



quote:
oana, multumim frumos pt. aprecieri. Ma flatezi de fiecare data.





Eu am vazut multi copii frumosi la viata mea. Numai aici pe forum cati am vazut...De fapt, am vazut numai copii frumosi.
Dar mi s-a pus mie asa, o pata pe Sarah a ta si pe Adela Karligutzei. Abia acum imi dau seama ca m-am orientat numa' bine pentru baietii mei. Nu stiu cum sa explic cat de mult imi plac fetele astea doua, fiecare in felul ei.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"



Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

hai ca am incarcat pozele,sunt noutati la albumul "8-9 luni" si la cel nou-noutz "9-10 luni" le gasiti aici
multa sanatate si olgutei!
michy eu m-as duce fara sa clipesc!pai ai vazut la noi,la 2 saptamani o intindem in ungaria,asa doarme eli pe drum....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamiha spune:

Buna fetelor,
Sanatate multa strumfilor bolnaviori
Cum faceti voi budinci pentru bebei? As vrea si eu sa ii fac Evei dar nu stiu cum.Poate imi dati o idee

Mergi la inceput