Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Catralu, nu am cuvinte sa-ti spun cat de mult m-a impresionat totul...
Despre cum ai trecut tu prin aceasta incercare...cred ca numai o mama poate. Sa te ajute Dumnezeu sa nu-ti mai vezi puil trecand prin asa suferinta. M-a impresionat Chris cu privirea lui. Am vazut mult calm si incredere. Cred ca tot personalul a facut tot posibilul ca el sa nu fie traumatizat sufleteste, pentru ca nu mi s-a parut deloc speriat sau trist.

Sa va faceti bine cat de repede posibil si asteptam poze cu zambete pe buze.


Te ajuta cineva de cand ai ajuns acasa? Are inca nevoie de ingrijire speciala?

Pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

A........si inca ceva Catralu, toate florile din primavara asta pentru asa o mamica curajoasa, iar lui Chris un pupic dulce din partea Ilincai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by oaana

Catralu,ne bucuram mult ca Chris e bine dupa operatie.
Fetelor va rog sa nu radeti de mine,dar trebuie sa stiu repede in ce zi cade Pastele ortodox,imi puteti spune va rog.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"



Buna dimineata si o cafea calda, calda

Pastele ortodox este pe 27 aprilie

la intrebarea ta cu vantul: eu nu ies cu Mara pe vant din cauza prafului. noi nu avem parc in apropiere si ma plimb cu Mara printre blocuri sau pe niste strazi mai putin circulate din apropiere iar cand bate vantul se ridica niste nori de praf de parca ar fi furtuna in desert

am editat pentru ca am scris in continuare la ce ai scris tu si am mai mancat si niste litere

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

catralu bine ati revenit acasa si Dumnezeu sa va ajute sa va recuperati cat mai repede si sa-l vedem pe Chris alergand

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineata si multumim de cafea, ioanaiub!
Karli, transmite-i felicitari adelutzei pt iepureala!!!
Gogoshel, iar ti-am admirat "gogoshelul"!!! Nu mai pot dupa copilashul asta dulce al tau!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by cafera

Ioanaiub, ce sa zic?
Fiecare cu ritmul lui. Ilinca "vorbeste" ca o moara stricata, dar cu locomotia...unde o pui, acolo sta.
Nu cred ca trebuie sa ne facem probleme, doar ca ale noastre or sa plece mai tarziu dupa baieti...Dar poate nu s-or termina toti pana atunci.

Mamica de printese



he he noi suntem avantajate ca inca mai putem sta linisite , nu trebuie sa ne "cocosam" dupa copii, dar sa vezi cand isi vor da drumul ce o sa ne mai alerge ... sa te tii atunci cura de slabire
ca o consolare Mara isi ridica aseara mainile sa-mi arate cum creste ea mare, dragaluta

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

catralu ma bucur fff mult de vestile scrise de tine!ai un pui extraordinar de viteaz! gata a trecut si asta ,va urma recuperare cat mai rapida si sa devina totul un vis urat!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

catralu felicitari pentru reusita! am vazut toate pozele si m-au impresionat foarte mult. Ai un baietel scump de tot si asa cum au mai zis si alte fete, este un curajos si un invingator!

Noi suntem foarte obosite, eu mai mult adica, am avut nopti grele fiindca au mai iesit doi dintisori sus dar de mancat a mancat bine.

stefania te inteleg foarte bine, eu nu mi-am revenit cu somnul de cand am nascut. Multa rabdare, o sa treaca si asta, ce sa facem...

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!

Vive multumim de aprecieri Vezi, daca mai cautam, sigur gasim si altele in comun, eu zic ca musai tre sa ne vedem
Violeta tu cu Vive cred ca v-ati vorbit de v-ati gandit amandoua la Gradina Botanica de la voi din capitala.
Cristina, Alina.a, Carla multumim de aprecieri, sunt intr-adevar o mama foarte mandra si-mi creste inima ca un cozonac cand imi lauda cineva odrasla
Carla eu zic sa te apuci de treaba ca Saby acusica iti cere un fratior/surioara
Ruxulic chiar nu e bine sa comparam copiii (desi, inevitabil, o mai facem din cand in cand). Fiecare are un ritm al sau, va face un progres cand va fi pregatit, poate sari peste etape sau poate fi ca Lucian Blaga (adica sa vorbeasca abia la 4 ani). Eu una sunt convinsa ca IQ-ul unui copil nu sta in cat de devreme a facut primii pasi sau cand a zis primul cuvant.
Violeta Laur e un ochios tare strengar, imi place cum zambeste si, ti-am mai spus, are un perisor frumos si mare . Las' ca pana la vara creste si al nostru.
Catralu bine ati revenit acasa! Am vazut si eu pozicile. Conditiile din spital sunt ideale, in romanica va mai trece muuuulta vreme pana sa vedem asa ceva. Dar, vorba Cristinei, m-a impresionat mai mult Chrisulica, care, se vede clar, ca e un luptator si are un zambet angelic Sanatate multa cat cuprinde, ca niciodata nu e prea multa, vorba Liei!
Ioanaiub multumim pt mesajul din jurnalul Lorinutei
Karligutza pt dintisorii Adelutei . Na ca ai un iepe mai iepu de Pastele catolic, nu a mai asteptat Adeluta pana la Pastele ortodox
Gogosel Rares al tau e un dulce cu falcutele si zambetul lui Si cu acea coronita cred ca prindea undele radio? Tare simpatic e.
Stefania nu stiu ce sa zic cu somnul. O fi de la dinti, incearca sa ii dai cu un gel special o data sa vezi daca se mai calmeaza si doarme.

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1

Neata!

sunt intr-adevar o mama foarte mandra si-mi creste inima ca un cozonac cand imi lauda cineva odrasla

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal


ca cozonacii aia mari rotunzi de la MOLDOVA???? .... ii stii, da?
gluma gluma, dar m-am uitat si eu ieri la pozele voastre dar nu am apucat sa si iti spun vreo impresie... dar nu m-as risca eu acum sa faca cozonacu' poc daca va mai laud si eu; mie imi place de Lorinuta pentru ca are niste ochisori superbi!!!!!!!!! si pentru ca .... are cateodata cate-o privire..... ai fata frumoasa fara nici o indoiala!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput