ati merge la stilist?

ati merge la stilist? | Autor: rory76

Link direct la acest mesaj

Hello! Am o intrebare: cate dintre voi ati merge la un stilist care sa va spuna cum sa va imbracati, ce coafuri va stau cel mai bine, ce culori sa purtati,etc....Ma gandesc la acest tip de servicii, cred ca ar fi foarte cautate daca s-ar sti cu ce se mananca...si vreau sa fac din asta o afacere! Oare ar merge? Voi ce ziceti???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Buna, eu nu as merge. Sunt obsedata de domeniul asta, nu consider ca as avea nevoie de consultanta. Am cumparat si cartea Danei Budeanu, sunt pusa la curent cu absolut tot. Dar mi-ar placea sa am ocazia sa ajut pe cineva, daca ar avea nevoie de sfaturile mele. In principiu, mi se pare o idee foarte buna. Din pacate, sunt foarte putine persoane preocupate si care au acumulat cunostinte de gen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Mie mi-ar placea sa am pe cineva cu care sa ma consult...nu cred ca stiu totul in domeniu !!!

Depinde si ce preturi vei practica...Pacat ca nu esti din bucuresti ca te-asi cauta in vacanta



http://s265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/?action=view¤t=70cc69e3.pbw
http://i265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/19.jpg

GAMBATE KUDASI !!!

Mami Amy & bebe Stefan(15.12.2005 ora 11:35)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Rory , tu cu mine ! Si eu ma gandeam la asta sau macar personal shopper sa ma fac, la toate prietenele le plac cum ma imbrac cum imi aranjez casa, toate vor ajutor dar din pacate nimeni nu se ofera sa plateasca.Poti sa incerci nu investeti prea mult si incercarea moarte nu are . Costul nu trebuie sa fie prea mare 50-100 $ de consultatie plus costul hainelor si a coafezei. Succes daca deschizi ceva si merge da o sarma ca nu iti sunt competitie ca eu sunt in Canada!
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Eu am incaput pe mainile unei coafeze ce nu m-a lasat sa ii spun cum vreau sa ma tunda,ci intai m-a sfatuit ea,m-am lasat pe mana ei si am fost super multumita!
Deci as merge la stilist,bineinteles daca nu ar fi foarte scump...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Da, eu am o viziune despre ce ar trebui sa faca un stilist. Adica sa imi spuna cum sa ma imbrac in functie de tipul corpului meu, de inaltime, de lifestyle si preferinte. Apoi sa imi zica ce fel de machiaj mi se potriveste, ce culoare de par, ce coafuri. Ce bijuterii sa port si cand. La noi la romance vad bijuterii de aur la orice ora din zi si din noapte, uite international se poarta bijuterii in functie de cum te imbraci si unde te duci. La noi si la piata, si la job, si la jogging, la fel! E foarte greu sa educi gusturi si sa schimbi mentalitati...Eu am patit asa cu jobul meu actual,decorator de interioare, foarte greu imi plateste cineva serviciile. Asa, moka, da, toata lumea e de acord cu tine si vor sfaturi, dar cand aud de bani...De asta zic, ca va dura cred vreo 20 de ani ca jobul asta sa aiba si la noi aceeasi rezonanta ca si afara...din pacate.

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Buna, eu nu as merge. Sunt obsedata de domeniul asta, nu consider ca as avea nevoie de consultanta. Am cumparat si cartea Danei Budeanu, sunt pusa la curent cu absolut tot. Dar mi-ar placea sa am ocazia sa ajut pe cineva, daca ar avea nevoie de sfaturile mele. In principiu, mi se pare o idee foarte buna. Din pacate, sunt foarte putine persoane preocupate si care au acumulat cunostinte de gen.



Eu cred totusi ca majoritatea femeilor sunt preocupate de felul cum arata si pun pret pe imaginea lor. Nu stiu daca as merge la stilist, cred ca ma imbrac cu gust si adaptat ocaziei, nu ies niciodata din casa nemachiata si cu parul aiurea, indiferent ca merg la serviciu, la piata sau in parc cu baietelul meu. Prin urmare, in afara de hairstilist nu cred ca am nevoie de vreun alt stilist, si bici nu mi-as permite.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

quote:
Initial creeata de rory76

Hello! Am o intrebare: cate dintre voi ati merge la un stilist care sa va spuna cum sa va imbracati, ce coafuri va stau cel mai bine, ce culori sa purtati,etc....Ma gandesc la acest tip de servicii, cred ca ar fi foarte cautate daca s-ar sti cu ce se mananca...si vreau sa fac din asta o afacere! Oare ar merge? Voi ce ziceti???


Rory, eu cred ca ar trebui sa ai niste cursuri in domeniu, facute in afara poate. Eu daca mi-as permite, de ce as platii 50-100 euro cuiva care doar are simt estetic dar nu si studii? Ma gandesc, doar, sper ca nu te descurajez dar in ziua de azi nimeni nu mai merge pe buna credinta, mai ales cand sunt la mijloc bani.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu zic ca poti sa ai scoala cea mai tare daca nu ai gusturi tot degeaba.Sorry no ofence!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Subscriu, Lemoni!
Am avut ocazia sa fiu vazuta de stilisti din diferite domenii si am fost apreciata pentru aparitiile mele, si nu am nici un fel de scoala in domeniu. Nu ca n-as face-o daca ar exista asa ceva in Romania. Cred ca este necesara o imbinare intre cele doua. Este ca si cum ai face scoala de aviatie dar ai rau de inaltime...
As fi foarte fericita daca Dana Budeanu ar veni la mine in camera sa se uite in dulapul meu sa aflu parerea ei :)
N-am vrut sa jignesc pe nimeni cand am spus ca nu sunt foarte preocupate, dar sa nu confundam bunul gust si uneori bunul simt, cu preocupatul. Azi eram intr-un mall sa mananc si o vad pe o tanti care mergea cu poseta pe antebrat, cu cheia masinii ostentativ intre 2 degete si nu vreti sa stiti cat aur purta! Mai mult ca sigur ca este foarte preocupata de aparitia ei dar asta nu inseamna ca are si o aparitie reusita. Si exemple pot da la nesfarsit....
Din pacate in Romania tocmai cei ce nu au vor sa arate ca au...probabil sunt fiinte complexate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

nu cred ca as apela la stilist, pt ca daca exista un ochi bun si putin talent si niste idei ce ce este la moda, si o oglinda mare in lift sau langa usa la iesire din casa poti observa ce nu este la locul lui.

mai era un show what not to wera, si vedeai acolo niste combinatii de haine de-ti statea creierul in loc, si mereu ma intrebam, doamnele respective chiar nu se uita in oglinda sa vada ca arata ca niste sorcove? chir nu probezi o haina inainte sa o cumperi sa vezi cum sta pe tine si ce trasaturi iti scoate in evidenta???

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput