Problema picior fat 22 saptamani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Ei, bine, eu am o buna prietena care s-a nascut cu "picior stramb congenital bilateral". Are 45 de ani. Cand am cunoscut-o nu am observat nimic special la ea, merge absolut normal. Dupa ce mi-a spus despre "piciorul stramb" am observat ca are cate o cicatrice pe fiecare glezna (ea a avut nevoie de operatie, dar, repet, ea s-a nascut acum mai bine de 45 de ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

lilys ai dreptate despre dr vasilescu e vorba. ma bucur ca ti-au revenit gandurile bune. doamne ajuta sa fie bine pana la sfarsit si sarcina usoara in continuare...dupa ce nasti sa ne mai scri ce si cum , v-ati gandit la nume??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta29 spune:

Baietelul meu are sapte luni si s-a nascut cu tibia stramba.toti doctorii mi-au zis ca nu este nimic grav si ca totul o sa se rezolve in timp.La 4 luni i s-a facut o radiografie si a fost diagnosticat cu pseudoartroza congenitala.Problema este ca piciorusul lui este mai mic cu aproape 1 cm ,datorita curburii pe care o are tibia.Am fost la mai multi doctori , dar fara nici un rezultat.Toti imi spun sa ma intorc peste 3 luni la control si atat.Nu stiu unde sa mai merg cu el ,imi este teama ca timpul trece si boala se poate agrava.Daca stie cineva unde sa mai merg si ce as mai putea face, va rog sa-mi spune-ti.

Mergi la inceput