***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Draga pui,

Te rog sa nu te superi, dar am lovit jeepul tau un pic.
Cand am venit de la cumparaturi, am apasat pe acceleratie in loc sa franez si am lovit usa de la garaj.
Masina ta cu care te plimbi duminica a fost si ea un pic zgariata.
Motocicleta sa stii ca nu a patit nimic.

Stiu ca tu ma iubesti si ma vei intelege.
Pa , Pa ,

P.S. Uite am facut o poza cu telefonul. Ca sa vezi ca nu e mare lucru.


Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Pepsi, mersi de info cu glutenul!

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor

Va citesc din cand in cand din cauza timpului prea scurt cu 2 baieti.
Multumesc pentru urari pt Toni.
In legatura cu intarcatul vara... nu se recomanda fiindca riscul de deshidratare e mai mare. Eu asa am patit cu Alin...se "flescaise" carnea pe el. El refuza biberonul si eu ii dadeam apa cu lingurita. Bineinteles insuficient pentru caldura din iunie.
Si pe Toni vreau sa-l intarc in mai...dar voi avea grija sa-l rehidratez.
Toni ...acum e bine dar de 3 sapt ne chinuim cu o PNEUMONIE. Am fost internati o saptamana in spital...ce sa va spun a fost groaznic...acum nici nu vreau sa va povestesc.
Ceea ce vreau sa va spun ca am descoperit minunea de aparat cu aerosoli care ne-a scos din mare incurcatura. In 5 zile a trecut si tuse si muci. Bineinteles ca stiam de aparat demult dar la Alin nu mi l-a recomandat nimeni si chinuiam copilul cu mii de pastile si tusea tot nu trecea. Acum suntem bine dar am mari emotii cand il scot afara.
Aveam multe sa va spun dar uite...ca am pierdut firul...
Mai revin...sper curand


Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ia mai ziceti-mi si mie ce aparat de aerosoli folositi, sa-mi iau si eu pt orice eventualitate. Vad ca Mara e mucioasa de cateva zile. O fi bine sa-l folosesc preventiv?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Vai de mine ce glow mi-am pus...

O intrebare off -topic: vreau sa imi iau si eu cantar electronic si gasesc numai din ala facut din sticla, mai are cineva, se sparge mai repede. Adica partea pe care te urci e ca o bucata de geam de marimea unei placi de gresie.

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Moko, noi am fost la Salina acum vreo 3 sapt parca. Se merge catre Ploiesti si de la peco Luck-oil unde e bifurcatia catre centura, tu faci dreapta, apoi la rond iar dreapta. Urmaresti indicatorul de Valeni si... mai intrebi din cand in cand. E un drum secundar si prost semnalizat, insa oamenii te indruma cu usurinta. (nu ai treaba cu Campina - e prea departe pe acolo)
Doxinu, la ce piscina mergeti voi? Tare frumoase scaunele. Pentru ce varsta sunt si la ce pret?
Of, cristinamaria, ce rau imi pare pt clavicula ta. (si eu care ma gandesc la tine cand merg la World Class, poate-poate ma recunosti la vestiare, caci eu nu te stiu dupa figura ) Ai grija, sa nu ridici nimic greu. Te ajuta cineva cu Rares? Da, da, vreau si eu sa-l vad pe Rares caci nu ni l-ai mai aratat de mult! (si pe tine pls )
Betty, welcome si sanatate puiului!
Elteka, nu cred pana nu ma conving! Arata-te in poze!!! Te cred ca e greu cu atata carat prin aeropoarte, plus stresul traningurilor. Am facut si eu pt diferite softuri si cam stiu cum e (tu in ce domeniu?). Sa stii ca Elias nu trebuie musai sa aiva *3 greutatea de la nastere, mai ales ca el a fost mai voinic. Matei s-a nascut cu 4 kg si la 1 an avea 10kg, iar acum la 3 ani are 13kg (dar la ce zvarluga e, de unde sa se depuna?)
Pepsi, te pup - gata ouale, pasca? Bravo ca ai inceput sportul si succes la slabit! Ma uit mereu la aquafitness-ul de la World Class si vreau sa-ti spun ca nu mi se pare stralucit. Parca e facut mai mult pt varsta a doua, poate si pt ca participantele se incadreaza in aceasta varsta. La voi o fi mai intens, insa aici tot inotul activ mi se pare mai eficient. Abia astept week-endul sa imi duc ambii pui la piscina.
Didi, voi tot acum serbati Pastele? Ce mai fac baietii?
Graviduta, haha, ai fost tare cu plecatul fetei la cluburi si cu bancurile (multumim!)
Diana, imi pare rau pt Toni - sanatate multa! Si noi folosim la nevoie aparatul de aerosoli, insa pt max 10 min caci nu are puiul rabdare. La voi cat dureaza sedinta si cu ce tratament in el v-au trecut mucisorii?

In alta ordine de idei, multumesc pt confirmarile rapide. Saptamana viitoare intentionez sa dau comanda pt tricouri, deci daca mai vrea cineva, sa zica acum.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI!!!!!!


Ariana Elena de Teodoral

Isabella de Petit_ange

Ana de Carmen_So

Bianca Maria de A_da

David de Miniuta

Matei Constantin de Dicirstea

Matei de Moberibum]

Toni-Victor de Diana





Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:


Multumiri tuturor celor care ne-au felicitat de ziua noastra.
Ieri Mati a facut 10 luni, e baiat mare si bineinteles cel mai cel.
Nu-l mai cintaresc - ca iar il pun la cura cind vad ca are peste 12 kg - cu toate ca acum este mult mai zvelt, a mai disprut din burtica. S-a inaltat, inca nu l-am masurat dar are peste 80 cm. Am inceput sa caut haine pt 2 ani si ce am luat de pe laredoute pt 86 ii vin bine, dar 81 nu prea.
Avem 5 dintisori, urmatorul se lasa asteptat, de obicei iesau unul dupa celalalt dar acum avem vreo 10 zile de cind a spart gingia la celalt si tot nu se zareste nimic. Doar maraieli.
In rest vorbim, mergem de-a busilea in toata casa, tragem de sertare, usi, mergem tinut de manute, ne dam cateodta drumul la manute, dar pt putin timp. Mai ales am invatat sa cadem, se mai loveste dar nu comenteaza. Ne plac butoanele la statia lui tati, pamantul de flori si am facut pasiune pt ceasuri. Unde vede ceas incepe sa zica tic, tic - dar foarte incet. De vorbit vorbim pe 2 tonuri - unul inalt, grav - asa zicem mama, baba, dada si alte cuvinte din limba lor, dar ta-ta si tic-tic le zice incet, abia soptit.

Si mai ales l-am intarcat acum 2 spt. Dar am probleme cu sanii. Eu am zis ca am facut cum trebuie, intai i-am redus mesele pana am ajuns la una pe zi, apoi am luat dostinex. Si inca mai am lapte, ma dor sanii, dar mai ales axilele. O sa o intreb si pe Pepsi.

Am fost sapt trecuta plecati la parintii mei, saptamina viitoare mergem din nou si vreau sa-mi las puiul cateva zile acolo. Va fi pt prima data cind voi fi fara el. Eu si tati mergem cica in "concediu", probabil vom merge in Brasov sa stam, daca este vreo problema ajungem in max o ora.

Probabil ma voi muta la parintii mei mai devreme - eu ziceam dupa 11 mai, dar se pare ca va fi inceput de aprilie - pt ca sotul meu pleaca vreo 3 sapt. Si dupa ce ca nu am timp sa rezolv treburile zilnice, tb sa-i scot colectia de camasi/tricouri de vara sa le spal + calcat ca in Arizona sunt vreo 30grade.

Eu sunt evident in urma cu cititul, dar am remarcat ca inca nu sunt in lista cu cei care vin la marea intalnire. Venim si noi!!!!

Si legat de kg, daca am intarcat am dat iama in mancare si m-a ingrasat subit 1-2kg. M-am speriat, eu am luat vreo 3 kg intr-o luna, asa ca am inceput sa ma abtin putin si sa-mi fac idei. Atat de felurite incat mi-am luat si un test de sarcina. A iesit negativ

Poze noi nu pot sa pun - cred ca din cauza linuxului. De rezolvat in "concediu"

Tamara si Matei Alexandru (20 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Buna fetelor!

Elteka, merci de raspuns!Aceeasi regula o aplic si eu cu imbracatul,cum sunt eu il imbrac si pe el,da uneori cand stau eu fara sosete park nu-mi vine sa i le scot si lui ,ca mi-e ca-i e rece.Cred ca dupa ce se inalzeste mai bine afara o sa incerc sa-l mai las si fara.
Am ras cand ai zis ca Elias sta picior peste picior tot timpul;mi-l si imaginam cat e de haios
Ramona, multa sanatate si sa te faci repede bine sa-l poti lua pe Razvan acasa!
Kid, merci de raspuns!Cred ca mai astept un pic pana sa-l las in picioarele goaleDa,nici eu nu le gasesc pe-ale lui Androix si pe-ale lui Chris27,desi le-am luat de 2 ori la puricat pozele alea.Am gasit una in care eu zic ca e Albert de Chris27,sper sa nu ma fi inselat;e imediat dupa Calin de Arcadia.
super banc,Graviduta!
Moko,sanatate lui Stefan!Si noi tot cu febra de vreo 3 zile,a avut rosu in gat si ceva la o ureche,zice dr ;acu e mai bine,suntem pe la 37,6.
Diana,sanatate luiToni!

Michelle,Pepsi,Ramona
sarbatoritilor de azi
Lauraa si Lauracatu

Edit:azi i-am mesterit lui Ducu o ciorba de perisoare;sa vedem daca i-o placea.


Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Graviduta Si eu am vrut sa iau aparat de aerosoli, dar mie mi-a spus dr in spital ca se foloseste numai cand e sub tratament. Mai astept si eu pareri, stiu ca era si un topic aici pe DC. Unul e aici, stiu ca mai era unul mai recent, dar nu il gasesc acum.

chiquitita Eu am cantar electronic cu sticla si pot sa iti spun ca e rezistenta, nu se sparge usor. Ce nu imi place mie la el sunt picioarele care se cam misca, trebuie de fiecare data sa le potrivesc cand vreau sa ma cantaresc.

Am fost si noi la doctor la control, juniorul e bine acum, doar ca mi-a spus ca e cam "micut" adica prea slabut. Si mie mi se pare, in comparatie cu ceilalti capsunei care trec de 10 kg, jr are in jur de 8 jumate, dar nu vreau sa il indop cu mancare sa se ingrase. Nici el nu isi va tripla greutatea la 1 an, dar nu imi fac probleme, atata timp cat mie mi se pare ca e bine.

La meniu am avut ieri ficatel de pui cu pilaf de orez cu dovlecel, iar azi mamaliguta cu branza si perisoare in sos alb.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput