***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Tot eu, ca mai am o intrebare:
e vreo mamica care se da cu role?
Vreau sa imi iau si eu o pereche si ma intrebam cam cum se pupa cu caruciorul, cat de bine trebuie sa stii sa te dai cu ele ca sa poti sa te descurci si cu caruciorul?
Eu am incercat sa invat cand eram mica, dar m-am lasat dupa 5 minute , deci nu stiu deloc sa merg, insa sper sa invat si nu am cum sa ies fara junior...

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Doxinu multumesc! Ana e un pic mai piticuta decat scrie in tabele, dar avand in vedere ca s-a nascut cu 46 cm fata de 49, cat e in tabele , eu nu ma nelinistesc deocamdata.

Kid multumim pentru reteta. Nici eu nu i-as face cu lapte.
Eu vreau sa imi iau role. Imi place la nebunie sa patinez, anul asta am primit si patine de gheata de la sotul meu, de ziua mea, insa pe role d-astea "in line" nu am mers nici eu niciodata(cand eram mica erau d-alea cu 4 roti, in schimb pe patine de gheata ma descurc). Am probat unele la Cora, si ma descurc cu ele, insa eu cred ca e nevoie sa stii destul de bine ca sa te descurci si cu carutul. Eu una nu cred ca m-as descurca cu amandoua deodata

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Kid

Fetelor noi suntem constipatiAveti ceva "retete" pentru noi?Desi bea destula apa de 2-3 zile suntem constipati.El este foarte vesel de zici ca sunt io nu el,dar io vreau sa nu mai fie.Deci fetelor ceva sfaturi aveti?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by doxinu

Kid

Fetelor noi suntem constipatiAveti ceva "retete" pentru noi?Desi bea destula apa de 2-3 zile suntem constipati.El este foarte vesel de zici ca sunt io nu el,dar io vreau sa nu mai fie.Deci fetelor ceva sfaturi aveti?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN


minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII



La noi functioneaza ceaiul de musetel, portocala si para.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liviana din pacate nu stiu pe nimeni in Eforie, desi cand eram mica numai acolo mergeam cu parintii. Asteptam tricourile .

cristinamaria imi pare rau pentru mana ta. Ce bine ca o ai pe mama ta langa tine. Va invidiez tare pe cele in situatia asta. Eu chiar am inceput sa sufar din punctul asta de vedere . Si Maya face cativa pasi de la unul la altul. 2-3 pasi dupa care poc...

kid tati de Maya are role si merge cu carutul (si cu Maya in carut) prin parc. Si se pare ca donsoarei ii place.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

fetili dragili,
si-acuuuuuuuum de la coada la cap:
Carstea, felicitari pentru stelutele de aur!
Dianalaura, Stefan nu doarme in patut de bb, de ziceai ca a picat buf din pat [ Cred ca si-a dat drumu si a cazut in picioare]?
la momentul respectiv discutati de paste [gluten]; se spune ca e bine sa se introduca nici prea devreme, nici prea tarziu, adica undeva pe la 7-8 luni deja bb sa aiba in alimente si gluten; e posibil unii bbei sa aiba reactie, altii sa nu aiba; oricum excluderea nu e recomandata, ca de altfel nici introducerea mai devreme de 6 luni
Ionice, esti o fericita ca deja Antonia mananca taiate marunt si esti deja pe drumul cel bun; sunt mari probleme cu bbei care mannaca pasat pana spre 2 ani [eu inca nu am succes si tot pasat mananca C al meu - probleme in sensul ca stai sa blenduiesti la greu, nu altceva]
Vali5, eu zic sa ne-ntalnim! trece vantul asta nehotarat si ...hai sa-ncercam [nu de alta, dar s-ar putea sa plec din Constanta]; piticul Andrei a devenit un adevarat baietel de cand nu l-am mai vazut, atunci era pletos ..
Maricicut, superb nume are fetita ta! si da, e greu mamaica singura, iar la capitolul depresie eu inca ma mai afund...sunt in picaj liber
mersi de info despre mers, C. are momente cand i se balangane picioarele ca frunzele, momente cand o ia pe varfurile unghiilor si momente cand mai arunca si-un calcai [raaare]; vedem, vedem...eu il las mai nou sa puna manutele pe jos [ca altfel ma ia hatza la nervii capului - cum zice Androix, de stat cu el doar in pat] , dau cu dezinfectant [ca la asta am o obsesie] si asta e...l-am prins cu papucu meu in gura..
Androix, gradina zoologica de la Viena este superba; animalele sunt in mediu natural, flamingo mi s-au parut cam inghesuiti si mult iinsa, mi-a placut; frumos; mai ales in zona animalelor de padure - oricum, incaltati-va in tenisi ca e de mers nu gluma, sunt dealuri, alei luuuungi; are si domeniul schonbrun, nu stiu daca poti vizita atat intr-o singura zi cu 2 pitici mici dar...poate in doua? Si eu am zis ca meritam 2 vacante, la fel, una cu, una fara; aia fara, exclusiv plaje, mai nene, ca mi-e dor sa lafai la soare cu umbreluta si bikini, cafenele, lounge, bar,......
Pepsi, inca e loading! nu se descarca si pace! oricum, nu i-am fkt masaj; inca il mai las fara; vedem, asteptam. Ce s-a intamplat acelei femei este groaznic, o tragedie fara margini; si erau atat de aproape sa se intalneasca...mi-e foarte greu si sa folosesc cuvinte pentru asa ceva. oricum, eu am o lupta a mea cu cine lasa sa se intample astfel de uratenii...
Kid, atata vreme cat glandul baietului e liber, e ok; daca incerci decalotarea, riscurile [majore] sunt urmatoarele: sa se decaloteze si sa nu se mai duca la loc - adica sugruma penisul si 2. daca nu se face corect, sistematic, se lipeste la loc si face aderente din cauza microscopicelor leziuni cauzate de fortarea pielii ....in fine, e bine sa nu fortezi, atata tot. Eu doar ii indepartez pielea si presez in jos foarte putin; m-a speriat foarte tare primul doctor al baiatului care s-a infipt in puta lui cu o verocitate de aproape am lesinat de nervi....de atunci sunt foaaaarte blandaa cu problema...e bine in general, sa nu cadem in extreme; adica e ok sa decalatoam, dar delicat
Timur, tu spuneai ca e...colorata violet, ce mai face bb? e bine?
Mihamoraa, cade si C al meu.....de rupe podeaua..exagerez, un pic ,evident, dar da, cade mult si des; i-am tot pus paturici pe unde se mestereste el sa se agate de obiecte, dar...
Arcadia, foarte frumusel Calin rocker cu/fara suzi...zici ca sta deja in cap..pai, nu se pregateste sa devina rocker? cu tricou cu black sabbath, mai mai, metale grele nu gluma, pisicheru! ii pui s-asculte?
scriu intr-o veselie de repede ca geme C si ma cheama; e tarziu si nm-ar fi trebuit sa doarma la ora asta..
Elteka, si...la ce oki si nasuc si alura are Elias...!
v-am pupat





Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

quote:
Originally posted by cristinamaria

Elteka ce mi-ai facut!! Am gasit reprezentanta la Budapesta( ca la noi...) si ii scriu verisoarei mele sa-mi comande!

cristina cu Rares
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia



Cristinamaria
Asta era luat pe mile de la Miles and More, dar se poate si pe bani.
Ei trimit in tarile din EU care sunt departe de Germania cu 29 de euro. Asta e catalogul:

http://www.worldshop.eu/home/index.jsp

Poti sa schimbi limba in partea din stanga sus, a doua ferestruica, la "sprache", pune tu engleza si Go.

Pune tu sus in Schnellsuche/Quick search: fatboy si ti-l arata.

Conditiile de expediere trebuie sa fie la sfarsitul catalogului.

Sunt in general chestii de designeri, foarte frumoase.



Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

pepsi, mihamora si cine mai sarbatoreste Pastele week-endul asta

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Gata fetelor am ajuns la ziua 0 maine.Bagajele sunt aproape gata asa ca o sa va salut duminica sau luni de la Lo.Am emotii cu drumul dar ma gandesc ca Elteka a putut deci trebuie sa putem si noi.O sa-i dau doar san ca imi vomita in masina dupa ce mananca.Ai vostri vomita in masina?(na ca o sa va citesc raspunsurile tocmai luni)
Va pup

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Carstea

Drum bun! !
Te asteptam cu vesti de la Londra (in mai trec si eu pe acolo!)

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput