Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Pe mine nu ma mai lasa sa votez, imi da eroare.
Am incercat si la Aralia si la inca o poza...
Numa o data se poate vota?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77



si eu am votat pozele fetelor(Miha si Aralia)....si am mai votat si altele care mi s-au parut interesante...la inceput si mie mi-a dat eroare nush din ce cauza

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Am reusit si eu, in sfirsit!

Vad ca poza "2picaturi" are punctaj mare. Care e premiul?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by slimatei
ce sa zic petro poate asta o fi tb cu canalele.. eu sincer n-am mai probat(nu m-am mai muls) i-m dat direct de la sursa n-am mai observat nimic..dar s-ar putea sa ai dreptate ..el cat stagneaza acolo..timp in care bb nu papa..hai sa-ti zic ce am obs. la mine..si chiar am sa verific cand o sa am chef si mai ales timp bineinteles... caci mie mai ales cu pomp asta mi-e tare greu sa ma storc..
cateodata vad cad bb nu papa mult ..mi se formeaza ca niste ganglioane(chisturi asa) nici nu stiu daca e bine ca nu mi s-a parut de speriat si nu am intrebat pe nimeni nimic... dar in momentele cant stefy are chef de mapat si papa mult si des..acelea dispar..si ramane sanul..moale moale ca o carpa...(poti sa stegi cu el) serios.. nustiu daca tb sa ma preocup... si ma gandesc ca si tu alaptezi la san..si poate ca de asta cateodata silvia poate papa mai des si face sa vina productia dupa papa mai putin..si lapticul mai sta acolo si isi schimba compozitia.. scuza-ma nu vreau sa te duc in eroare ..mi se pare normal.. dar ce stiu eu ...habar n-am




La noi e mai complicata treaba cu alaptatul, ca deh, de ce sa fie simpla cand putem sa ne complicam viata . Silvia a supt putin de la san efectiv ... vreo 2 luni, iar dupa aia m-am stors eu mereu si i-l dau cu bibe. E puturoasa la supt. Si, ca sa nu pierd laptele (ca daca stateam dupa ea sigur il pierdeam), m-am stors si i-l dau asa. Il bea fff bine, este destul laptic, doar ca nu vrea sa mai puna gura pe tatica. Am mai incercat de nenumarate ori, da' o linge si rade la tatica ca la o jucarie. Nu vrea si pace. E posibil sa fi fost lapte mai statut ca acum nu am mai patit asa ceva. Oricum, la fiecare muls, ma ajut si cu mana, imi masez bine tata astfel incat sa se goleasca tot sanul.
Am patit si eu ca tine cu nodurile alea de lapte de care zici, atunci cand sugea Silvia, iar la mine erau si dureroase ... dar le-am "spart" tot asa cu mana, prin masaj. Poti sa faci si tu la fel atunci cand suge Stefi mica.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hy!!
lala, vali multumesc de raspuns. lala asa mi-a explicat si prietena care a venit cu fetita bolnavioara.

anca felicitari pt prima carnita papata!!!

miha, asa stiam si eu de apa plata dar nu stiam sa explic...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

A inceput concursul "clipe de viata" la care participam si noi. www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13inceput" target="_blank">Curiozitate si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi sunt pozele noastre.Asteptam parerea voastra!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



super poze!! o sa va votam!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by erika.maria

buna ziua tuturor piticilor si mamicilor si burticilor.............
ne primiti si pe noi?
am vbenit pe lumein data de 9.12.2007, la spitalul Elias din mana dl.dr.Tutunaru, pe care il poopam si ii multumim enorm pt o sarcina super si o nastere ffffff usoara(normala)
va poopam pe toate.........v-am citit din urma si ma bucur ca si noi tot cu aceleasi probleme ne confruntam acum la 3 luni si 10 zile, dar noi dormim toata noaptea de cand am ajuns acasa, dar cu papatul mai avem si noi probleme

mami si erica maria




bine ai venit!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Sorina7

Buna fetelor,

referitor la apa plata fiarta: eu am facut proba, faceti si voi daca vreti, am fiert-o si a aratat sinistru, se vedea cu ochiul liber o gramada de sedimente, parca era sare netopita, deci e clar ca nu se fierbe. Insa momentan imi e teama sa folosesc apa plata doar incalzita, trebuie sa imi fac curaj, asa ca o fierb momentan in continuare pe cea de la robinet, dar asa, vreo 20 min.

cu ochisorii si noi am avut probleme, am pus picaturi Nettacin, nimic, am facut masaj, nimic si la un moment dat a trecut din senin, banuiesc ca prin crestere s-a rezolvat problema cu canalul lacrimal singura.







eu ii dau de mult apa plata la iasmi. iar cea de la robinet cand ii dadeam nu o fierbeam asa mult.

aceleasi picaturi i-a dat dr oftalmolog si prietenei mele si masaj.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am dat si noi 5 pcte pt 2 picaturi!! pacat ca nu se pot da mai multe!!!! mergem sa mai vizionam!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mersi mult fetelor de raspunsul in legatura cu fiertul in apa plata!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Eu nu pot votaaaaaa .... imi da eroare ... am incercat de mai multe ori ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput