Weight Watchers

Weight Watchers | Autor: Iubika

Link direct la acest mesaj

Fetelor,

Cine a tinut dieta asta si ce rezultate a avut?

Avand in vedere ca legume proaspete se gasesc acum peste tot si in cadrul regimului au punctaj ZERO, m`am gandit ca ar fi OK sa tin si eu dieta asta (incerc sa scap de burta, colacei & Co ). Am citit pe net ca se slabeste destul de lent dar sigur. Din experienta proprie, ce parere aveti?

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Nu ma incurajeaza nimeni?

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Sorry, nu pot sa scriu mult, sunt pe fuga.

Eu am facut-o si a dat rezultate grozave, tocmai pt. ca nu e o dieta, ci o modificare a alimentatiei pe care o poti urma toata viata fara sa te simti frustrata. Eu si sotul meu mancam si acum dupa retete WW, sunt delicioase si sanatoase.

Da-i un google la "Weight Watchers"+"retete" si ai sa vezi ca sunt f. multe linkuri interesante.

Bafta!!


Felicia 26+ mami under construction pentru - David
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

http://dieta.romedic.ro/diete/Regimuri_de_slabire_A-Z_0602.html

Aici vei gasi si dieta Weight Watchers...si altele!

www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Fetele, mersic pt raspunsuri!

De 2 zile "googalesc" despre WW si am gasit si retete si modul de urmare a dietei. Exista multe informatii si sunt convinsa ca voi gasi si multe retete delicioase care nu includ carne.

As fi vrut totusi sa stiu de la fetele care au tinut acest regim daca sunt multumite de rezultate (in cazul in care acestea au existat ) si cat de rapid/ lent le`au obtinut

Exista cineva care tine WW in acest moment?

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

In anii trecuti, aici pe DC a existat un subiect luuuuug cu WW. Erau multe fete care tineau, se sfatuiau, si se incurajau reciproc. Am incercat si eu; mai merge, mai nu merge. Regimul e bun, dar totul e sa te poti tu adapta. Eu la ora actuala merg tot pe WW; am incercat resuscitarea subiectului, dar nu s-a mai bagat nimeni; daca ne mai strangem cateva, poate, cine stie!
Eu acum incerc o contabilizare a caloriilor; si merge, daca as avea si mai multa vointa, ar merge si mai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by Iubika

Fetele, mersic pt raspunsuri!

De 2 zile "googalesc" despre WW si am gasit si retete si modul de urmare a dietei. Exista multe informatii si sunt convinsa ca voi gasi si multe retete delicioase care nu includ carne.

As fi vrut totusi sa stiu de la fetele care au tinut acest regim daca sunt multumite de rezultate (in cazul in care acestea au existat ) si cat de rapid/ lent le`au obtinut

Exista cineva care tine WW in acest moment?

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!





Desi nu vreau sa te dezamagesc sunt proaspata "lasata"de ww. Nu pt ca nu ar fi ceva destul de simplu de tinut; eu nu am slabit mai mult de 2 kg...doar m-am mentinut. E dificil pt ca trebuie sa cantaresti orice, desi te poti obisnui cu cantitatile ..si sa calculezi. E frustant cand nu te saturi si nu mai poti manca pt ca s-au terminat punctele..

In rest iti urez succes, cunosc multe persoane care au slabit frumos cu ww.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Puteti sa imi spuneti cam pe unde se "invarte" branza ca si punctaj in regimul WW?

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by melany72

Desi nu vreau sa te dezamagesc sunt proaspata "lasata"de ww. Nu pt ca nu ar fi ceva destul de simplu de tinut; eu nu am slabit mai mult de 2 kg...doar m-am mentinut. E dificil pt ca trebuie sa cantaresti orice, desi te poti obisnui cu cantitatile ..si sa calculezi. E frustant cand nu te saturi si nu mai poti manca pt ca s-au terminat punctele..

In rest iti urez succes, cunosc multe persoane care au slabit frumos cu ww.




Sincer pe mine ma intereseaza mai putin nr kg. Scopul meu este sa "pierd" din burtica, sa pot sa scot talia in evidenta....

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Iubika, uite aici http://quiddity.cc/rachel/diet/wwfoods.htm punctele de la WW.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Salutare!
MA alatur si eu grupului vostru, dat fiind ca vreau sa slabesc si cred ca WW ma poate ajuta.
Sunt una din fetele care acum cativa ani scria pe acel subiect cu dieta WW.
Laura ne intalnim si aici Daca tot esti bine informata, stii cum se calculeaza cate puncte am voie intr-o zi?Incerc sa gasesc pe site-ul lor, dar daca ma poti ajuta tu cu link-ul iti multumesc.

Daca va hotarati sa tinem acest subiect activ si mai ales pe prima pagina , haideti sa-l ordonam.Sa ne facem o lista cu fetele participante, sa ne trecem varsta si greutatea si sa-i dam bataie in lupta cu kg-le!


Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput