Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (114)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Carpatino sa fii sanatoasa, fericita, implinita...iti doresc tot binele din lume





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian
Adi, tocmai mi-am luat steamer si eu si sunt f multumita de el. pentru Lisa papacioasa.




Sim, sa folositi sanatosi steamerul! E o nebunie. Eu fac legume acolo si le papam cu cascaval ras - mniaaam. Si langa un peste la gratar sau ceva...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Adi combinatii ii tot fac...de toate felurile.
Mi-ai amintit de avocado si uitasem de tofu.
Iar rutabaga n-am auzit.Ce este?




Sabina, rutabaga sau swede (cum se numeste la noi) e o radacinoasa, un fel de sfecla, daca vrei. Se gateste ca si cartofii si se pune in supe, caserole - e putin dulce, de aceea e recomandata a fi una din primele legume pt bebelusi. Uite www.formulaforlife.com.au/asp/vegetables.asp?cmd=show&vegetableid=46" target="_blank">aici si aici detalii.

Spor la gatit!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna dimineata. In primul rand sa dam Cezarului ce-i al Cezarului.

Carpatinaaaaa La Multi Aniiiiii! Sa ne traiesti sanatoasa si voiasa. Pupam, pupam, pupam.

Si in al doilea rand sa va spun ca mi-au placut taare pozele de la intalnire, mai ales cele postate de Teo. Ma bucur tare ca v-ati simtit bine.

Si apoi sa va spun despre noi, ca nu-i frumos ca m-am ascuns si ati tot intrebat de noi, dar nu mai aveam sincer nici un pic de vlaga sa ma scriu ceva. Miruna si-a revenit binisor, inca tinem regim, dar nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut cu ea, si e deja a treia oara ca se intampla. Miruna a avut pe la un an si un pic o infectie digestiva foarte urata, in urma careia a ramas cu niste sensibilitati si reactii ciudate, in sensul ca, daca face febra mai mare, indiferent care e cauza febrei, da in diaree. De obicei trece fara probleme, o zi-doua de minim regim. Ei, acum, dupa febra aia 39 cu 9, a facut iarasi diaree, dar de data asta s-a agravat din ce in ce. Vreo doua zile a mai fost cum a mai fost, dar patru zile a avut scaune apoase cu sange (de pe intestinele ei raschetate). Plangeam de cate ori o stergeam la fund. A slabit doua kilograme, e palida si plina de cearcane. Dar una peste alta acum e bine. Continuam regimul destul de sever, introducem alimente noi ca la diversificare, cate unul si urmarim reactia.

Cam asta despre noi. Acum suntem in refacere. Fi-mea in refacere fizica, eu in refacere psihica.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata si de la noi

M-am simtit tare bine ieri la intalnire. Imi cer scuzedaca nu am apucat sa soializez cu toata lumea, printesa mea vroia sa darma si nu reusea sa adoarma de agtta ce era.

Carpatina La multi ani mamico! Te pupam si te imbratisam!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata,

Carpatina

Carma

va dorim multa sanatate si fericire.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Darius

sa fii sanatos.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rodica, sa va traiasca flacaul! Wow, aveti 6 luni! Petrecereeee!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

am dus fiara la gradinita si am revenit...
ana - pupici multi mirunei si sa treaca repede. eu cred ca tot de la virozele astea se trage!
sim - si bafta la dentist.
la multe luni Darius, sa cresti mare, sa fi sanatos si sa ii bucuri pe parintii tai in fiecare moment!
eliza e mai bine, nu a mai tusit deloc azinoapte.la pranz mai mergem la o injectie, mai avem azi si maine tratament, apoi vineri la control si sper sa fie gata!
pupici dulci tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Carpatina, LA MULTI ANI! fericiti! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!





mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput