Cancer la san - capitolul 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

eu am gasit ieri linkurile astea. sunt lucruri p ecare le intuim nu le-am dat o forma... sunt cutremuratoare... probabil adevarate. oricum e in text o fraza care m- apus pe ganduri:"din 6500 de cazuri diagnosticate in urma cu 5 ani cu cancer infaza terminala, 6000 traiesc si azi"- e vorba de cei ce au respectat si urmat instructiunile dr. Hamer... e un firisor de lumina in toate astea...

in rest no comments

http://farastres.blogspot.com/2008/03/ceea-ce-nu-stiam-despre-cancer.html



http://www.adiocancer.de.vu/



http://viitorulesteingenetica.wordpress.com/



http://victor-roncea.blogspot.com/2008/05/alerta-albright-ne-aduce-sterilitatea.html




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi77 spune:

ieri am primit de la fundatia renasterea o carte minunata se numeste "invata sa invigi" e scrisa de brindusa armanca di dr. dana harbuz. sunt povestirile unor femei care au trecut prin tot ce am trecut eu si unele dintre noi, sunt fotografiate cu reconstructie facuta, e o carte in care m-am regasit si am citit din ea cu lacrimi, cu zambet, cu sentimentul de invingatoare. daca aveti posibilitatea sa o cititi sunt convinsa ca aveti de invatat. va pup si sa aveti ziua plina de bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Kity1970, am inteles acum mai bn. Da , si eu am avut parul mai cretzolin dupa chimio...Era ff des si frumos. Acum e doar ondulat, cum il aveam de obicei, numai ca am observat ca e mai inchis la culoare (sigur cu exceptia firelor albe care se tot inmultesc).

Si corect este sa spunem: sa fim optimiste!
Adica e mai bine sa folosim mesaje pozitive si nu pe cele care incep cu Nu fi asa...nu manca, nu dormi...nu munci...dau si eu exemple la general. Nu le lua de bune.
Adica spune: manaca fructe multe si zilniccc!
Dormi, odihneste-te cat mai mult!
Plimba-te in parc, miroase florile, frunzele, iarba!...etc
pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki1970 spune:

Ai perfecta dreptate Agho! Mai ales ca negatia nu este recunoscuta de subconstient. M-am experimat gresit.
Georgi oare se gaseste cartea si in librarii? M-ar interesa, mai ales ca sunt foarte curioasa sa vad poze cu sani reconstruiti. Pe net nu prea gasesti. Tu ai mai facut ceva in privinta reconstructiei?
Va pup si mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi77 spune:

buna kiki! despre reconstructie pot sa-ti spun ca mi-am facut programare la proestetica dr. dana jianu peste doua saptamani ma duc sa vad ce spune si cum fac. abia astept sa ma duc. va tin la curent. cartea stiu ca este editata de curtea veche si cred ca se poate comanda pe net. sunt poze foarte sexi si au un aer triunfator doamnele din fotografii. nu exista zi sa nu ma gandesc la caretea asta. daca gasesc pe net adresa ceva de unde o poti cumpara te anunt. multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi77 spune:

kiki am gasit pe net poti sa dai carte dana harbuz si am vazut ca poti sa faci comanda e 15 ron cartea. eu zic ca merita sa o ai. te pup si mult bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Car71 spune:

Buna seara fetelor,
Acum am venit de la medic - zona hipoecogena s-a retras aproape in totalitate - ne vedem din nou in septembrie mi-a spus.
Stand la el la usa mi-am dat seama ca as putea sa va spun si voua de el - este unul dintre cei mai buni radiodiagnosticieni din Romania pe san - s.n Mihai Lesaru, probabil multe dintre voi a-ti auzit de el.
Tot la el la usa am inteles ca la Oradea exista o clinica unde se pot detecta chiar celulelel canceroase , daca mai exista in organism si unde s-au localizat ele - s. n Pet..., maine am sa ma interesez si revin sa va spun exact despre ce este vorba .

Apoi ceea ce este mai important si nu v-am spus in primul meu mesaj pt ca eram foarte suparata este faptul ca eu cunosc trei femei extraordinare care au trecut prin ceea ce treceti si voi si prin spaimele noastre ale tuturor femeiolor cand vine vorba de sani si sunt invingatoare de cca 20 de ani.
Am sa va povestesc pe scurt despre o doaman pe care am cunoscut-o acum 15 ani, cand eram un tanar inginer iesit de pe bancile facultatii.
Aceea femeie avea atunci 40 de ani. Cand am aflat ca avusese la 32 de ani cancer de san gradul 3 am ramas uimita - am cunoscut-o cand depasise cu mult cei 5 ani, nu iti dadeai seama prin ceea ce trecuse.
Intre timp drumurile noastre s-au despartit si m-am reintalnit anul trecut cu ea, este minunata in adevaratul sens al cuvantului, frumoasa si feminina isi traieste viata personala si profesionala la maxim.
Conduce o redactie de stiri, aici in Bucuresti.
Este frumoasa , are un baiat minunat student.Este exemplul de tarie pe care multi dintre noi oamenii care nu am trecut prin xeriente traumatizante le invidiem,, are o pozitie profesionala de invisiat si credeti-ma pe spezele ei facuta.
Celelate doamen de care va vorbeam sunt invingatoare la fel in ambele planuri.
Din experienta mea triata din Octombrioe cand am pierdut o sarcina in conditii tragice pt mine ( am facut citostatice)ala si pana astazi am invatat ca singurul lucru care conteaza in viata asta este sa simti ca iubesti si sa fii iubita altceva nu conteaza. Am invatat ca nu trebuie sa urasti, sa invidiezi desi toate acestea fac parte din natura umana ci sa faci bine si sa inconjori cu dragostea ta pe cei din jur.
Va doresc tuturor o o saptamana usoara cu multa sanatate si dragoste.
Va multumesc daca veti citi mesajul meu cel lung
Credeti in Dumnezeu si in vointa lui, cu ajutorul credintei vom trece peste toate.

kiki am gasit pe net poti sa dai carte dana harbuz si am vazut ca poti sa faci comanda e 15 ron cartea. eu zic ca merita sa o ai. te pup si mult bine
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi77 spune:

buna ziua fetelor. car71 draga mea am citit mes-ul tau si ai mare dreptate ca trebui sa luam exemple de invingatoare si tot ce este mai frumos pe lumea asta, iubirea si bucuria de a traii. sa sti ca eu am facut acest pet-ct de care zici tu dar eu nu am avut rabdarea pana ma program-au cei de la oradea si l-am facut la euromedic la fundeni si m-a costat 4500 ron. aparatul si testul in sine este acelas dar nu prea exista nimeni sa-ti interpreteze si sa-ti explice bine ce inseamna rezultatul pe care-l da aparatul asta prea sofisticat pentru ei. multumesc lui d-zeu ca nu a iesit nimic rau si totul este bine la 2 ani dupa operatia de mastectomie. dar daca mai am posibilitatea peste alti 2 ani sa fac acest test ma voi duce la orade clar pentru ca acolo sunt medici care au lucrat cu pet-ul din budapesta si stiu mai bine cu ce se mananca. daca vrei poti face programare pe net la oradea, uite asta e adresa unde gasesti mai multe informatii: PET POZITRON centru de diagnosticare oradea. multa bafta si sa auzim de bine. daca stie cineva despre dana jianu estetician sunt programata la d-sa pt consulatie in vederea reconstructiei. mi-ar fi de ajutor cateva pareri. va pup si va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki1970 spune:

Multumesc, am gasit-o pe net. O voi cumpara negresit. De doctor Dana Jianu am auzit pe la TV. Nu stiam ca face si reconstructie. La TV o prezinta ca pe un medic foarte bun. Sa ne povestesti cum a fost la consultatie.
Tocmai mi-a spus si mie cineva cunoscut ca a avut cancer cu 20 de ani in urma si ca de atunci nu a mai avut nici o problema. A facut tot mastectomie.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Car71, si eu am fost o singura data la dr. M. Lesaru si l-am recomandat cu multa incredere oricui ar avea nevoie de mamografie sau ecografie.
Asa este, exista persoane care au depasit faza de boala si lupta cu ea ne da cu adevarat, mai multa putere.
Imi pare fffff rau pt. suferinta pricinuita de pierderea unei sarcini. Iti doresc sa invingi toate temerile, toate spaimele si sa mergi mai departe cu toate amintirile pe care doresti sa le pastrezi!

Georgi, tot pe la Tv am vazut-o pe dr. D.Jianu. Sper sa fie bn. Bafta multa si sanatate!

Kiki1970, toate cele bune in continuare!

Va

Mergi la inceput