Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Nana, ma mananca degetele sa scriu si eu cu am rezolvat problema Runei cu mancarea, vazand cat chin induri cu fluturasul Andrei. La 3 luni, brusc, fata a inceput sa mance mai putin, per total 400-450 ml lapte ca si Andrei. 3 saptamani m-am chinuit cu 60-80 ml la fiecare masa, mai mult nu voia si pace. Incepuse sa slabeasca. Dupa ce toate analizele iesisera OK, pediatru a zis sa trec la diversificare ca nu-i place sa manace lapte si n-am ce-i face. Eram disperata, o hranea sotul ca eu nu mai aveam nervi sa vad cum refuza bibele. N-am diversificat-o adunci, binenteles, dar am schimbat laptele. Am trecut pe Similac. Dupa 2 zile fata manca 150 ml la o masa de ma cruceam. Acum suntem tot pe aceeasi formula si mananca 210 ml/masa. La noi asta a functionat. Diversificarea am inceput-o la 4 luni si 3 saptamani si totol este OK. Stiu ca ai incercat nan si milupa dar si eu am schimbat si nan si humana si am ajuns la formula care-i place. La celelalte se oprea din mancat dupa 3-4 saptamani.
Ne gandim si ne rugam pt voi in fiecare zi.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Si din nou ma mananca degetele. Dau si eu un sfat referitor la diversificare. Nu folositi ulei de masline pt mancarea bebelusilor. E bun pt noi dar ei nu il pot digera cum trebuie. Folositi ulei din germeni de porumb sau fl soarelui pana la 1 an.
Si inca unul referitor la carne. Carnea de animal tanar e toxica si pentru noi daramite pt bebelusi. Se foloseste carne de animal matur: gaina, vita (nu vitel), etc.

Reteta de diversificare care la noi e favorita: dovlecel, brocoli, ulei si carne de vaca.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Luy, esti minunata. Mesajele tale dezvaluie un suflet delicat, sensibil. Mii de iti daruiesc.

De altfel toate fetele sunt minunate,. Fiecare are ceva deosebit. Citesc in fiecare zi cu mare placere.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata si de la noi!

sarbatoritilor de azi:

Rares Cristian de mami diwana

Sasha Gabriel de mami alice

Mihai de mami vickifilip!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Papanash,sa stii ca am cautat ieri si am gasit in doua farmacii(City si Sensiblu) biscuiti fara gluten,de la nestle,dar sunt de la 8 luni...noua ne-a recomandat pediatra 'biscuitii cei mai simpli',dar nu i-am dat de nici un fel,inca..

Si fata mea a papat ieri prima oara piure de legume,si vad ca i-a placut...dupa ce vreo 4 zile papase doar zeama chioara.Acum doarme,asa ca plec la curatat de leguminoase



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Sa ma laud cu ce am primit azi: un minuscul laptop roz. Are de toate functioneaza ca unul obisnui numai ca are dimensiuni liliput(aveam masina liliput, acu si laptop asisderea). Si e roz! http://community.webshots.com/album/562777925FbMOYH

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

am incurcat-o , Lia, acu vrea si Sofia laptop din asta



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

La multi ani Rares Cristian si Sasha Gabriel! Sa fiti sanatosi, frumosi si voiosi!

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Sabina e destul e ieftin si dragutttttt. Incape in poseta.
Sa pun si poza masinii mele liliput? Poate.....

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

n-am castigat la concurs
si pe bune ca aveam poza cel putin la fel de buna ca unele de-acolo

http://www.stokke.com/ttseason/default.asp?la=EN&mode=winner



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput