Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata zic si eu...

Acum sunt la si va citesc...

Mersi Nicoll de incurajare . Si eu sper sa fie totul bine. Ca... azi-noapte numai aorta aia am visat-o ... cum "pulsa" ea asa si deodata buuum ... numai sange in interior... Sunt cam dusa rau ... Sper sa ma calmez si sa nu mai visez asa ceva!

In ceea ce priveste ex-ul... Am cam avut dreptate cand am presupus ca nu-l intereseaza ca ne lungim... M-a sunat sa ma intrebe cum a "decurs" procesul si cand i-am zis ca s-a amanat din nou, el face:
"el: -Dar de ce?
eu: -Pentru ca nu au primit (judecatoria) nici un fel de raspuns de la tine.
el: -Si ce trebuia sa fac? Sa sun?.... " etc., etc.....
Ca sa vezi la el... Ca nu stie ce are de facut... Desi ii explicasem destul de clar si randul trecut (si i-am zis si mamei lui asta, care a vorbit din nou cu el) ca, daca nu poate veni el personal, poate trimite ceva scris... Si el... ca ce... se poate judeca si-n lipsa lui... Si i-am zis si eu asta... ca se poate, dar nu stiu dupa cate amanari de felul asta. Eu nu consider normal sa ne lungim asa, pe "ani" de zile, cu un proces de incredintare... Ca doar e vorba de binele copilului aici! Nu e vorba de noi doi. Ne-am fi putut intelege mai bine la chestia asta... dar... El asa vrea.
Si ca sa fie si mai "bine"... M-a anuntat ca-si schimba domiciliul... si pana la unul nou, cica, sa trec adresa mamei lui. Or, eu nu stiu daca se poate asta. Acum, probabil o sa ne lungim si mai mult. Ca pe el n-o sa-l mai "gaseasca" judecatoria...
Hai ca m-am lungit cam mult cu povestile mele. Dar, am zis sa va dau ceva de citit ... ca tot se scrie cam rar pe aici ...
Totusi... pun si eu o intrebare, pe care am pus-o si la Legislative, dar nu mi-a raspuns nimeni... Are idee cineva cam cat se poate lungi un asfel de proces, cam de cate amanari (cu aproximatie) e nevoie ca sa se judece in lipsa? Albinutzza sotul tau nu are nici o idee despre asta? Multumesc anticipat pentru raspuns. Pupici la toate fetele. Pe mai tarziu.





www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Buna mamici si pitici?

Ce mai faceti voi?
Am vazut pozele cu copiii dulcei. Foarte frumoase!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:





Buuuzzz....
Fetelor ati disparut ?!?....
Unde sunteti ?!?....



Edit: Imi cer scuze ca am scris cu majuscule ! Am reeditat pentru ca mi-am adus aminte de regulament ... si nu mi-a fost in intentie sa tip ! Scuze inca o data! Va pup dulce pe toate! Pa.



www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Hai salut, unde disparura-ti, sunteti si voi in cautarea Elodiei. Toata lumea e bine, sanatoasa si cu dor de iesit din casa???
Noi cica plecam la cules de flocirele pe munte, cu niste "prieteni" de familie, daca nu gasesc o idee salvatoare ca al meu sot si a lui prieten nu vor sa priceapa cand zic nu. Mi-o fi lipsind mie simtul umorului si-oi fi absurda ca altfel nu pricep si pace cum poti s mergi cu nesimitirea pan acolo incat sa prinzi piscatori de slitul unui barbat ( al meu ) ca doar ne distram nu??? Ufff ce m-am sictirit..... ma rog, aia a fost penultima picatura, ultima a fost cand n-am stiut nimic de ea vreo cateva luni, cat a fost plecat al meu sot in Spania, si a venit taman in ziua cand el pleca de acolo sa schimbe politeturi cu mine.

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Ce faceti,pe unde sunteti?E toata lumea bine?
Noi am avut ceva probleme,Stefi a avut temperatura sambata noaptea,luni am fost la dr si are rosu in gat.Asa ca luam Augumentin.Intre timp febra nu mai avem,dar terminam tratamentul.Si ne chinuie un dinte de sus,suntem tare maraite.Este un super copilas,are 11.150kg si deja 6 dinti.A zis dna dr ca e un copil model.Codruta este bine,toata ziua ar spune poezii si cantecele si ar da siropele la papusi."Nu vezi mami ca e acita?"
Si eu sunt gripata,iar fata mea a zis ca-mi "tece,ae ea gija de mine si ma ubeste muuut!"Ma topesc instinctiv cand o aud.
Va pup si haideti,eram tare in spate cu topicul nostru,doua vorbe ca sunteti bine,nu va ia mult timp!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Si noi stim multe poezii si cantecele, dar le spunem doar cand ambitia de Leu, ne permite. In rest, suntem pasionati de puzzle.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Nicoll, uite iti raspunde sotzul a cum:

In conformitate cu art 614 C.proc.civ, dispune ca in fata instantei de fond partile se vor infatisa perosnal.Asta inseamna ca in fata instantelor de fond nici una din parti nu va putea sa ceara judecarea in lipsa,conform art.242 alin.2 C.pr.civ.Situatiile de exceptie sunt de stricta interpretare;unul dintre soti executa o pedeapsa privativa de libertate, este impiedicat de o boala grava, este pus sub interdictie sau are resedinta in strainatate..In aceste cazuri partile se vor putea infatisa prin mandatar. Presupunand ca tu esti reclamantul, prezenta reclamantului este obligatorie, trecem la sot, adica la parat. In temeiul art 616 indice 1 daca procedura de citare a sotului a fost indeplinita prin afisare(cazul sotului tau) iar acesta nu s a prezentat(cazul tau)instanta va cere dovezi temeinice sau va dispuen cercetari pentru a verifica daca paratul are domiciliul la locul indicat in cerre, respectiv acum cand l a schimbat la mama sasi daca constata ca nu l are va dispune citarea la domiciliul sau si la loculd e munca.Pana la obtinerea dovezilor privind domiciliul paratului instanta nu va lua nici o masura in cauza, pentru a evita ca ulterior, daca se constata ca paratul are un alt domiciliul, sa refeca probele administrative si actele de procedura savarsite. Astfel daca sotul tau nu vrea sa vina va dura atat cat vei face doveiz temeinice si cerectari din care sa reiasa ca ala e domiciliul, dupa care se va judeca intr-un final si fara el. Obligatia instituita prin art 616 indice 1 c.pr.civ se justifica atat in consolidarea relatiilor de familie cat si a preveni solutionarea unor astfe de cereri cu efecte deosebite in plan familial si social, fara cunostinta celuilat sot parte in proces-CURTEA DE APEL BRASOV -dec civ 720/R/1999; Daca partile in procesul de divort au domiciliul comun, iar paratul nu s eprezinta la termen, cu toate ca a fost citat, procedura de citare fiind indeplinita prin afisare, instanta are obligatia sa ia masurile prevazute de art 616 indice 1 in lipsa carora procedura de citare va fi considerata viciata-CURTEA DE APEL BUCURESTI SECTIA A IV A CIVILA-decizia civila 72/2000



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multumesc frumos Albinutzza pentru raspuns. O pentru sotul tau. Cred ca am inteles, in mare, ce va urma... Sper sa fie bine si sa nu ne mai lungiiimmm asa de mult. Multumesc inca o data pentru raspuns si pupicei dulci la toata familia.




www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Aaaaaa Cryna scuza-ma eram convinsa ca Nicol a intrebat. Ma bucur ca te ajuta raspunsul totusi



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Nu-i nimic Albinutzza. Te inteleg, nici o problema ! Nu te preocupa . Vroiam un sfat din partea unui avocat... de fapt, o confirmare... Pentru ca, eu, in felul meu de a fi (cum cred eu ca ar sta lucrurile, sau ca ar trebui sa stea...) gandesc totusi corect (sau macar incerc ) , "legal" daca ar fi cum imi zic altii (ca gandesc, sau deduc eu)... Dar, vroiam un "back-up" (cum zic unii, eu nu stiu exact cum se cheama chestia asta )... ca sa nu-mi zica el ca scot de la mine... ca nu-i asa... si-i altfel... Adica, sa-i "demonstrez" cu legile... In fine, sper ca ai inteles ce vroiam sa zic... Multumesc mult pentru ajutor, "confirmare" mai mult. Sper ca nu am deranjat. Pupici .




www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput