Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hai sa scriu tot eu pe aici ...

Inscriu si eu baiatul in randul "bolnaviorilor" ... Are o forma usoara de raceala, farnaie un pic, nu mai doarme asa de bine, fiind smiorcait... iar, azi la pranz mi-a refuzat mancarea zicand ca-l dor dintii ... L-am controlat in gurita si i-am gasit afte . Asa ca, o sa trecem si noi la doftoricit. Off, off, off...






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot eu ...

Am reusit sa-l fac sa manance un pic, pacalindu-l cu badijonajul ... Il mai badijonasem mai demult, cand mai facusese niste afte, asa ca stia smecherul despre ce-i vorba, hmhhh... Iar, dupa ce a papat, tot l-am badijonat un pic... ca, daca trebuie... trebuie, asta e. Of, saracutul... ce necajit e !




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Offf mititelul! Mi-e tare mila cand aud de afte la bebici. Trebuie sa fie tare greu pentru ei. Sanatate multa!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20059+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Aoooleeeuuu....Cryna,multa sanatate si sa nu fie ca la noi. Abea de ieri l-a lasat durerea de gingiute si ele s-au retras.Nu stiu daca asta se intampla la afte mereu...dar la noi a fost groazni,groaznic.O saptamana nu a mancat mai nimik.Abea de punea gura pe ceva si de se intampla sa bage in gura scotea imediat de durere.E drept,Dani nici nu a stat la badijonari.

Azi a fost in sfarsit ok.A mancat foarte bine si e tare vesel.Numai ca este slabit inca,cam palid,incercanat...i-am luat niste Pikovit sa-i dau cateva zile.A slabit intr-o saptamana 3 kg.Sper sa se puna rapid pe picioare.

Va pup sa sa va faceti bine repede!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Eu am cam lipsit zilele astea,la noi la fabrica se fac amenajari si ba nu am avut net,ba nu am putut intra in birouri ca se turna sapa de ciment...acum am scapat!
Cryna felicitari pt incredintarea lui Robert,pe care il pupam taaaare dulce sa treaca repede aftele si sa fie baiarul bine!
Acusor l-am vazut pe Teo,un dulcel cu tot cu ochelari!Bafta la licenta!
Andre_ea mai ce seamana Tudor si cu tine(in special la ochi mi se pare mie),dar si cu tati!Am vazut si pe BB-ita!Sa creasca mare si sanatos!Va pup pe toti!Dulcica si Ada,pupici si pt ea si pt mami a ei!
Giana ma bucur ca sunteti bine,pupam baietii cei frumosi!
Laura esti o fericita ca intrii in concediu!Sa va distrati frumos si Bianca si Robert sa aiba parte de apa calda la malul marii!
Acum sa va spun fetelor ca nu prea ma mai inteleg cu Codruta.Orice nu ii convine declanseaza un plans mai mult isteric si nu prea cedeaza nici cu vorba buna,nici mai dur,doar cand vazand ca nu o pot potoli nicicum,cred ca imi apare " o frigura lunga rau" si atunci ea vine si ma intreaba daca sunt suparata.Zicandu-i ca da,imi spune ca nu o sa ma mai supere,ca va fi cuminte.Si asta dupa ce cu cateva minute mai devreme sustine sus si tare ca ea nu e un copil cuminte,vrea sa ne supere si sa fie obraznica.Si sa stiti ca daca nu se iveste ceva care sa nu-i convina "fabrica "imediat un motiv de plans:ieri spre exemplu,avea la un genunchi o miiica cojita,semn de buna purtare.S-a pus pe jelit ca ii curge sange.De fapt zicea "ma doare sangiili"!In prima faza te buseste rasul,dar cand nu inceteaza cel putin 10 min nu sti ce sa mai faci.
Ma gandeam destul de serios sa vorbesc cu medicul pediatru care sa ne recomande un psiholog pe copii.Mai micuta fiind a asistat la cateva discutii intre mine si tatal ei,ma gandesc ca cine stie ce s-o fi declansat in caputul ei...Plus faptul ca nu-l mai vede,vorbeste foarte rar cu el...nu stiu ce sa zic si sincer am inceput sa-mi fac griji.Voi ce parere aveti,ati patit asa crize justificate sau nu ale puilor?
Va pup si intru mai tarziu!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

gemenasilor nostrii BIANCA si RARES, sa fiti sanatosi si plini de viata, sa aveti numai bucurii si impliniri si parintii vostri sa se bucure din plin de voi. Va pupa intreg stupul



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Si astfel se deschide sezonul de aniversari nr.3

fetelor au trecut aproape 4 ani de cand ne cunaostem



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

LA MULTI ANI BIANACA!!!LA MULTI ANI RARES!!!Sa fiti sanatosi,sa cresteti mari si sa va dea DD tot ce e mai bun in lume!!!


Albinutzza chiar ma gandeam imediat dupa ce am trimis mesajul anterior ca trebuie sa inceapa aniversarile!Multam pt aducerea aminte!Si cum din viteza am omis iti multumim tie si sotului tau pt lamuririle legislative pe care ni le oferiti atunci cand e cazul!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:





"LA MULTI ANI!" BIANCA & RARES!!!

SA CRESTETI MARI, FRUMOSI, SANATOSI SI... SA VA IUBITI MUUULT PARINTII !!!




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Andre_ea, Giana, Nicoll_mada, multumesc mult pentru suport, incurajari si felicitari . Robert este ceva mai bine azi! Sper sa-i treaca repede aftele din gurita, ca sa poata manca bine.
Ne bucuram mult ca ceilalti copilasi bolnaviori incep sa-si revina (Giana) .
Nicoll, nu stiu ce sa-ti spun legat de comportamentul Codrutei . Este posibil, intradevar, sa resimta lipsa tatalui si de aceea sa aiba nevoie de ceva mai multa atentie, afectiune decat de obicei. Ii dam pupici dulci ca sa-si poata reveni cat mai usor si cat mai repede.

Dam pupici la toate fetele ... pe mai tarziu...



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput