Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
Originally posted by cryna77


Woow... Ema, mama draga... ce fel de link baga-si tu acolo ?!? Ca labarteste toata pagina... Scuza-ma ca-ti zic... dar, daca poti repara ceva... te rog frumos ...
In rest, ii uram succes lui Oani cu olita , te asteptam sa ne mai povestesti de voi si suntem alaturi de tine ca sa te faci bine ! Ma bucur ca ati scapat de sub regimul terorii si-ti tinem pumnii ca sa fie totul bine de acum inainte! Multa sanatate !


Hai sa va povestesc un pic despre trasnaia lui Robert de azi ...
No, noi stand la parter, avem balcon cu beci... iar, azi bunicul trabaluia prin beci... si-i vine lui Robert a se pisa! No, se duce el in balcon, la bunica-su (care era in beci)... se descheie la body si... pisssss... in beci ! Ii mai si zice lui bunica-su: "Bubu, uite pis!!!". Noroc ca era bunica-su mai prin fundul beciului... ca, altfel il pisa in cap . Si... mai apare si bucuros nevoie mare, mandru la mine: "mami am facut pis in beci, la bubu ala!" No, eu ce sa mai zic acum... ca abia ma abtineam sa nu rad... L-am dojenit un pic... ca nu-i frumos, dar... ce mai era de facut ...





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .




dezlabartat pagina, dar mi-a luat timp.
mersic de urari.
sa ne laudam si noi:
Oani deja cere acum olita, a facut si kk in weekend de 2 ori. sta numai cu chilot bbc. face si pis la olita, se mai scapa un stop, dar nu mult.
ieri am fost la dr. ne-a linistit pe de o parte, dar mai avem de facut eco.
s-a dus puza ca mai aveam de zis. si e si directorul aici

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am vrut sa zic ca e super faza, Crina, dar nu am mai putut edita repede din cauza reclamei asteia.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mersi fain Ema pentru delabartat. Sper ca nu te-ai suparat pe mine ... Am incercat sa dau cateva explicatii... cu ce imi face Opera mie (eu mai mult browser-ul asta il folosesc, ca-mi merge mult mai repede)... Si felicitari lui Oani pentru olita. Succes in continuare .

Truli-luli, felicitari pentru pampersul de zi si bafta cu cel de noapte . Te mai asteptam la scris...

Pupicei la toate fetele. O zi buna.





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
Originally posted by Diana Mirela

Cryna, felicitari pt. scapatul de scutec! Cat despre isprava...a avut noroc maaare bunicul .

Anca, asa e, am vrea 3 copilasi...dar cine stie. Pana o sa avem locul nostru o sa mai treaca ceva timp si apoi vom vedea. Acum trebuie sa ma ocup si de cariera, vrem sa plecam in afara, sunt o gramada de facut.
Oani o sa renunte la olita pana la toamna . Eu am ajuns la concluzia ca pana nu sunt ei pregatiti pt. ceva, degeaba insistam noi.
Eu eram cam stresata ca Iulia nu prea vorbea in propozitii...ei, si cand si-a dat drumul, sa te tii. Inca mai are cuvinte de-ale ei, dar pronunta foarte clar "r"-ul .

Iar despre musafiri stresanti, ma bucur ca ai terminat si imi pare rau pt. suferinta provocata. Eu ma lupt cu insistenta unora de a veni sa stea la noi tocmai acum, cand astept sa nasc din clipa in clipa, nu am voie nici pe scaun sa stau, nu mai zic ce greu e in lauzie, stiti si voi. In fine, trebuie sa pun piciorul in prag si gata.

Altceva...am pierdut dopul gelatinos, colul e deschis, marti merg la control iarasi sa vedem cum se prezinta bb.

Si, apropo, mai avem o graviduta printre noi. Daca nu apare la felicitat o sa o strig in gura mare .

Pupicei tuturor si sper sa mai intrati cate un pic, macar din cand in cand.


Diana 33+ si Iulia (15.07.2005)



Da, felicitari Crina pt realizare.
Si eu vreu 3 copilasi. si eu ma concentrez asupra carierie acum. vreu marire si am cerut. de aia am si muncit f mult sa dovedesc de ce suntin stare. apoi vreau bb2. adica l-am cam planui.
Oani s-ar cam parea ca o sa renunte si ea la nappy, mai face noapte-n nappy.
felicitari pt vorbareata, sunt scumpi, nu?
mersic de suport.
mai scriu later.
stiu cine e gravi, felicitari.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna dimineata!Felicitam si noi copilasii care au facut progrese cu pampersul!
Mai deja ma faceti curioasa:cine este graviduta care nu da nici o veste?O asteptam aici sa impartaseasca si cu noi bucuria aparitiei lui BB.
Laura,tu ce mai faci,ce fac gemenii?
Noi suntem bine,azi mergem la dr la control,plus ca de cateva zile Codruta spune ca o cam doare burtica.Ma gandesc sa nu fi racit,sta pe jos foarte mult si nu vrea sa puna ceva sub fundulet doamne fersete!Maine vin cu amanunte.
Cryna felicitari pt cele doua reusite!Se pare ca din toamna vom avea multi copilasi la gradi!
Va pup,o zi buna!


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Cine e gravidutza?! Nu vrei sa ne impartasesti si noua bucuria voastra?!

Diana cum esti?! Ai fost la control?



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cine e proaspata graviduta?????
Succes mamicilor care scapati de pamparsi. Noi am scapat d ela sine si ff repede(pe la 2 anisori). Acum plecam putin in week la mare sa facem antrenamentul ptr concediu. Apropo unde mergeti cu piticii la mare si in ce perioade?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




In primul rand, multumesc la toate fetele pentru felicitarile adresate si... dam pupiceii de rigoare la toate, bineinteles .

In al doilea rand, tin sa mentionez ca ma bucura faptul ca, trasnaile lui Robert va amuza... de aia le-am si scris, incercand sa mai destind si eu atmosfera si sa "intretin" subiectul nostru pe prima pagina ...

Iar, in al treilea rand... Cine e dom'le noua graviduta ??? De ce nu raspunde la "strigarea catalogului" ?!? Ei na! Ntzzz,ntzzz...

Nicoll_mada, bafta la controlul medical ! Sa nu fie nimic grav!

Monica-Elena, weekend placut la mare !




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutare!

Albinutzza, am fost la control, intr-o saptamana intrerup tratamentul si bebe e binevenit daca va vrea sa vina. Ma bucur ca s-a intors, ca tare mi-era teama de cezariana. Si e cocotat in ficatul meu, desi colul s-a deschis . Inca putin si gata, ne facem 4. Piticii tai ce fac?

Nicoll, tinem pumnii sa nu fie nimic grav!

Andre_ea, unde esti? Hai la felicitat, sa ai o sarcina usoara, fara probleme si poate vei avea fetita mult dorita!




Diana 34+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Andreea felicitari ma bucur f mult pt voi, stiu ca va doreati. Poate intri sa te felicitam si in "direct"

Diana, e minunat in 4. E f frumos, si ma bucur ca am facut-o si pe Maria. dar eu ma opresc aici, atat mi-am dorit. Ai mei sunt bine, niste nazdravani, acum si maria e duracell, si in park sunt in 7 directii, dar tot frumos e

Si noi plekam la munte in wkd, ne intoarcem luni, o serbam pe soacra mea, si logodna noastra. Wkd plakut sa aveti si cu vreme buna de plimbare Va

la mare inca nu stim, oricum vom merge la eforie Nord, dranu stim inca per, sotul are mult de lucru, si nu am stabilit inca. dar va anunt. poate ma vad cu fetele de la mare, tare mult mi-ar placea



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput