Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

oficial anunt ca Luca face singur la olitza, de o saptamana cere singurel, nu mai am stresu ca va face pe el. Oricum a fost greu, la inceput din juma in juma de ora, il puneam sa faca. Daca il intrebam zicea ca nu face, cand il puneam facea. Acum gata, oficial am scapat de pampers

Cine e gravidutza care se ascunde????



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

quote:
Originally posted by cryna77
Hai sa va povestesc un pic despre trasnaia lui Robert de azi ...
No, noi stand la parter, avem balcon cu beci... iar, azi bunicul trabaluia prin beci... si-i vine lui Robert a se pisa! No, se duce el in balcon, la bunica-su (care era in beci)... se descheie la body si... pisssss... in beci ! Ii mai si zice lui bunica-su: "Bubu, uite pis!!!". Noroc ca era bunica-su mai prin fundul beciului... ca, altfel il pisa in cap . Si... mai apare si bucuros nevoie mare, mandru la mine: "mami am facut pis in beci, la bubu ala!" No, eu ce sa mai zic acum... ca abia ma abtineam sa nu rad... L-am dojenit un pic... ca nu-i frumos, dar... ce mai era de facut ...



SUPER TARE



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Diana, sanatate, si tine-ne la curent cu noutatile, sa stim si noi ce face bb. ati ales vreun nume?

asa e cu olitza, daca nu sunt pregatiti nu vor face. Eu am incercat vara trecuta si am stresat copilul, nici pe oala nu mai facea, plus ca se ascundea cand facea. Si dr a zis: lasa-ti-l nu e pregatit! Cand va fi va spune singur, si asa a fost: a spus singur!



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Emma, imi pare rau pt neplaceri, eu zic sa te impui cum zice si Diana, pune piciorul in prag. Si noi am avut o per neagra in iarna, dar a trecut. Slava Domnului suntem bine acum!



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Sunt si la noi jaluzele din alea: rulouri textile se numesc. mie imi plac f mult. Am zis ca voi pune la copii, am gasit f misto pt cam lor. Unele sunt scumpute, depinde de material



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Hai ca am umplut aproape o pagina, asa ca ma opresc aici. Maine ne ducem sa depunem dosarul pt gradi. Asa ca la toamna o luam de coada!!!

O saptamana buna va urez



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele,o saptamana buna si retroactiv uram si noi LA MULTI ANI si toate cele bune pt copilasii nostri!
Ema iti dorim sa scapi de neplaceri si sa va reveniti din toate punctele de vedere,trebuie ceva mai multa impunere si din parte ta probabil.Noi suntem aici si te ascultam de cate ori vei avea nevoie!
Cryna e de coma baiatul tau!Bine ca a scapat bunicul neudat!
Diana bafta la control si sa mai stea BB la mami in burtica cat mai mult posibil!Cat despre musafiri...ar putea sa mai astepte,numai asta nu-ti trebuie acum.
Oare cine e graviduta?Oricum FELICITARI si sa fie sanatoasa si ea si burtica!O asteptam si oficial!
Albinutzza felicitari pt olita si bafta cu dosarul pt gradi!
Noi in week-end am fost la nasi si am venit cheauniti de oboseala,iar Codruta tot cerea cadoul ei pt ziua copilului.Si la un mom dat fiind vorba de cadou a inceut fata sa cante La Multi Ani.Canta singurica si zicea "fata sa traiasca".M-a busit rasul si i-am explicat ca acum trebuie sa zica fetele sa traiasca,fiind ziua copilului si mami avand doua fete e ziua amandurora.Mi-a raspuns simplu:nu m-am gandit,dar ched ca ai deptate!"
Acum la munca si intru sa mai trag cate un ochi,va pupam!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

Hai mai fetelor... ca-mi iau jucariile si plec... numai eu scriu pe aici ...

No, acum hai sa va dau si voua niste vesti bune... ca sa va bucurati cu mine... aia rea o tin pentru mine .
Deci... am reusit sa rezolv problema care ziceam c-o am cu niste doctori... drepturile respective... Adica, dupa doua luni de stress... am reusit sa-mi fac contract de munca ca asistent personal pentru mama.
Cealalta veste buna... am reusit sa inscriu baiatul la gradinita! Din toamna suntem prescolari !

Edit... ca fugii si eu repede ...

Albinutzza, felicitari pentru olita si bafta pentru inscrierea la gradinita!

Nicoll_mada, pupici Codrutei ca te face sa zambesti .

Asaaaaa... si dam pupici la toate fetele .



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Buna dragi mamici!
Nu am mai intrat de mult timp pe acest forum dar vad ca in ultimul timp s-au mai animat lucrurile.
Felicitari copilasilor care au scapt de pampers si rabdare pt mamicile care inca astepata acest pas. Se va produce atunci cand vor fi copilasii pregatiti. La fel a fost si la Ana. Pana nu a fost momentul si nu a inteles ea ca e ok la olita/wc degeaba am lasat-o fara scutec, facea pe ea si se dezbraca apoi singura deci nu statea uda si isi vedea in continuare de joaca iar daca incercam sa o pun pe olita ziceai ca o asez pe carbuni incinsi. Asta pana intr-o zi cand s-a schimbat radical. A facut o data la wc, a vazut ca e ok si de atunci nu am mai pus pampers. Am mai avut mici accidente cand se ia cu joaca si mai scapa cateva picaturi ca n-are vreme sa ajunga la olita, dar in rest e ok. De pampersul de noapte nu am scapat inca, sper sa facem asta de saptamana viitoare cand voi fi si eu acasa si pot sa o urmaresc mai bine.
In rest eu sunt ok, sarcina merge bine, mai sper ca bebe sa binevoiasca sa se intoarca in pozitie regulamentara ca sa pot naste natural ca nu ma incanta gandul unei cezariene cu inca un copilas acasa.
Va pup si va doresc numai bine voua, puiutilor si celor dragi.

Cami31s+ cu si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mersic de incurajari. nu am fost obligata sa stau cu ei. mai vb.
ma intorc, ma duc sa imi iau supa ca-s la pauza.
si mi-e o foame.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput