Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

SARYTA,f dulci fetele tale !!!se distreaza de minune vad!
YAGMUR,ce frumos e Luchita,ce mare s-a facut!
KTRINEL
RUXANDRA

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

MARANI

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza,
Citit numai ultima pagina pe fuga...acasa nu am net din motive de crapat modem-ul , iar firma de cablu s-a facut ca ploua.
Adina, vazui ca printesa e cu febra. Sanatate multa! Poate nu o fi cazul de antibiotic totusi, daca ajungeti acolo insa sa ai grija sa-i dai si biotics, pentru refacerea florei intestinale. Daca nu-i dai o sa se deranjeze rau la stomacel!
Noi avut week-end cam naspa, obositor, fost sambata intr-un club de noapte pt ziua sorelei lui Cata, fu frumos dar io nu mai suport mirosul de tigara si nici nu ma mai tine fizicul sa stau treaza mult in noapte. Venit socrela in vizeta duminica, Maria-sa a ignorat-o cu eleganta, a plecat cam oparita, iar eu ramas cu o mareeee durere de cap dupa.
Maria-sa si-a schimbat programul de somn si situatia e neagra si prezinta umflaturi. Adika doarme de la 9.30 seara pana pe la 5.30, max 6 dimineata, cand parca are un arc in fund si se trezeste cu tipete, iar in timpul zilei mai are o singura repriza de somn, dupa amiaza, de pe la 2.30 pana la max 4.30.
De mancat mananca de rupe, seara foarte consistent (deci nu se trezeste de foame)...sper sa fie doar o faza fiindca pt mine inseamna desteptarea odata cu el...si picat capul pe birou dupa masa de pranz.
Incerc sa mai cetesc din urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Adinazot
Si Oana a facut la rosu in gat febra mare, de fapt febra mare e caracteristica acestui rosu in gat. Intreaba pediatrul daca ii poti da NEVRALGIN picaturi, in caz de febra mare, ca alternativa la novocalmin. Mie dr. mi-a zis ca acest rosu in gat e o denumire umbrela pt. multe afectiuni ale cailor respiratorii. E posibil sa fie o amigdalita, asa a avut Oana, cu un puseu de febra peste 40, eu am scos termometrul la 40 ca urca vertiginos. Nu stiu cum, dar Dumnezeu te intareste in situatii din astea si stii cum sa reactionezi. De obicei amigdalita fara antibiotic nu trece. Mie dr. mi-a zis sa o las si daca febra mare care nu cedeaza la antitermic persista 3 zile sa o trec pe antibiotic.Asa am si facut ca nu se ameliorase situatia dupa 3 zile, ba din contra.
Sper sa nu aveti nimic, sanatate multa, intrasem sa iti spun de acest NEVRALGIN.
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

DIANARUS

Am ajuns si noi de la Bocsa...mai obosita decat de obicei, dar cu fruntea mai descretita...
TATI DE MARC SI IANIS SI SOTZ DE DIANA
IULIA/STEFI incredibil ce povestesti tu acolo...
LUCIARO atat? 2 raspunsuri? nimic de SERBAN? nici o poza? HAi, ca pe bune ca mi/e dor de el... blondut frumos
Si eu tot din categoria citit mult, postat putin...motivul? acum mi/e putin mai greu sa ma tin dupa Alessia, asa ca stam foarte mult in curte...asa ma relaxaz si eu, se joaca si ea, si e foarte bine. Nu cred ca as putea sa nu mai citesc sau sa nu mai scriu deloc...am impresia ca faceti parte din viata mea, Nicu va spune " fetele tale"...cu voi am reusit sa o cresc cum trebuie pe Alessia, sa am puterea sa o cresc singura...acum ca vine bb 2, o sa am mai mare nevoie de voi, deci sunt aici, chiar daca nu zilnic ...
IRENE si ALESSIA...pur si simplu delicioase...

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

alin, tati de muchetari!

dianocica, da, urca pana la 4 , dar de mana ca oboseste .. si se urca/se da singura pe tobogan din ala mare... si s-ar urca singura si in leagan .. nimic spectaculos ...hai ca revin in pauza de sdomn ca acum plecam in parc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
ma bag si eu un pic in seama.
pediatra mea, zice ca nu exista amigdalita pana la varsta de 3 ani. ca, copiii pana in 3 ani, fac otite, pneumonii, viroze, dar nu amigdalita. adica nu necesita antibiotic pt gat rosu. am avut si noi gat rosu, a trecut cu antiinflamatoare (adica sup de paracetamol). deci 3 zile am dat (pt febra) panadol alternat cu nurofen. dupa cele 3 zile, desi mai facea febra (38.5) am bagat sup de paracetamol (3 pe zi), pentru 2 zile, apoi 2 pe zi pentru inca 2 zile. si uite asa a trecut rosu in gat si am scapat de antibiotic. dar, repet, asa zice pediatra lui dani, nu zic ca e reteta universal valabila.
dianarus tinem pumnii sa faci bine!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by mamaana

fetelor de mult voiam sa intreb: voua v-au crescut picioarele dupa sarcina mie da, dupa prima - cu aproape 1 numar; acum dupa a doua nu
si am avut o colega in ro careia i s-a intamplat la fel



Mie da, mi-au crescut cu juma de numar. Inainte de sarcina purtam 39, acum 39 sunt mici, 40 mari, deci sunt intre numere.
Ghinionul este ca in Ro nu prea se gasesc incaltari cu jumatati de masura, daca la majoritatea magazinelor cer 39.5 se uita la mine siderati. La cizme si sandale nu prea conteaza dar la pantofi e jale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Saryta, super toboganul si balansoarul. te rog zi de unde?

Apropo fetele vreau sa cumpar si io ceva chestii pentru gradina. tobogan, leagan ceva casuta. de unde?
la preturi mai accesibile nu ....giga preturi. astept idei.

va pup si multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

V-ati prins ca n-am chef sa muncesc, nu???
Dianarus, cred ca la ora asta concursul deja s-a incheiat, dar eu as face contestatie numai de-a naibii. Din proprie experienta tin sa-ti zic ca la multe posturi de felul asta au trebuit sa repete concursurile din cauza contestatiilor depuse. Daca mai si 'atentionezi' forul care le organizeaza, cu o reclamatie scrisa eventual cu mentiunea ca daca nu-ti raspund la contestatie cf legii atentionezi media...stii ce repede se misca lucrurile?!
Nu e chiar asa, s-au mai schimbat lucrurile si poti sa-ti aperi drepturile! (Cel putin asa e pe aici, nu stiu cum functioneaza 'mafia' la Mures).
Hai sa ne tii la curent...

Mergi la inceput