Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Daca voi nu mai scrieti nu o sa mai scriu nici eu, dar mie nu o sa-mi simta nimeni lipsa.



Alina, cred ca ceri si tu bataitza din cate obs.
Vezi ca Aralia nu glumeste cu pliciul ala si noi o vom sustine sa puna in aplicare ceea ce gandeste




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Amy, stai linistita, ca nu e cazul. Glumesc si eu sa fiu in ton cu zilele astea. Haz de necaz. ;)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
aseara le-am cantarit, 5.100 gr. amandoua, ca doar sunt gemene, au pus 100 gr. in 6 zile... cum vi se pare? Ca eu sunt inca cu sechele din cauza greutatii si a lipsei poftei de mancare.



Pussi, 100gr.in 6 zile mi se pare ok...Iustin a avut per.cand nu a luat deloc in greutate,acum de cand am inceput diversificarea a luat f. bine in greut.(aprox.350gr.in 2 sapt);zic cu aprox.pt.ca noi avem cantar tip balanta si nu cred ca are o precizie atat de mare ca cel electronic;
sapt.asta mergem la vaccin si voi afla sigur cat a luat



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

se pare ca sunt singura pe aici...nu am ce sa fac,treb sa astept sa mai pape puiul un bibe(dc ma culc acum,dupa juma`de ora sigur miorlaie in somn dupa laptic)

AncaD,ce faci mami,nu te-am mai citit demult?
Maria e bine?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

gata,merg la

Noapte buna si somnic usor!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Amy26

offf....nu mai rezist,m-a capiat copilul asta
acum 1 ora ii fac bibe 130ml,papa 110ml apoi nu mai vrea..imi da peste mana isi scoate singur bibe din gura...gata semn ca este satul si nu vrea sa mai pape;mai incerc o data...nu vrea,renunt;
dupa 10 min. incepe sa se smiorcaie rau,il iau in brate...incerc sa-l linistesc...nimik,el se smiorcaie,se agita in continuare;mai stau 15 min-20min,ii fac un alt bibe de 100ml,il rade pe tot printre reprize de plans si adoarme in sfarsit.
ma confrunt cu situatia asta de cateva seri si nush ce sa fac;
nu inteleg...de ce nu papa de la bun inceput tot,de ce plange de foame dc tot el imi da de inteles ca s-a saturat?
voi ati patit asa ceva?

aaaaa...si peste max 1 ora ma astept la o noua repriza de genul acesta


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Mai am si eu unul asa
La noi merge treaba in felul urmator : plange si isi papa degetele : pus la san si urla de zici ca l-am piscat cu ceara ...ok, nu iti este foame , inapoi la ce faceai ....urlete de ne stiu vecinii dupa 5 minute ...iar pus la san, papa, se da pe spate, nani ...pus in pat: urlete dupa 30 de minute Daca il pun inapoi la san urla (de obicei, desi laptele tasneste) daca incerc un bibe in prima faza urla apoi dupa 5-10 minute il rade tot ( cam 60 -70 ml ) si abia atunci se culca .

Asa imi face de 5-6 zile ( numai ziua) de cand e fonfait si mucios ...imi vreau bebele meu cuminte inapoi

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Am net!!!!!!!!!!!!
Va pupam si citim din urma ca avem o gramada

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Zilele astea am citit pe net ca si morcovul crud stimuleaza lactatia. Asa ca...la rontait cu noi.

Amy,e normal ceea ce se intampla cu Iustin.Seara se elibereaza si ei de stresul acumulat peste zi.Acus trece!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



mi-am trimis sotul sa imi cumpere 1kg de morcovi...ar fi grozav sa fie asa!!!!! as manca cu mare placere
Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna dimineata!

Eu nu vreau sa plece nimeni..va iubesc si va citesc pe toate cu mare placere!

Noi suntem bine...crestem, gangurim si radem toata ziua. Abia astept sa mergem la controlul de 4 luni sa vedem cum mai stam cu kg. ca am inceput sa papam mai bine.




Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Salutare!
Mai foloseste cineva la 2 luni si jumatate si 5 kg Pampers nr 3??? Ca mie mi se pare mic nr 2 si i-am luat numai 3 de la un timp ...este mai mare dar macar il prind cum trebuie pe celalalta ma chinuiam...are ceva ca este mai mare ???
Spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce ati facut gauri, ca noi tb sa ii dam acum, a luat nasa cercelusi.
O zi minunata!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput