Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Lixa, felicitari pentru botez si pentru progresele lui Catalin.
Imi place tare mult cat de expresiv este baietelul tau

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Camelia tu in ce parc iesi? mi s-a parut ca te-am vazut in Titan/ IOR ? Erai tu?
Vezi ca plimbarile lungi fac bine si la bebe si la silueta

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Dany2007, cat de scump e Luca in roz!! Eu zic sa ramaneti la culoare! Va doresc zile mai linistite de-acum si sa ne-auzim mai des.
Miha, atunci da, nu avea rost sa te dai peste cap pt concediu. La mine e o diferenta enorma intre salariu si indemnizatie. Sper sa rezist 2 ani cu Maria. :( Am uitat sa-ti spun ca sotul meu e profesor. Salariul e mic-pitic.
Cami, sigur o sa revii la silueta dorita. Stiu ca tu ai mancat atent si in sarcina, chiar daca au aparut kg in plus. Nu cred sa fie o problema dupa ce incepi diversificarea.


Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Laurici multumim frumos de aprecieri.La botez a udat-o doar pe caput,nu a bagat-o in apa.Thea e o scumpica foc!!!Deja are 2 lunite...uaua,asa-i ce trece timpul???

Ancutz ma tot mir ce bine seamana Maria cu tine!!!Draguta de ea.Acuma mi-a zis sotul,ca Bea a mostenit de la mine doar mainile reci si pruna...

Aralia asta este pentru tine.Spor la lucru.Nu e greu.
http://www.reteteculinare.ro/reteta_saptamanii/71-tort_din_crema_de_zahar_ars/

Am vazut un Bad Boy tare frumusel.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

quote:
Originally posted by softurela

quote:
Originally posted by Ereena

Bine v-am gasit !

Sunt o mamica de ian-feb trecuta de curand la scutecele si am o problemuta cu bebele meu ,poate e cinvea printre voi care ma poate ajuta cu un sfat .
Matei are o luna si 2 sapt ,am alaptat fara probleme pana acum 2 zile cand puiul meu a inceput sa faca mofturi .......sau mai rau , nu vrea sa mai suga .Il pun la san ,trage de 2 ori si se opreste incepe sa planga , apoi urla, clar ii e foame .si uite asa ma chinui cate o ora si ceva ii cant il mangai poate poate .Mai trage de doua ori aceeasi poveste ,plange 5 min .......aseara a plans de la 9 pana pe la 3 dimineata si am cedat ,i-am dat bibe cu lapte praf , a papat 100 ml ,clar ii era foame .Mi-am reamintit pana si ce am mancat si baut , m-am gandit ca e laptele schimbat , dar a fost totul ca si pana acum........amai patit cineva asa?eu sper ca nu dar poate ma ajutati cu un sfat ,chiar nu as vrea sa nu il mai alaptez pt ca lapte am suficient

va pup dulce si astept un raspuns de la voi



Am omis ceva. Fata mea a continuat sa pape noaptea mult timp dupa. Ziua facea nazuri dar noaptea papa fara probleme. Nu stiu daca pozitia de alaptare era in avantaj (eram intinse, una in fata celeilate), pentru ca am incercat si ziua sa-i dau papa in pozitia asta si am sesizat usoare imbunatatiri, dar departe de cum ar fi trebuit sa fie.
Vezi pe Alaptatul HelpLine, ultimele 4-5 pagini, am cerut ajutorul la momentul respectiv de la fetele mai experimentate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Lixa, am vazut si eu pozele voastre de botez. Se pare ca a iesit super. M-am blocat o perioada la aperitivul de pe masa.
Felicitari pentru micutul crestin si pentru petrecerea reusita!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Laurici multumim frumos de aprecieri.La botez a udat-o doar pe caput,nu a bagat-o in apa.Thea e o scumpica foc!!!Deja are 2 lunite...uaua,asa-i ce trece timpul???

Ancutz ma tot mir ce bine seamana Maria cu tine!!!Draguta de ea.Acuma mi-a zis sotul,ca Bea a mostenit de la mine doar mainile reci si pruna...

Aralia asta este pentru tine.Spor la lucru.Nu e greu.
http://www.reteteculinare.ro/reteta_saptamanii/71-tort_din_crema_de_zahar_ars/

Am vazut un Bad Boy tare frumusel.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Fac maine daca ma lasa fata. Multam fain!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Dany 2007, chiar mi-a fost dor de tine. Luca este un scump. Sper sa reusesti sa intri mai des pe forum. Uite un din partea mea si a lui Matei.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anka,stiu,stiu! din pacate mai am un nazdravan care nu se plimba prea mult, ci sta la locul de joaca. Am fost si in IOR, doar noi doua o data.Daca era una grasa cu un carucior gri cu rosu- eu eram . Tot ce este posibil sa ma fi vazut, trebuia sa ma saluti.Poate mai venim dimineata, ne intalnim si cu Lala,ca ea sta chiar mai aproape

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna!!

avand un timp liber am intrat sa vad ce mai faceti !!
va salutam mami si IASMI!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput