Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

O zi frumoasa azi, in ciuda vremii de afara!!!

AndradaP, felicitari draga mea! ma bucur mult pt tine! am "furat" vestea de la tine, Ciarli, si am postat-o si la "unguroaice"!
multumim , Ciarli, si ma bucur ca ati trecut cu bine peste eco!

Gina, ce bine ca te "vad"!!! bine-ai venit printre noi!! ce mai faceti voi? sunteti fete mari de-acuma!



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Bebe Filip Gabriel in tinuta business

La 8 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Ma bucur ca s-a deschis acest topic .Poate asa reusesc sa intru si eu mai des ,de fapt cand doarme Ana ca altfel nu se poate ,nu am loc,de ea ,nu ca as lasa-o dar renunt si inchid calculatorul.

Am citit din urma pana acum ,cand o sa am timp o sa va dau datele ,acum s-a trezit Ana si are exclusivitate pana la urmatorul somn.

Andicuv-am urmarit din umbra pe tine si pe Filip si ma simt datoare cu un cuvant, il spun din tot sufletul FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Andicu noi suntem bine ,nu mai pun la socoteala ca Ana a fost racita si acum sunt eu dar trecem peste ,am crescut mari si pe zi ce trecem ne dam seama ce comoara avem acasa.

Am plecat ca Ana sta la spatele meu,sper sa intru mai des de acum inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Bine ai venit Gina!!!

Asteptam sa ne dai detalii si bineinteles poze cu pitica ta care e mare de acum!!!

Pupam toate fetele!!

Ciarli, Maia si Leia

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Eu am pus niste poze demult in album ,era Ana mica ,de atunci daca am intrat mai rar nu am mai pus ,acum o sa-l rog pe sot ,daca are timp sa mai pun niste poze ,daca as sti eu as pune dar asa astept dupa el.Am incercat ceva azi dar n-a mers.Daca le vede cineva dati-mi si mie de stire sa vad daca se vad sau nu.

Ciarli ce fetite frumoase ai.Ce bine ca ai doua printese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna dragele mele vreau sa va multumesc pentru sfaturi(ANDICU,CIARLI,MONICA-ELENA),sa stiti ca mi-au prins bine.La sfatul vostru l-am trimis pe sot sa mai ia ceve de colicii sa combin,nu a gasit nici bonnisan,nici sab simplex.A luat niste picaturi numite Colief,o sticluta mai mica(ca o sticluta de picaturi pt ochi)care se tine in frigider,iar dupa 3 sapt.de la deschidere se arunca.Trebuie sa te mulgi si pui 4 picaturele in lapte iar dupa 30 de minute ii dai copilului.Se pare ca merge caci fetita nu mai plange asa necontrolat,a mai ameliorat situatia.Ieri a venit si health visitors,tipa a zis ca picaturile sunt bune caci ar fi cava nou si de aceea sunt si asa scumpe.I-am zis daca imi da liniste si mie si ei nu conteaza cat costa.Gripe water a zis sa ii dau dupa o luna de zile caci acum e prea mica.A dormit un pic mai bine slava domnului caci imi era tare mila de ea.Oricum criza nu a trecut caci tot agitata este dar se mai linisteste dupa picaturele si nu mai plange asa rau.Ne-am cantarit si avem 3,490,in 3 sapt. a luat 530 de grame,ea a zis ca ar fi ok.Sa continui sa ii dau san ca ia in greutate nu crede ca este ce ma gandeam eu ca nu s-ar satura.Ii bagasem ca disperata si lapte praf,am crezut ca e nasatula....a zis ca pt inistea mea sufleteasca sa ii dau seara cate putin lapte praf sa ii tina peste noapte.Sa speram ca va fi macar cum a fost ieri si sunt multumita cat de cat.Este asa nervoasa cateodata da din maini si picioruse,se face rosie...mai are si dermatita iar bubitele acelea se fac mai nasoale cand e asa.Cam atat despre noi deocamdata,va pupam pe toate si multumim inca odata pt ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor,

Aurel, bafta!!

Gina, este foarte scumpa "ratusca" ta. Da' pune si poze cu ea domnisoara.

Pupam toate fetele,
Ciarli, Leia si Maia

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Fetelor va pusesem niste poze cu Biencuta le-ati putut viziona,caci cineva mi-a dat mesaj ca nu se vad??Pun link-ul altfel,asa e mai bine??
http://good-times.webshots.com/photo/2457705220103063595ihMvMz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Aurel, sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi.

Da, acum s-au vazut.

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Aurel,
e minunata fetita ta, m-am topit cand am vazut-o,
asa micuta, dulce, fragila si frumoasa.
Ma faci sa regret ca voi avea baiat
Multa putere in continuare in lupta contra colicilor!

Numai bine mamicilor si bebicilor!!
Va pupup,
Diana 30+

Mergi la inceput