Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

salut gagici!
sunt si eu in fuga pe la birou cu javra dupa mine... cica sa ma relaxez, sa mai ies si eu in lume ca de 3 zile sunt de serviciu non-stop ca a fost bona libera; ufff si isi mai ia liber si de sambata pana la o saptamana dupa pasti. Atunci va fi proba de foc. Daca nu ajung la balamuc e mare lucru!
Noi am intrat iar intr-o perioada super nasoala cred ca din cauza dintilor. Sunt foarte nervoase mai ales seara, se trezesc noaptea plangand, ziua vor sa se bata si sa se jumuleasca, Karina musca infiorator de tare si era sa-i rupa degetul lui Iris, Iris nu mai conteneste cu trasul de par - adica se trage singura de par. Pana acum isi dadea pumni in cap, acum se trage de par cand e obosita. Nu are inca nici un dinte, e plina de nervi, vrea sa se ridice in picioare dar nu rezista mult, cade, urla sa o iau in brate daca se poate tot timpul, pe mine ma rupe de spate si ce sa va mai spun? SIMT CA NU MAI POT! Am ajuns la capatul puterilor, pana acum le dadeam sa manance pe rand. Acum le dau deodata; tot nu e bine: cum vede Karina ca intind lingurita spre Iris incepe: "ne, ne, ne" si urla si casca o gura de pitt-bull sa-i dau numai ei. Ea vrea tot ceaiul, tot laptele, toata mancarea, chiar daca o scuipa pentru ca nu o poate manca, sa nu i-o dau sora-sii.Nu stiu, eu m-am tampit cand m-am facut mare,... dar astea promit a fi niste fetite terminatoare! Asa or fi toti copiii si oi fi eu prea obosita si nu mai am nervi?

Ma bate gandul sa-mi iau 2 bone pe doua ture pentru ca nici bona asta nu rezista singura fapt pentru care facem totul impreuna, adica ea sta cu fetele in varful patului si se joaca sau impinge caruciorul cand suntem afara iar eu fac restul: spal, gatesc, sterilizez, fac curat, etc. Si bineinteles noptile sunt ale mele. Albe, gri, cum or fi, mie imi revine onoarea.
Abia astept sa ma mut, pentru ca acolo voi avea spatiu mult mai mare si imi voi permite sa mai iau o femeie care sa ma ajute la menaj.
Nu stiu frate eu una nu ma descurc singura cu totul: gatit, spalat, ordine, spalat copii si tot ce e de facut in casa. Abia acum realizez cat de diferit e sa ai un copil fata de doi.
Poate va intrebati de ce nu o "forjez" mai mult pe bona? pt ca nu le face bine. Le da de mancare in castroane nespalate corespunzator, nu le spala bine nici pe fetite, nu mai vreau sa mai comentez. Are si calitati dar si mari carente in educatie.

Hai ca azi doar m-am plans! Sper sa intru si eu intr-o pasa mai buna si sa intru sa va spun lucruri frumoase!

Va pup pe toate si pe puiutii vostri si sa aveti parte de niste sarbatori fericite si pline de liniste!

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor va invit la un nou capitol aici

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput