Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:


Pussi - ai intrebat de vomitat, Maria mea vomita si pe nas si pe gura,prima data a fost la 2 luni si jumatate, i se inatampla cam odata de saptamana. am facut tot felul de controale, a iesit ok, doar fierea o are rasucita... .Doctorita ne-a spus ca vomita atunci cand maninca prea mult, ca nu are masura si sa supraveghem noi cat ii dam, dar sa stii ca nu imi dau seama mereu, uneori mananca cu pofta si nu o pot opri (si apoi vomita si simt ca innebunesc ). pupam printesele si sa dea Domnul sa nu mai ai asemenea probleme

Andicu - felicitari pentru dintisor, ai deja baiat mare .

Mi-ka - ce mai face Alexia? cum stati cu olita? noi protestam si nu vrem sa o vedem de loc

Tia - ce mai zice Daria? ai rezolvat ceva cu Cicia???? noi dormim mai nou cu 2 suzete, una in mana si una in gura, e ceva de viiiis

Adela - pupam trupa de baieti.

pup toate fetele si toti copilasii, a venit maria de afara si tre sa ii dau sa pape.

pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pupam si noi bebicii si mamicile1!



SI sa stiti ca noi am facut pojarel-aka rubeola, asta ca sa stiti ca am devenit experti si in asta ! si in plus, cu inca 2 dintisori care ies cam in acelasi timp...



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Se voteaza iar:Bebe Filip Gabriel in tinuta business

Am implinit 9 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/8.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

ANDICU vai de voi dati din una in alta. Ne pare rau.
LELIUTZA si noi va pupacim In ceea ce priveste olita pune-o pe Maria sa stea pe ea ca pe un scaunel. Primele ture imbracata.
CIARLI multumim de primire
PUSSI eu zic sa nu te sperii cu vomitatul. L-am avut pe Caius asa, cand incepea sa de-a afara din el o strigam pe ma de frica.




Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARES

www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

fetelor pe unde umblati?
se vede ca e weekend si toata lumea se rasfata.

la noi e vreme super faina si cred ca vom sta doar afara.
Adela cum a fost cu boala? de unde au luat-o? felicitari pentru dintosi.

pupam toti copilasii si toate mamicile,
Maria si Lelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Lelia le cam incurcasi pe Adela cu Andicu . Nu prea am rezolvat mare lucru cu " cicia" de azi am pus ardei iute, zice ca e " ute" dar tot incearca, Sper sa reusesc sa o opresc, e timpul. Maria ce face?. Va pupam
Adelutule maine incerc sa te sun, daca intra tot faxul o sa-ti trimit fax . Va pupam
Pussi la Daria tot cu para ( si piersica) am rezolvat constipatia. Para a papat de la 3 luni si nu a avut nimic, tu faci cum crezi.Va pupam
Andicu multa sanatate la bebe Filip.
Mi-ka pe unde esti?? ce face Alexia??
Va pupam pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

LELIUTZA nu e nimic
TIA sunt cam greu de gasit, dimineata nu sunt acasa, dar cand vin iti dau un bip. Daca vrei poti sa-mi trimiti si fax
PUSSI eu am ajuns la concluzia ca astia mici sunt smecheri. Mai nou Rares faca kk in fiecare zi, fara nici un ajutor si sa vezi si cum indeasa, ca omul mare.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARESwww.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

Tia ai dreptate mama, si eu care tot zic ca o sa ma las de baut . se vede ca la incurc la greu borcanele, da acuma ma rog de fete sa ma ierte ca am incurcat datele problemei si le dau un pupic .
nu te ustura problema daca o dai cu ardei iute? eu am zis ca dupa ce ii ies toti dintii mariei incep si eu sa tund suzeta, da pana atunci ma bazez la greu pe ea, doar asa reusim sa potolim din nervisori.

Adela - uite imi recunosc greseala si dau un suc cand ne vedem .

Andicu - cum se simte micutul? sper ca bine . va pupam

lelia si maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Pupam si noi fetele!!!

Andicu, imi pare rau ca trebuie sa ai si experienta asta, pa pun in pielea ta si ma apuca groaza

Pup toate fetele de la intalneala si imi pare rau ca nu am mai stat. Multumesc ca m-ati ajutat cu bebelusele ca imi ieseau peri albi altfel.

Pupam fete si bebici frumosi,
Ciarli, Maia si Leia

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Sper ca v-ati distrat la intalneala ! Noi raportam 2 dintisori, am re-inceput sa dormim noaptea dar mai nou nu mai vrem in carut afara, doar in brate (sau in carut in fund dar asta nu va pupa prea curand).

Aurel Cris, in mod normal ar trebui sa ia undeva intre 100 si 250 gr pe saptamana dar asta e asa orientativ, fiecare bebelus e unic. Poate a vrut sa recupereze ce a pierdut in saptamana a 4a. Ideal ar fi sa te ghidezi dupa perioade mai lungi, de ex cat ia in 2 saptmani apoi intr-o luna. Eu am remarcat ca in primele luni avea cam 2 saptamani cu luat putin in greutate si 2 cu recuperat la greu.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

PUSSI...banuiam eu ca nu esti darnicaDar daca mai faci inca 5....e musai sa-mi dai una,macar de nora!Si rudy al meu a regurgitat mult timp,pana pe la vre6-7 luni,adica de fiecare data dupa ce manca dadea ceva afara.Si tin minte ca mi-a zi pediatru atunci sa nu ma ingrijorez atata timp cat copilul ia in greutate normal.Si a avut dreptate.....de fomila ce era, papa repede si mai mult decat i era lui necesar...si de asta dadea pe afara.

Andicule,cum e pojeralu asta?Stiu ca-mi zicea mama ca l-am facut odata cu ea cand aveam 4 luni si ea 33 de ani.Oare nu au vaccin pentru el?

Mergi la inceput