Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Si eu mai vreau bebe, chiar doi dar daca se poate pe rand ! Eheeee, dar mai am pana atunci, am de dat 20 de kile jos, sa alaptez pana la 1 an macar si sa-l conving pe sotul....

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Bravo fetelor ptr curaj. eu una nu ma incumet sa mai fac alt FIV. daca raman natural toate bune si frumoase dar alt fiv nu mai fac. La varsta, fibromul, endometrioza si toate cele pe care le posed nu ma incumet. sa imi dea dumnezeu sanatate s ail cresc pe Mihnea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ce de lume "noua"!!!Andre am facut modificarile.
Andicu felicitari pt primul dintisor.Acum ma duc sa-l votez si eu pe bb Filip.
toate fetele.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanacarmen spune:

Madalina, e vorba de dr Adam ? Mi-am facut si eu programare la ea pentru saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



nu am avut deloc timp de net suntem bine, sanatoase, dar am fost singure .. si prin urmare foarte ocupata. Am facut vaccinul de 4 luni... Ana mi-a facut febra desi am facut Infarix

Unde gasesc biscuiti fara gluten si cum se numesc? Mi-e frica sa le dau biscuiti normali desi si tati si buni pun presiune pe mine.

ginger am inceput diversisficarea la 4 luni fara o sapt. din cauza Anei care refuza sa manance cu tetina si decat sa-i dau lapte cu lingurita mai bine cereale.... are deja un dintisor iesit de la 2 luni jumate in locul caninului si care cred ca defapt e incisiv si acum se deplaseaza lacasul lui.
andicu felicitari pt. dintisor
shericut ce faceti? Stati bine cu greutatile... la noi se papa bine cerealele...in rest mofturi si fite cat cuprinde Ana are 5.5 kg. si 62 kg. si Elena 5.45 kg si 64 cm....manechin o fac!
Diana ti-am ramas datoare cu raspunsul pt. celulele stem, noi le-am recoltata la amandoua fetele, la Elena e ok, dar Ana le poate folosi pana ajunge la greutatea de 19 kg. Deocamdata nu se inmultesc decat cele care ajung la o greutate de cel putin 20 kg. Am vb cu cei de la firma si mi-au zis sa le pastrez pana la greutatea de 19 kg. cu discounturile aferente si atunci sa-i sun sa vad cum a evoluat stiinta Cu chiuretajul dupa nastere se face de marea majoritate a medicilor, indiferent daca e sau nu cezariana, adica uterul se curata cu acel instrument care se numeste "chiureta" . Operatiunea are loc dupa scoaterea placentei. Nu se face chiuretaj de obstetricienii cu multa experienta care scot placenta intreaga, adica sunt convinsi ca nu exista resturi in uter.


vad ca vorbiti de si eu vreau. Ne-am hotarat pe 2010 si in anumite conditii: pe CM natural sau stimulare usoara cu maxim 2 foliculi(si pt. rezerva ovariana si ca nu m-as risca la gemeni si tripleti), ICSI si daca se poate sa fie baietel, max. 3 FIV-uri.

Azi am un an de la BHCG de 772 in Z13, ceea ce-mi spunea ca gazduiesc doua sufletele in burtica

la semnatura aveti poze noi cu Tusculetele


va pup pe toate



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ioanacarmen, am citit acum ceva vreme ca te muti pentru cateva luni inapoi in Ploiesti. Din cate inteleg, deja te-ai mutat. Nu vrei sa facem o intalnire cu copilasii ..cu ocazia asta te localizez si eu, pt ca din descrierile de acum cateva luni n-am reusit sa imi dau seama cine esti. Vorbim si cu Madalina28 si facem o intalnire a ploiestencelor... ce zici?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ioana dr se numeste Adam, scuze pt incurcatura,eu mi-am dat seama dupa reteta si programare,mi-a spus si Andreea ca gresesc spunandu-i Avram.Cum esti a inceput bebelusa sa ia in greutate?Tot lapte de mamica ii dai?Astept vesti bune de la tine si poate vb Andreei facem o intalneala.mamica si bebelusa.
toate fetele.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Pussi- e foarte greu cu doi...eu o am pe socrella si nici asa nu am vreme de nimic...eu sunt preocupata cu diversificarea asta,o sa o incepem doar cu acordul pediatrului.Grig imi regurgita si laptele desi i-am micit portia si ii dau doar la cerere,ma gandesc ce o sa faca cand o sa inceapa cu papa mai solida
Noi am facut vaccinul Infarix hexa si Prevenar (antipneumococ) in martie dar din fericre nici unul din ei nu a facut febra.Avem a doua tura in 20 mai.Sper sa nu avem probleme nici atunci.

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ginger si Elena imi regurgiteaza inca, dar doar laptele.. mancarea solida deloc. Abia acum am vazut ca exista lapte pt. copiii cu tendinte de regurgitare, dar se da numai la recomandarea medicului, o sa intreb doctorita, dar noi deja avem numai 3 mese de lapte. La noi regurgitarea se datoreaza faptului ca manaca foarte repede in 3-5 minute 100 ml. de lapte. E adevarat ca e greu, dar parca m-am obisnuit, cu un singur m-as plictisi



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

salutare fetelor, sper sa ne reprimiti si pe noi in randul vostru. Nu am mai scris de mult deoarece baietii mei au fost tare galagiosi si inca nu am terminat nici acum cu colicile. Le-am dat aproape toate siropurile de pe piata si nimic, maninca numai fomula, unul dintre ei, cristi, mai trage cateodata de san dar numai cand e foarte agitat. Acum avem 3 luni jumatate si alex are 6,3 kg si 63 cm iar Cristi are 7 kg si 65 cm. Am inceput si noi cu sucul de morcov cu mar, am incercat si cu portocala dar au facut caca moale si am intrerupt. ASper sa pot sa intru mai des acum pe la voi desi e tare greu, daca nu pling vor in brate oricum cum ii pun in pat urla. Abia de cateva zile Alex a iceput sa mai stea singurel in patut. De mancat avem 6 mese pe zi de 90-150 ml.Nu vor mai mult si de aceea nu ot sa le scot din mese. Ma gandesc sa schimb laptele -nan1. va pup ca incepe concertul
Pussi pupici la tuste

Mona mamica fericita de Alexandru Luca si Cristian Matei

Mergi la inceput