Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Gina bine ai venit la scutece!Sa ne dai datele tale.
Cris am vazut pozele cu mica printesa este foarte frumosa si dulcica foc, ce buze frumoase are.
Ciarli si bubulina mea avea pe fata o iritatie si ii dau cu crema Stelatria de la Mustela si i-a trecut.
Despre noi nu prea avem ce sa va spunem, ne pregatim de vaccinul de 2 luni, Sofiuca are 5700g ca lungime nu am masurat-o dar sigur are peste 60cm,noaptea imi doarme de la 22 la 7-8 dim ffff rar se trezeste sa manance noaptea ,o sa pun niste poze cu ea.


Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am reusit sa pun cateva poze,ultimile 5 sunt facute chiar azi, am venit de la dr si tusca ramasese pe jumatate imbracata.
Pup toate fetele, bebelusii si burticile.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cris, ai o papusa frumoasa foc! si eu la fel, i-am admirat gurita aia rotunda... Sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea toata viata!
Madalina, Sofiuca e o dulce , manca-o-ar mama pe ea de grasunica! ce obrajori are !!! succes la vaccin! sa fie cumintica si sa nu faca febra!



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Bebe Filip Gabriel in tinuta business

La 8 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Buna mamici dragi,
Spuneti-mi va rog, pe voi dupa cezariana - in zilele urmatoare v-a chiuretat pt a elimina resturile de placenta,...?

Multa sanatate, va pupup!
Diana 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

CIARLI mersi mult
DIANA merci,lasa sa fiti sanatosi si cine stie poate mai face mami si o fetita.Referitor la intrebarile tale despre cezariana imi pare rau dar eu nu prea stiu sa iti raspund caci am nascut natural.Sunt sigura ca fetele care au facut te vor ajuta ca intotdeauna,asa imi place ca avem acum si mamici prin FIV,ca suntem iarasi impreuna toate unite.
MADALINA merci,am vazut si eu pozele Sofiei este asa scumpa

ANDICU multumim si flacaul tau e super
la toate mamicile si ingerasii lor

http://good-times.webshots.com/photo/2457705220103063595ihMvMz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Diana pe mine una nu m-a chiuretat nimeni, a doua zi dupa operatie cand am fost la toaleta am simtit cum au iesit doua chiaguri imense,altceva nimic.
toate fetele.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:



Diana si eu am facut cezariana si in afara de toaleta zilnica (pe care mi-o faceau asistentele) nu mi-au mai facut nimic

Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007
Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Diana,

Resturile de placenta si ce mai e pe acolo se elimina prin lohii indiferent de cezariana sau nastere normala. Numai in cazuri extreme de infectie se apleaza la chiuretaj.

Pupici la toate fetele si copilutii frumosi,
Ciarli, Leia si Maia

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Diana nici pe mine nu ma chiuretat dupa cezariana. Pai dr ce face la cezariana ? nu are timp sa scoata placenta? sa te mai si chiureteze dupa. Nu iti face atatea probleme, nu e chiar asa de greu.
Andicu am votat si noi domnul cu cravata . Un pupic de la Daria pt Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Tia, multumim pt vot!

Diana, dupa cezariana, te chiureteaza numai daca faci infectie, adica nu ai fost curatata bine la cezariana, ceea ce nu prea e normal! stai linistita ca o sa fie bine! o sa elimini resturile prin lohii, cum zic si fetele, sa ai la tine la spital, tampoane facute din vata si infasate in pansament steril! in primele 2-3 zile nu prea iti folosesc absorbantele, ca iti curge mult.


Noi ne mandrim cu ridicatul in fundulet de la orizontala de vreo 3 zile si de aici, direct in picioare! de 2 zile il gasesc in patut cand se trezeste, in picioare, tinandu-se cu mainile de margine !
tuturor si o duminica frumoasa!



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Bebe Filip Gabriel in tinuta business

Am implinit 9 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput