Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Pai cica bananele sunt alergene. Ete fleoshc. Si la Miruna mi le impinsese pe la 8-9 luni, dar era mofturoasa rau, si pe la 6 luni jumate, cand am "incercat-o" si am vazut ca-i plac, am tinut-o pe banane intr-una. Ajunsese la un moment dat ca nu mai manca nimic in afara de banane si branza de vaci.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Vlad se ridica singur in fund in carucior. Si-l las sa-si faca damblaua. De rest nu se omoara nici el cu intoarcerile.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Sabina


marunzika, pai diversificarea se face in vederea transformarii picticului in adult. Ea cand o sa fie mare o sa manance la 11 pranzul si la 2 fructe?



Pai nu-i rau ;)) am inceput asa cu legumele la 11 ca ma gandeam ca nu o sa manance la 14 prea mult, la 3h dupa laptic. Astfel are lapte intre 4-7 dimineata si legumele la 11.
N-ar fi rau sa schimb! Vad maine, ca deja ne-am intrat in mana amandoua. Daca se modifica h poate se modifica si apetitul si nu as vrea ca abia m-am linistit cu masurat si cantarit ! Of cantaru, unde-i cantarul?!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

asa credeam si io despre banane, da in venezuela le mananca prima chestie la diversificare .
Si culcer zice ca nu-s alergene.
palicari le da drept alergene.

si sopfia era la fel, branza de vaci cu banane la ora 4 sau 5 duopa amiaza. manca vreo80 de grame...genial pt ea ba odata mi-a mancat 100:)))

Lu asta nu o sa-i masor nimica, JUR


eu pe Gh il mai pun in popo f putin,exact asa, sa vad progresul, juma de minut, dar acu a inceput sa se ridice el singur, mai intai intr-o rana, dupa aia se impinge in manuta si se scoala in fund. cand oboseste isi da drumu. Si oboseste repede
Eu special incerc sa nu-l pun deloc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

De banane si eu am citit aici la noi (in gasca), ca sunt alergene si nu i-am dat. maine banane scrie pe noi!

Sabina, eu am slabit cca 10kg in 9 saptamani, dar in ultimele 4 saptamani s-au dus cca 2kg. Acum am ajuns la 54-55kg. Stagnez. As mai vrea sa pierd cam 4kg sa intru in toti pantalonii mei, dar nu cred sa mai reusesc (am printre ei si marimea 152. hihi- cred ca-i tin pt Yannisa). Dar nu mai reusesc pana la botez si de aici si lipsa de imaginatie pt costumatie. Nu poate fi nici f eleganta ca mergem la 1pm la biserica, dar nici f sport ca mergem la restaurant. Mai caut!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Gata, eu capitulez. Va spun noapte buna. Nu de alta, dar daca mai stau ma apuca foamea Si nu vreau sa mananc la ora asta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mai, deci imi crapa capul daca nu va zic, ma framant in pat sa dorm si-mi tot canta cineva la ureche:

(in ritm de US Army, cu bis dupa fiecare vers )

Noi de-aicea nu plecam.....
Pan' la 4 ani mai stam.....
Dulcetzici si papanashi.....
Pe forum suntem fruntashi.....

Facem un imn ?
Fiecare mamica sa faca o strofa de 'prezentare' a comorii din dotare, sa terminam cam de 1 iunie, cadou pt. puii nostri.
Poate-am luat-o razna, e drept ca am o stare de exaltare datorata retragerii hidrocelului, plus ca am baut un deget de J&B, ca a venit tati acasa.....
pup fete, acu m-am racorit ca v-am zis, ma bag inapoi la nani.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Si pe mine m-a prins foamea, dar mai mult de un iaurt nu ma risc si nu-mi e somn. noapte buna Ana!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

De banane si eu am citit aici la noi (in gasca), ca sunt alergene si nu i-am dat. maine banane scrie pe noi!

Sabina, eu am slabit cca 10kg in 9 saptamani, dar in ultimele 4 saptamani s-au dus cca 2kg. Acum am ajuns la 54-55kg. Stagnez. As mai vrea sa pierd cam 4kg sa intru in toti pantalonii mei, dar nu cred sa mai reusesc (am printre ei si marimea 152. hihi- cred ca-i tin pt Yannisa). Dar nu mai reusesc pana la botez si de aici si lipsa de imaginatie pt costumatie. Nu poate fi nici f eleganta ca mergem la 1pm la biserica, dar nici f sport ca mergem la restaurant. Mai caut!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007



si eu purtam marimea 152 odata




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Sabina
si eu purtam marimea 152 odata



sa treaca suprarea pe 152, las ca si cu 164 ne multumim cand o sa reusim, nu?! Las' ca se duc ele kg, important e sa fie bebeii sanatosi si noi sa-i putem creste.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput