Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Erina, nu te-am felicitat inca pentru vestile bune. Ma bucur pentru voi.

Roxana imi place fffff mult cum iti sta, si ce-i mai important e ca iti place si tie . Am mai tars un ochi si la alte poze, pe care le mai vazusem oricum, dar ma tot minunez cat de frumoasa e atomica ta. Are o culoare la par Tot am vrut sa-ti spun, si tot n-am spus, ca mie mi se pare ca Andrei seamana cu tine. Bine, daca-l vad pe taica-so langa el, clar seamama si cu dansul, insa tot mai mult imi aminteste de tine. Are ceva din expresia ta

Gabitz, Andreea felicitari pt. diversificare. Eu n-am zis nimic de ea, ca eu cred ca o cam fac in maniera prea personala, desi pana acum pare sa-i placa si nu a avut nicio reactie.

Eu nu fac nimic la cuptor, absolut totul fac la aburi si ne place si mie si lui rares. E chiar fff bun. Azi de exemplu i-am fiert legumele in recipientul de deasupra iar in cel de jos am pus un castronel in care sa se scurga zeama de la legume (cica i-am facut supa ) in ideea in care sa nu ii fie prea vartos piureul. Meniul de azi a fost: morcov, cartof, pastarnac, patrunjel radacina, telina, piept de pui + o lingurita ulei de masline si zeama scursa de la legume. Chiar vroiam sa-i fac azi la cuptor cu aluminiu deasupra, si m-am gandit ca nu o fi tocami indicat. Nu-mi suna prea bine folie de aluminiu, asa ca nu i-am facut

Nana pt. mica dar importanta victorie. Doamne da ca data viitoare sa pape si mai mult, si s-o tina tot asa, incet dar sigur

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Carpatina pai nu cunoastem biberonul , am papat numai tzitzi.Chiar ma gandeam sa iau cana de la avent sa o incerc asa cu cereale, oare exista si 6+ sau numai 12+ ca eu numai asa am gasit.Voi cum stati cu diversificarea?Sabina deci mai am ceva de asteptat dar e incurajator sa stii ca a mai trecut cineva prin asta si a reusit. Abia astept sa pape mancare de oameni mari. Deocamdata o las cu ce vrea ea sa linga si o s-o incerc cu banana si branzica.Gabitz ma bucur ca Eliza ta papa cu placere cereale, poate nu mai vrea bibe ca vrea si ea sa fie hranita ca oamenii mariMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Auzi Sabinescu.. da' voi va mai ganditi sa mai faceti un copil de luati lucruri asa de bune calitativ.. si implicit foarte scumpe?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



nu e exclus

acu serios, nu am luat decat carutul pt Gheorghe, patut aveam,(e vechi de 30 de ani cearceafuri aveam, plapumica aveam, scaun de masina intr-adevar nu aveam, dar ala a fost pretul obisnuit.
Scaunul ala de masa se poate folosi pana la adolescenta, ramane pur si simplu ca scaun in casa, deci mi se pare ok ca investirtie. Pe de alta parte, nu-s convinsa ca il luam, pt ca la busteni ce fac? mi-ar trebui si ceva pliabil.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ati scris muuuult. Nu reusesc sa ma concentrez acum, maine dimineata dupa ce duc fata la doctor recuperez. Voiam sa va spun noapte buna.

Dar nu pot sa nu remarc inspiratia exceptionala a Luizei si prezenta surprinzatoare pentru ora asta a Carpatinei.

Pupici si noapte buna!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Fetelor acum am terminat tortul!
Maine tb sa cumpar frisca ca am uitat sa o iau!
Andreea nu ar trebui sa te superi si eu am citit ce ai scris si chiar voiam sa te mai intreb de retete de bebici ca mie in afara de legume fierte cu carne fiarta si tot pasat nu-mi trece nimik prin cap. Insa nu am reusit sa scriu ca a fost nasa in vizita, apoi sotul s-a uitat dupa masini, apoi ...nu mai stiu ce am facut. Uite de la mine pt tine! Si de la Cris, bineinteles.
Nana felicitari si Cris bate Cuba cu bebe Andrei. Ti-am zis eu cu cateva pagini in urma ca o sa pape? Vezi sunt Mama Omida.
Noi azi am mancat 5 lingurite de iaurt. Usor usor ajungem la un borcanel. Ii dau Campina. Nu pot sa zic nici ca ii place, nici ca nu. De fapt nu si-a aratat preferinta pt un aliment anume!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gata, acu' am facut "traducerea". Scrisesem initial in word si cand am copiat aici imi iesira niste bazdaganii

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

myral eu i-am luat 6+ din cora. Mai cauta poate gasesti.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Luy multumim din tot sufletul , chiar ne-ai nimerit, e singura melodie care exista cu Miruna...
am asteptat emotionata mesajul tau, ma gandeam ca ne scrii ceva frumos pentru pitici si mai emotionat, fata mea a facut deja 6 luni

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Am intrat sa va spun noapte buna! Printesa mea a adormit de juma' de ora. De cateva zile vad ca si-a facut un obicei sa nu adoarma decat daca stau langa ea. Ma ia de mana sa fie sigura ca nu plec si in max. 10 min adoarme.
Sim, mercic de incurajari. Adevarul e, ca as vrea sa fiu tot timpul activa, dar nu reusesc de fiecare data. Astazi de exemplu n-am facut mai nimic prin casa, ca am stat mai mult pe forum si maine ma asteapta o groaza de treaba, spalat, curatenie,facut papica....
Acusica fug si eu ca al meu sot, mi-a facut reclamatii, ca fac zgomot cu tastatura.Sa vaza el ce-l asteapta,ca m-a enervat.Drept pedeapsa , o partida de sexNu stiu ce am dar de 2 zile am un chef nebun de sex. O fi de la anticonceptionale?
Am fugit sa prestez.
Noaaapte buuuna!
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Luy esti o adevarata poeta!
Felicitarile mele!
Ma duc la o baita vb!


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput