Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

myral , sunt aici, ma chinui sa ajung cu cititul la zi.
Si cand am ajuns... na ca o gasesc pe Andreea suparata, of. Asa ca ma apuc sa-i scriu ei.
Pe urma... am de scris urarea... care astazi o sa fie lungaaaaaa... M-am chinuit ceva azi cu ea. Si nu stiu daca mai apuc sa mai povestesc si de diversificare. De 2 zile tot incerc s-o fac... da' nu mai reusesc, stiu ca a mai intrebt si alehiam , si Gabriela ... Va multumesc ca v-ati gandit la mine.
Si multumesc mult si Simonei, care m-a sunat in seara asta, alarmata ca azi n-am postat nimic si am avut si messengerul inchis. Esti o dulce, cum ti-ai facut tu griji pt noi
Le mai multumesc si fetelor care au scris ca asteapta urarile mele

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna seara si de la noi!

Am facut si noi vaccinul azi, a fost super-cuminte, abia a schitat un plans, dar a durat cam 1 secunda, dupa care a ras si a gangurit! Febra nu avem, acum doarme fata!

Eu nu am prea apucat sa citesc din urma, asa...pe diagonala, doar, dar nu pot sa nu fiu uimita de aceste mici "reprosuri. Cred, sincer, ca nu-si au rostul. Si mie cred, mi s-a intamplat sa nu mi se raspunda poate la ceva, dar in nici un caz nu m-am suparat, si nici prin cap nu mi-a trecut ca ma ignorati. Uite ce putina vreme avem de cand cu bebelusii, mare lucru ca mai apucam sa intram si sa stim una de alta! Eu am simtit caldura si suportul acestui grup si ma doare cand vad ca incet-incet se tot destrama ceva. Cred ca si de-asta intru mai rar...Adevarul ca nu asta ar trebui sa se intample aici, sa ne suparam, sa ne certam, sa ne reprosam! Bine totusi ca sunt cazuri izolate! Hai sa nu uitam ce ne-a legat si ce frumoasa a fost odiseea noastra!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Dar inainte sa mai scriu ceva, vreau sa-i zic Nanei ca ma gandesc la ei si tot sper sa li se termine problemele, sa apara postrea aia in care sa ne anunte victorioasa ca Andreiutz a papat si lucrurile intra in normal.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

CECILIA cred ca e cel mai lungut CRISTI al tau si un scump.Si sa o mai laud si eu pe a mea ca are o perioada tare vorbareata, dupa ce vreo 2 saptamani a tot repetat ma ma ma, acum a trecut la ta ta ta exact ca Mirunica de Prisi.Vaccinul a trecut si la noi fara urmari, are si de data asta un mic nodul ca si data trecuta dar deja trece.Mai dar eu nu stiu unde gasiti voi toate babele amabile cu sfaturiEu am fost tare impresionata de bebelusii fffff imbracati zilele alea calduroase, chiar si copiii mai mari erau mai imbracati ca micuta mea. La un moment dat chiar ma intrebam si eu daca e asa cald afara sau mi se pare mie.Offff ma intreaba sotul cand termin aiciMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gabriela, sa stii ca am observat ca scrii mai rar ( da' e normal, printzesa frumoasa merita toata atentia ta ) si sa stii ca mi-e dor de tine

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Hai ca ma apuc sa scriu urarea, ca acus trece ziua. Desi as avea multe raspunsuri de dat.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da, si eu vroiam sa intreb ce-i cu rosia aia, stiam ca e destul de alergena.
Atentie mamici, ca va cam grabiti, serios acuma. Mai e ceva ce nu prea pricep, aluminiu/staniol.
Stiam ca e cancerigen. nu prea ma pricep, vb din auzite. Voi ce stiti de treaba asta? Ca eu nu folosesc. Si de fapt la ce foloseste staniolul, ce rol are?

si ca sa inveselim atmosfera, uitati ce www.tefal.co.uk/tefal/products/product/index.asp?category_id=500&dept_id=510&sku=U00427" target="_blank">fier de calcat am primit





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Luy, da mai scrie si despre voi,nu trebuie acusa te simti datoare cu urarile

Myral...nu stiu ce sa zic, asa era si fimea daca te mai consoleaza cu ceva;)))

i-ai pus unt in piure?
uite, am citit mai multe despre autodiversificare. Poti sa incerci sa-i dai o bucata mai mare de banana in mana. Aia se topeste usurel, iti garantez ca nu se ineaca. sub supraveghere stricta. ia vezi, ce vrea sa faca cu ea? alta solutie zau ca nu vaz



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Gabriela, Sara s-a dovedit a fi cuminte...ca de obicei

tot aud ca multe mamici se grabesc in ale diversificarii, linistiti-ma si pe mine, please, ziceti-mi ca mai e o mamica care a inceput diversificare de o luna jumate si e tot la suc de fructe cu putina pulpa...am incercat cu supica de legume, nu-i place, o sa incerc cu branzica...dar acum intrebarea intrebatoare, nu-i problema ca le introduc asa rar un nou aliment?

Sabina eu puneam staniol daca gateam ceva la cuptor si nu aveam capac pe cratita respectiva, ca sa nu se usuce prea tare friptura, dar de cativa ani buni gatesc in Yena(sau cum se scrie) si nu mai vad necesara folia





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am reusit sa-i dau cu lingurita 45ml, restul prin tub. Oricum e mare realizare. Operatiunea continua.
F curios este ca trage cu mare foc din suzi.

Sabina, sa il stapanesti sanatoasa!
Rox, super culoare. Stia Annisia treaba cu culoarea tutunului, etc. Bravos, Annisuco!
Aniast72 sa iti treaca.
Gabriella, Luy,

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput