***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:


Andrada, pentru Antonio

Michigan



Pepsi, Mihamora, Vali, Androix Multumim pentru aprecierile la adresa Anei.

Doxinu pupici pentru un puiut cretulin si adormit!

Pepsi imi place mult cum increteste David nasucul cand rade!

Androix practic noi locuim intr-o camera. Adica aici dormim, aici avem calculatorul, televizorul. NU stam intr-o garsoniera, ci intr-un ap de 2 camere, cu trecere prin sufragerie , pe care il impartim cu bunicul meu. Noi stam in dormitor. Deci situatia nu e deloc roz, dar din pacate nu avem de ales. E un cerc vicios: daca as face credit pentru un apartament nu stiu in ce masura ne-am mai permite financiar sa mai facem inca un copil, pe de alta parte imi doresc mult, si un alt apartament e singura solutie ca sa il fac...si tot asa, iar timpul trece si eu nu intineresc, si nici parintii mei care ma mai ajuta cu Ana Asta e unul dintre motivele pentru care ma mai apuca depresia din cand in cand.

Kid incearca sa ii dai cu lingurita, poate asa il accepta si ii redescopera gustul. Nu stiu...zic si eu...

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

doxinu, merci de articolul legat de rasfat! E una din temerile mele: sa nu ajunga Andrei un rasfatat, ca niciodata nu mi-au placut copii rasfatati. Sper sa ma descurc...
Si o sa incerc si eu dieta data de tine, ca simt ca innebunesc. Nu pot sa ma tin de vreo dieta stricta, si imi vine sa sparg orice oglinda imi iese in cale.

kid, imi pare rau pt problema cu laptele. Dar chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc. Poate fetele cu experiente similare te pot ajuta. Sper sa isi revina repede.

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Kid si eu sunt in aceeasi situatie de o luna aproape.Eu ii dadeam laptele meu la biberon si de cand incepusem sa-i dau si o masa de lapte praf nu a mai vrut biberonul.O saptamana i-am dat laptele la lingurita cu o jumatate de banana mixata ca altfel era prea lichid si nu ajungea mai nimic in gurita.
Din fericire rares a inceput sa manance la san dupa 9 luni in care nu a supt decat noaptea cand era ametit.Asa ca acum suntem in plin proces de alaptare.
Bebeii au perioade din astea poate va uita de supararea pe biberon daca i-l dai cu lingurita cateva zile.
pupici

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNICI ARBATORITILOR NOSTRII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Andrada, pentru Antonio

Michigan
Fetelor ce dati voi la capsunei sa pape in ziua cu oul?Io ii dau banana cu iaurt sau mar copt cu branzica.Alte idei mai aveti?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Madi, Vali5, Carstea Multumesc mult pentru raspunsuri.
Juniorul nu are o problema cu biberonul, pentru ca apa sau ceai bea din el, ci cu laptele. Aseara intai l-am adormit si abia dupa i-am dat laptele si tot s-a strambat, dar daca e treaz nu vrea sa bea deloc, il gusta si il scuipa.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

quote:
Originally posted by Pepsi

am o intrebare, mamicile care alaptati cum este cm=ul la voi


Flavia, ciclul meu era regulat, adica nu-mi intirzia nici o zi. Acum, de cind a revenit, intirzie citeva zile...
Felicitari ca vine soacra... sau nu...:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

fetili dragili,

ooooooooo...da ce vad eu aici ....Androix a scris cel mai mare mesaj de la Georgia incoaceeee.....bucurosi de oaspeti suntem, suntem! Felicitari ca reusesti sa mai ramai si studenta cu examene date/luate! foarte simpatici puii aia mici de om, i-am vazut in pozele de dimineata, calare pe geam, in lumina limpede matinala...mi-au placut rau, momente rare asa frumos surprinse [o sa le placa la nebunie cand vor fi mari, eu le-as pune in rama], si m-au facut sa-mi doresc si eu DOI...TREI...[ca tot ma bate gandul, inca nepus in practica- ho!], desi am citiiiit si restul, legat de obo, lacrimi, nervi, stres, sotul pe planurile XYZ, sexul- SF, vase, rufe, mop, bucatareala ...
La fel, prichindeii lui Pepsi [apropo, felicitari pentru Liga, mai Pepsi-taare curajoasa esti tu sa faci atatea]...

Ca zicea si Androix la un mom dat, si Pepsi, ca si tu esti aici, uite: de ce se duce la absurd lupta asta impotriva femeilor care chiar nu pot alapta si sunt aratate cu degetul, li de induce asa un sentiment urias de vina, ca de fapt nu vor cu adevarat, ca daca vor sigur, sigur pot, ca nu-si iubesc cu adevarat puii daca nu incearca mai mult decat o fac ? [nu vorbesc de fmeeile comode sau de cele care un vor sa alapteze]. eu nu inteleg, mi se pare gresit sa invinovatesti o femeie care doreste sa allapteze dar care, din diverse motive, nu poate sincer sa o faca. discutiile pe aici pe DC sunt incredibil de acuzatoare si nedrepte.
ma intreb, de ce sunt atat de multi pui bolnaviori desi sunt alaptati mult, cum se poate sustine peste ani ideea ca puii alaptati sunt mai inteligenti/mai sanatosi decat cei alimentati cu lapte praf, si altele, multe altele, sustinute cu vehementa teribila - Nu ma adresez strict voua, doar asa, mai mult ma intreb eu, pentru mine
Elaa! felicitari! este fantastic ca ti-ai luat bobitul acasa! bravo si sper ca totul sa reintre in normal si cu dintii si cu somnul de noapte
Sa inteleg ca eu sunt fericita ca C doarme lemn toata noaptea, plus doua somnicuri dimi si dupamiaza? cred ca nici nu tre sa-mi raspundeti; o singura data, acum cateva sapt s-a trezit C pe la 12 noaptea, a adormit cu leganat +lapte intr-o ora, dar asta pt ca ne-am fatait noi prea tare pe langa el si s-a speriat;
poate sa fie de la faptul ca doarme pe burta? de cand avea cateva sapt l-am pus asa, pt ca dadea excesiv din maini si picioare si se trezea, l-am intors pe burta si somnul a devenit somn!
Angelabv, ce mult s-a schimbat Amber! e o frumusica, era brunetica mititca, acum e blonduta
si acum am o intrebare la care va rog sa-mi raspundeti:
C a inceput sa savureze sa mearga pe piciorusele lui, tinut de manute; o face insa in varful degetelelor, nu are deloc tentativa de a calca cu toata talpa; voi ati observat acest lucru? [Androix, am vazut ca si Georgia spuneai ca face la fel]
si nu are premergator, ma are pe mine, madam cocoasa!
[asta ca sa nu mai zic de alte infinite discutii vehemente legate de premergator-eu sunt pro, mai ales pt mamicile care nu apartin unui singur copil]

v-am pupat, revin


La multe lunite/la multi ani tuturor fetitelor, baieteilor, mamicilor!



Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Antonio de Andrada

Michigan


doxinu Eu ii amestec galbenusul cu iaurt, ca altfel e innecacios si nu il mananca si il dau la masa de pranz cu legume. La masa de dimineata ii dau branza cu orez + fruct ( mar, banana) si suc de portocale. Uneori ii mai pasez si biscuiti sau pun putine cereale. Acum, ca imi refuza laptele de dupa masa, improvizez si ii mai dau o gustarica gen mic dejun
Interesante info despre rasfat. Sper sa aplicam si noi regulile cu succes.




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by Pepsi

bineinteles ca mai am o intrebare, mamicile care alaptati cum este cm=ul la voi, ca la mine e tare neregulat, am mai stricat ceva teste intr-o luna. dupa dominic nu era asa, il aveam cu mici intirzieri, nu cite 3-4 zile!o pritena a mea care alapteaza la fel este dupa al doilea copil, tare neregulat!merci

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David



Pai si io la fel imi intarzie si 12 zile!Deci tu esti fericita.Io nu imi fac probleme ca stiu ce fac si atunci il astept
Insa nasterea m-a scapat de durerile menstruale!Erau un chin

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

pepsi pai distractie placuta cu soacra. Si cm inca nu a venit la mine. Vreau sa ii iau si eu calut din ala. Ce super e curtea plina de zapada. Da voi cred ca v-ati cam saturat de ea.

ella bravo ca l-ai adus pe Bobita acasa. Sper sa nu se mai trezeasca si sa te odihnesti si tu .

cristinamaria aparatorile sunt de la feretti. De fapt a fost lenjerie completa cu perna, fata de perna, pilota, cearceaf pentru pilota, cearceaf pentru patut, aparatori pentru tot patutul (exista si doar pentru cap). Uite aici: http://www.feretti.pl/RO/

Multumim pentru aprecieri si pentru ca ne-ati vizionat pozele si filmuletele.

LA MULTI ANI antonio

LA MULTI ANI michigan

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput