Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Victo sa nu uit... nu te dispera ca Stefanut nu face la fel ca cele 2 nazdravane... uite daca te consoleaza Raul face 5 luni peste o sapt si nu vrea nici acum sa stea pe burtica si sa se indoaie ca un gimnast ... si totusi e perfect sanatos si normal...
A si inca ceva , fetele de obicei fac totul mai repede ca baieteii... bine sunt si exceptii si intr-o parte si intr-alta.O sa vedem cum la un an jumate fetele vor zice aproape poezii ... si unii baietii de abea vor articula niste silabe simple pentru fiecare obiect....Dar si cand isi vor da drumul!!!!... atunci sa te inarmezi cu rabdare... ca deh dupa ce au tacut atat ...trebuie sa recupereze

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

....eeee si daca tot palavragesc singura... hai sa va mai spun niste dileme de ale mele.Peste tot am gasit cum ca fasolea ...varza si cele neam cu varza gen conopida... nu ar fi bune pt bebei ca ii baloneaza... bunnnn.Dar atunci de ce sunt borcanele pt bebei de 4 luni cu mazarea ... care hai sa fim seriosi e cam neam cu fasolea si chia baloneaza... sau doar pe mine??? ... iar la milasan si hipp am vazut si borcanele cu conopida ... eu nu mai inteleg nimic

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ank, a mea nu are nici un interes pentru performante fizice. Doctorita mi-a zis sa nu ma astept prea devreme, fiindca este cam grasuta. Parca ar incerca o rostogolire de pe burtica pe spate, dar mai avem pana acolo, cat despre ridicat in fundulet, nici gand.


Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata am venit de afara ...nici noi nu suntem prea gimnaste

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

haideti fetelor,, ca nu toti bebeii trebuie sa fie Nadia Comaneci sau Marius Urzica

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Ank83

haideti fetelor,, ca nu toti bebeii trebuie sa fie Nadia Comaneci sau Marius Urzica

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito




anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Buna ziua, fetelor...dar mult ati mai scris ...abia mai pot sa tin pasul cu cititul ,s-au adunat ceva pagini ,mai ales ca aseara nu am reusit sa mai intru

asa e ,fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare;a mea se intoarce pe burtica ,caraie cand nu mai poate si trebuie sa o intorc pe spate,se tine de degetele mele si vrea in fundulet iar dac e in brate atunci nu mai sta cu capul sprijinit pe mana mea ci mai mult in fund;in schimb cu vociferatul stam mai rau
Ana mananca lapte praf dar ceai prea putin,mai mult de 30ml seara nu bea;eu am incercat sa=i dau mar dar a facut diaree si toata s-a umplut de bubite pe fund asa ca am renuntat si acum primeste doar suc de morcovi care a inceput sa-i si placa...se agita cand vede lingutita
Referitor la mazare si conopida din borcanase ,ma gandesc ca acestea contin o cantitate mica care sa nu0i faca rau copilului fiind combinate si cu alte legume

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eeee...uite daca unii fac tumbe altii vocifereaza...Al meu parca a inceput sa si cante... Acum mai trebuie sa lucram si la miscarea de scena ..sa cantam live si sa dansam in acelasi timp

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Ancadragoman fata mea papa intre 120-200,depinde ,foarte rar are mese de 180 consecutive;dupa una de 200ml urmeaza cam la 4 ore una de 100-120

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Ank83

eeee...uite daca unii fac tumbe altii vocifereaza...Al meu parca a inceput sa si cante... Acum mai trebuie sa lucram si la miscarea de scena ..sa cantam live si sa dansam in acelasi timp

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Coarda sare?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput