Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Madalina,s-a mai sugerat in aceste cateva pagini,dar vad ca a ramas fara ecou: incepeti URGENT terapia naturista.Nu e musai sa renunte la tratamentul medicamentos,dar neaparat sa inceapa tratamentul naturist.
Si....nu in ultimul rand,nu uitati sa va rugati!

P.S. Neaparat de studiat:

http://www.eusunt.ro/index.php?act=prod&p_cod=esb4288e109b0cca

http://www.scribd.com/doc/2537465/Max-Gerson-O-TERAPIE-NATURALA-EFICIENTA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Va multumesc frumos ca sinteti alaturi de mine.
Brenda,a inceput deja terapia naturista concomitent cu tratamentul specific medicamentos.
Ce sa va mai spun?
Corina nu este operata inca.Ultimul medic care a vazut-o si,in sfirsit,s-a decis,este dl.dr.Peltecu de la spitalul Filantropia.D-lui a programat-o pentru 8 iulie in vederea interventiei chirurgicale genitale.Iar la 14 zile de la aceasta,daca starea ei o va permite,se va interveni si la sin.Deci,pe 7 se va interna iar pe 8....Dumnezeu sa ne ajute!
Cum vor iesi lucrurile vom vedea la momentul respectiv.
Altfel,este trista.Nu ne vedem in fiecare zi dar vorbim la telefon zilnic.Nu prea a mai iesit din casa,tot spune ca oboseste foarte repede.
Sincer va spun,mie imi este tare frica,dar tare frica, pentru ea.Pentru ce va fi de pe 8 incolo.
Zilele trecute ma gindeam ca atunci cind am nascut am intrat in sala de operatii cu halatul ei pe mine.Nasterea ma luase oarecum prin surprindere si pe acasa nu aveam nici un halat mai prezentabil.Mi-am mai amintit cum a lasat totul in alta zi si a venit intr-un suflet sa-mi aduca niste bani pentru ca ramasesem intr-o mare lipsa si nu mai aveam cele necesare pentru copii...O,Doamne,si mi-am mai amintit atitea...
Sint asa de neputincioasa in ceea ce o priveste!Vroiam sa fi putut face mai multe pentru ea.
Sa avem grija de noi,va pup pe toate,

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Trista poveste... Eu mi-am pierdut soacra acum 3 luni dupa o lupta de 8 ani cu aceasta boala ingrozitoare.Intr-un final ea nu a mai putut sa lupte si a plecat dintre noi fara sa apuce sa-si vada nepoteii pe care ii port in pantece acum.Imi dau lacrimile de ciuda ca nu am mai putut face nimic pentru ea.Asa ca sfatul meu sincer este sa o sprijiniti moral, fizic, financiar, cu orice pentru ca daca nu are destula motivatie va dori sa abandoneze lupta... Viata unui om merita orice sacrificiu, si asta din pacate am realizat acum cand nu o mai pot strange in brate...Asa ca multa sanatate ii doresc si credinta in Dumnezeu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multa sanatate verisoarei tale. Sa dea Dumnezeu sa reuseasca operatia de azi si cea de peste 14 zile Ne rugam pentru ea


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Incognito, care mai e situatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

MULTA SANATATE TUTUROR! AVETI GRIJA DE VOI SI DE CEI DRAGI!
SPER CA VERISOARA TA SA SE FACA BINE!
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Bine v-am gasit!
Corina s-a operat la spitalul Filantropia,domnul doctor Peltecu a fost cel care s-a ocupat de ea.Nu pot sa spun decit sa-i dea Dumnezeu multa sanatate alaturi de multumiri din tot sufletul.
Histerectomia cu anexectomie bilaterala insotita de limfadenectomie bilaterala a fost facuta in urma cu patru saptamini iar operatia la sin pe 5 august.Operatia la sin s-a redus numai la excizia zonei tumorale simultan cu excizia lantului ganglionar axilar-sincer,eu nu am inteles de ce s-a facut numai atit,probabil s-a urmarit conservarea sinului cit se mai poate,desi ma gindesc la o posibila recidiva si la o alta interventie in viitor vizind mastectomia totala,daca aceasta a fost decizia actuala a medicului nu sint in masura sa comentez mai mult.
Ce sa va mai spun?Rezultatul biopsiei finale dupa histerectomie il vom avea vineri iar cel al piesei de la sin peste alte trei saptamini.Va face chimioterapie insa nu stim sigur cind incepe.
Fizic arata inca bine,e pe picioare,cu moralul in schimb...mai putin bine.
Face in continuare in paralel tratament naturist si asteptam.
Sincer,sint ingrozita de tot ceea ce i se intimpla.Foarte greu mai imi gasesc cuvintele in a o sustine.Din suflet sper sa fie bine.Atit cit va mai fi-o luna,doua,doi ani,trei...numai cel de sus stie,-sa fie bine.
Dumnezeu sa-i ajute sa fie bine!
Sa ne ajute si noua si sa avem mare grija de noi!
Va multumesc pentru toate gindurile bune,din suflet,

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

multa sanatate verisoarei tale, ma rog sa ii fie bine,s a lupte, viata e frumoasa, merita traita!

deja e binecuvantata ca te are in viata ei

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Sanatate, putere, curaj si multa vointa ii doresc, Corinei, sa lupte in continuare pt. viata ei !
Madalina, o si pentru tine, pentru taria si sensibilitatea de care dai dovada ! Te asteptam cu vesti bune de la rezultatele finale !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Pur si simplu cand am citit aceste mesaj au inceput sa imi curga lacrimile.Lupta cu boala este foarte grea.
Dumnezeu sa iti dea putere sa o sustina.
Multa sanatate ii doresc.

Mergi la inceput