Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Bine v-am gasit!
Corina a terminat radioterapia,a suportat relativ bine totul,medicii spun ca a raspuns favorabil.
Miercuri mergem pentru o noua evaluare.Si probabil,va incepe chimioterapia pentru sin.Cea dintii interventie chirurgicala va fi cred pentru problema genitala,undeva prin iunie cam la 4-6 saptamini de la incheierea radioterapiei.
A pierdut in greutate,s-a anemiat...
E pe picioare deocamdata dar...e multa tristete.Atit de multa tristete pe care eu nu i-o pot risipi.Imi spune mereu ca ii pare rau ca nu a impartit mai mult timp cu mine,ca daca va iesi bine va sta numai cu mine,ma pune sa-i repet tot timpul ca se va face bine-Spune-mi chiar daca trebuie sa ma minti.Nu mai conteaza.De la tine o aud si cu sufletul!Iar eu repet asta de fiecare data cind vorbim,desi stiu ca nu e tocmai asa.
O sun zilnic macar si cinci minute ori ma mai suna ea.Am mai iesit in parc impreuna in zilele in care i-a fost mai bine.In fata mea nu plinge niciodata.Nici eu nu pling.O facem separat fiecare.
Am inceput sa ma gindesc daca va mai fi de Craciun cu noi.Poate da,numai Dumnezeu stie.
I-am mai sugerat sa se gindeasca si sa incerce sa accepte si faptul ca va mai fi si o mastectomie pentru cancerul de sin.
Este greu.
Foarte greu!
Va multumesc din suflet ca sinteti alaturi de noi.

Madalina

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Doamne , este atat de crunt!..o lupta atat de grea!

De cateva zile de cand am descoperit subiectul, desi nu o cunosc pe verisoara ta, e tot timpul in gandul meu...
azi chiar am fost la gineco, m-am programat si ptr PAP, si...m-am gandit mereu la ea, la voi, la familia voastra....

numai D-zeu stie de ce anumite lucruri ni se intampla...m-am tot gandit astazi, cum e posibil???

cuvintele sunt inutile,va doresc din suflet putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Multumim ca ne-ai scris....fi puternica...in paginile anterioare ai transmis atata forta, optimism.Nu renuntati, nu gandi asa departe...sa nu fie doamne fereste de Craciun cu voi.Imi inchipui ca perioada asta prin care ati trecut te-a facut sa te gandesti si la ce e mai rau!

Asa e Nicole, cuvintele sunt de prisos....si eu m-am programat pt un papanicolau....

Dumnezeu sa va ajute!!

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
...dupa o saptamana....
29.04............62,4 kg
..dupa inca o saptamana
06.05............60,6 kg
..dupa a 3a saptamana...
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Incognito, te admir enorm!Dumnezeu sa te rasplateasca pentru cata dragoste transmiti celor din jurul tau! Esti o luptatoare si tu si verisoara ta si veti reusi!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/DpdYp3.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Ingognito, multa sanatate verisoarei tale si multa putere amandorura!
Imi pare rau, dar abia azi am descoperit acest subiect din cauza ca nu navighez chiar pe toate temele de pe forum.

Si eu am fost bolnava, am mai scris pe subiectul despre cancer la san si nu vreau sa ma repet. La interval de cativa ani am trut prin aceeasi corvoada, ins ensul ca a recidivat boala, asa ca a trebuit s-o iau de la capat. Important e sa creada ca prin operatie se elimina organele bolnave si sansele de vindecare sunt optimiste.
Important e sa fiti cat mai multi care o sustineti, o sprijiniti.
Completeaza-i dieta cu sucuri, cat mai multe, citrice, sfecla rosie pt. anemie, suc de patrunjel combinat cu morcovi, fructe, caise, ca uite au aparut, e sezonul lor.
Cand am facut radioterapie, asistenta mi-a recomandat icre ca atare. Iei icre, le pui la desarat intr-o sita, in apa si sa le consume ca sa creasca leucocitele.
Plimbati-va cat mai mult in aer liber, pe langa un lac, e atat de linistitor!!!
Muuuulta sanatate!
Nu are o sansa ci le are pe toate atata timp cat crede, cat lupta, cat si-n durerea cea mai mare cere ajutorul lui Dumnezeu!
Iti recomand sa mergeti la Sf. maslu si in Bucuresti, la manastirea Radu Voda unde se afla o racla cu particele din moastele Sf. Nectarie cunoscut in lumea crestina ortodxa ca vindecator de cancer. La fel de folodsitor este Paraclisul Sf. Ioan izvoratorul de Mir (atentie, nu Sf.Dimitrie, dar si la cesta va puteti ruga, desigur.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Incognito Ne la Bunul Dumnezeu sa o aiba in paza pe verisoara ta. Nu am cuvinte.......

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARESwww.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELICITY05 spune:

DRAGA INCOGNITO,ceea ce traiesti tu si familia ta este partea cea mai negativa din viata asta.Mama mea a murit la 47 de ani (e adevarat nu de cancer),sufera de o boala irecuperabila care te macina zi de zi ,bucatica cu bucatica(lupus eritromatos).A avut aceasta boala timp de 17 ani ,s-a luptatat cu ea in tot acest timp in fiecare zi,in fiecare secunda,si totul s-a sfarsit cand a incetat sa o mai faca.Eram mici ,isi dorea sa traiasca din toata inima pentru ca acasa avea 2 copii si un sot minunat care ii demonstra ca viata trebuie sa continue si are pentru ce trai.Se spune ca fiecare dintre noi este un purtator de cancer,dar nu la toti (zic eu)Dumnezeu la da aceasta mare incercare.Cand lui mama i s-a pus diagnosticul mai era IN JUDET doar o singura persoana cu aceasta boala,doctorul care a pus diagnosticul (dupa 3 ani de mers in toata tara )i-a spus ca boala exista doar in tratate de medicina si a sunat la fosti profesori universitari sa discute de posibile tratamene....asa ca DRAGA MEA SPRERATI IN DUMNEZEU ,EL e singurul care a tinut-o pe mama atatia ani .Se ruga mult si au fost ani cand boala i-a stagnat,a facut,paralel pe langa medicamentatia data si un tratament naturist (pe baza de ulei de floarea soarelui),iar dupa ani buni de tratament ,cand a mers la BUCURESTI la analize doctorii au ramas socati ,caci analizele indicau un pacient sanatos...i-au repetat analizele de n ori (atunci MAMA a inceput sa nu mai puna atata pret pe ingrijirea ei),si asta a dus la finalul trist si necrutator).e povestea mea ,a familiei mele,sunt multe lucruri de spus dar concluzia cu care am ramas eu care am fost zi de zi ,alaturi de ea este aceasta si ti-o recomand ca pe un sfat:GANDIREA POZITIVA SI CREDINTA IN DUMNEZEU.Fii alaturi de verisoara ta si nu-ti spune in minte ca e o persoana bolnava,uita-te la ea si comportate cat mai natural,CREDINTA ADEVARATA face multe .Fiti OPTIMISTE,medicina a ajuns un domeniu foarte complex(MAMA a luptat cu boala cand nici medicii nu prea avusese cazuri asemanatoare),acum cu atatea procedee e mult mai usor.
INCOGNITO,UNA DIN MENIRILE TALE PE ACEST PAMANT ESTE SA FII ALATURI DE VERISOARA TA ACUM SI SA O SUSTII,acum ai sa te descoperi cat de puternica esti,o sa apreciezi viata asa cum n-ai facut-o niciodata si daca te gandesti NU tu esti persoana bolnava.Am observat ceva ca cei care stau alaturi de cei bolnavi,devin mai'' bolnavi'',de cat persoana in cauza.BOLNAVUL are o putere interioara fantastica caci la un moment dat MAMA ne incuraja pe noi.Ai sa vezi DRAGA INCOGNITO caci timpul le va rezolva pe toate dar AVETI cREDINTA,RUGATI-VA,BUCURATI-VA,PUTEREA VINE DIN INTERIOR.Eu cred in VINDECARI MIRACULOASE pentru ca am vazut ca se poate.Ramane ca dupa ce te vindeci sa stii sa pastrezi ceea ce ai dobandit.SANATATE MULTA VERISOAREI TALE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Am citit tot..si am mai citit subiecte de-ale tale....
Imi pare nespus de rau...dar trebuie sa fii tare...foarte tare...o sa fie bine ...o sa vezi...
Suntem alaturi de voi..si suntem aici pentru tine...

Lorellay 14+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Fcum am vazut si eu subiectul
Foarte trist
Ma rog ca verisoara ta sa treaca cu bine prin tot.

Da-ne de veste cum se simte



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Madalina, ce mai face Corina, cum se simte ?
I s-a facut prima interventie chirurgicala, cum scriai ca i se va face acum, in iunie ?
Asteptam vesti de la tine !
Doamne ajuta, sa fie vesti bune !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput