LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Brianna Andrei Mihai
Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Si Winnie papa ou intreg de vreo 3 sapt.......i-l fac omleta in unt...ii place de numa.....maine incerc si cu cascaval...nu m-am gandit.....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim inca odata pt. urari.

A trecut un an... un aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan

Un an foarte frumos, un an greu (de ce sa nu recunosc)... dar cand ii vad cat de zambareti, iubareti, mamosi, alintaiosi sunt... parca nu mai tin minte cat de greu a fost... ramane doar partea frumoasa, cu bucurii, cu descoperiri, cu suprize si muuuulte clipe minunate alaturi de ei.


Galbenus de 2 ori pe sapt. ... uneori dau si albus... dar nu stiu cat de des... Numai fiert fooooooarte bine.

Strungareata... Elena n-are, chiar are dintii inghesuit iar nasa ei (dr. stomatolog) zise ca trebe sa incepe sa-i scoatem cand se misca, ca sa facem loc celor definitiv, altfel vor iesi inghesuiti si strambi... Asa ca e de bine acu, cat sunt mici, cu strugareata...

Zadi pai cum ai uitat? Cand ai intrat primele-primele dati pe aici asta a fost intrebarea... cum suntem cei nascuti pe 16 martie/25.12
Si io zisei atunci... mai vrei si acu?
S-ar putea sa-ti zic numa de rau... la cat de bine dispusa sunt in ultima vreme


Despre noi... tusim si, cel putin pe mine, ma doare gatul de moooooor... cred ca la fel si pe ei.
Deocamdata mergem pe sirop de tuse si tantum verde pt. gat (poate le mai calmeaza durerea), picaturi in nas pt. muci.
Miercuri mergem la pediatru, la revizia de 1 an si om vedea ce mai zice... Daca facem sau nu facem vaccinul, daca schimb tratamentul.




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

N-as vrea sa ratez ziua de azi si sa nu transmit si eu urari de bine sarbatoritiilor: ANDREI
MIHAI
BRIANNA
LA MULTI ANI !
va doresc mult noroc in viata , sa cresteti mari si sanatosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor!
va pupam dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

La multi ani !!! - ingerasi de Elyanne - Andrei si Mihai - sa aveti parte de tot ce poate fi mai bun, iar tu mamicuta sa ai doar bucurii din partea lor.

La multi ani!!! ingeras de Ditu - Brianna- multa , multa snatat si doar bucurii una pentru alta

Buna seara fetili

Sintem si noi in pregatiri - meniu, plan cu ce facem azi si ce facem miine ca sa nu ne trezim cu tot haosul pe capul nostru in cea mai importanta zi.

Ilinca , cred, simte ca se apropie de un anisor si nu va mai fi un bebelus - face greva - de 4 zile doar lapte maninca, a slabit 400 gr - si refuza orice mincare.

Dupa cum v-am scris mai inainte - aveam de gind sa decorez casa cu tot felul de chestii - imi pare rau ca nu am sa le fac - nu am stare(din cauza unor invitati - care in mod obligator o sa vina, care i-a facut soutului meu cadou de ziua lui - un scandal de fix 5 ore cu isterii si bocete - ca vrea sa-l aiba alaturi cit de des posibil, cu reprosuri (in forma de urlete) ca de ce am facut eu ce am facut acum 2 ani si ceva , ca de ce atuci(nu stiu cind) nu a plati la pizzerie pentru iubitul lu sora sa consumatia si etc - adica din cauza soacrei si plus alte urlete cu alte teme)

- de atunci a trecut doua saptamini - Ilinca , nefiind obisnuita cu urlete, e de tot atitea saptamini pe tratament de linistire, nu va spun cum a dormit in acea noapte - tipa in somn si suspina mult timp dupa asta, iar sotul a avut dureri de cap si insomnii citeva zile. asta fff pe scurt - am vrut sa ma jelui - ca ma doare ca de ziua Ilincai - vor fi prezenti ei si mii frica sa nu transforme toata magia acelei zile in scandal(poate veti auzi si de mine la stiri - avem si noi protv)

dar mi-am spus - ca am sa incep ziua cu o rugaciune si voi aprinde luminari - pentru linistea si pacea in familie - si sper sa fie bine.

Dar am si bucurie - a doua zi vor veni prieteni dragi sufletului si a treia zi(trei zile in petreceri)- la nasi acasa - cu frigarui si buna dispozitie - va fi si doctorul care a primit nasterile(nana Ilincutei) - cred va fi frumos - aceste zile ma fac sa cred si sa sper ca totul va fi bine.

Am intrat sa dau de stire - ca sunt pe aici si ca nu mai pierd nici o ocazie sa felict ingerasii de la noi din stup







Puiul mamei la 10 lunite

Aliona , mami de printesa Ilinca (6 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi ...???

Am intrat repede k ravi are un pic de temperatura si fug mai tarziu la doc....
Alionushca rabdare si multi pupici!!!

si acum:

LA MULTI ANI TIMEEA, ALTHEEA ROXANA, DYLAN, RUXANDRA ANDREEA!!!SA FITI SANATOSI,VOIOSI,FERICITI SI CUMINTI!

PUP LA TOATA LUMEA!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

LA MULTI ANI TIMEEA, ALTHEEA ROXANA, DYLAN, RUXANDRA ANDREEA Multe bucurii sa le faceti parintilor!

Eliane, ne-am uitat aseara la pozele voastre , Raul era fascinat (e obsedat de gemeni de cand era mic), tot incerca sa-i deosebeasca pe baieti, pana la urma a reusit. Cred ca nici acum nu intelege de ce nu am vrut sa-i fac gemeni, ca m-a tot rugat. Vroia 2 fete si 2 baieti. Mi-au placut mult de tot torturile.
Multa sanatate va dorim!

Aliona, chiar ma gandeam ca se apropie ziua voastra si nu dai nici un semn. Speram sa mai dai vreo idee despre aniversare. Imi pare rau ca suferiti din cauza unor persoane care nu sunt suficient de mature sa nu faca circ in fata copiilor. Nici eu nu sunt impacata total de cum trebuie sa fac (socrii nu vin la noi si trebuie sa mergem sa o sarbatorim acolo cu ei ), dar trebuie sa ne descurcam cum putem.

Suzi, torturi peste torturi ati avut acolo!! Mie mi-a placut cel mai mult dintre pitici: piticul Nicolas!!! Si mi-a plouat in gura de la puiul fript!

Inca nu i-am dat Giuliei albus, dar ce facem noi nu se pune ca avem noi problemele noastre cu burtica asa ca eu nu ma prea bag in discutiile de mancare doar daca stiu ceva in mod expres de la Dr.

Mady, sper sa nu fie nimic grav! V-ati intalnit cu Stefaniya?

Sper ca de aniversari sa avem vesti de la fetele care nu au mai intrat de mult (de ex. Lilidana, ElenaGiulia). Ele imi vin acum in minte, dar sunt muuuulte de la care nu avem vreo veste!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:


LA MULTI ANI TIMEEA, ALTHEEA ROXANA, DYLAN, RUXANDRA ANDREEA!!!SA FITI SANATOSI,VOIOSI,FERICITI SI CUMINTI!



Aliona atunci cand simti ca numai poti ia fetita in brate si pupaceste-o.Nu lasa oamenii rai sa-ti influenteze viata si actiunile.Fetita ta merita o zi de nastere asa cum ai gandit-o initial.Ignora-i pe socrii...si tu Kitty la fel.Faceti ce credeti voi ca e mai bine si frumos pentru copii...restu lumii...e la capitolul "si altele"
Sanatate Razvanel si gemenuti mucosi.
O zi minunata tuturor.
Marta si "rasfatel"

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:


'Neata stup,



[red]LA MULTI ANI, TIMEEA!!!!!

LA MULTI ANI, ALTEEEA ROXANA!!!!!!!

[red]LA MULTI ANI, DYLAN!!!!!

LA MULTI ANI, RUXANDRA ANDREEA!!!!!!!

DORESC TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI O VIATA LUNGA SI FRUMOASA ALATURI D ECEI DRAGI.



GALBENUS DE OU - noi papacim de de la 7 luni de 3 ori pe saptatamana o zi carnita si una ou...asa mi-a zis pediatra c acontione mult fier care e ff important pt bebe.

STRUNGAREATA - la noi exista si una mare.

Referitor de iesitul dintisorilor nu cred ca este o regula si daca ies mai devreme sau mai tarziu vor fi cariati. Eu am dinti d ela 4 luni......si la 30 ani am doar 2 plombe.

La Nicolas doar la 9 luni au inceput sa iasa.....si la 10 luni jumate avea 12 dintisori si de atunci nimik.


Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:


Am revenit,


ALIONA - sper s aiasa cheful cum l-ai gandit, optiunea iti apartine. Decizia trebuie luata doar de catre tine si sotul tau, nu te-ai casatorit cu tot neamul.

KITTY - sorry ca tre s ava deplasati cu copilul la socri....e foarte nasol....noi asa ne trambalam in weekend la parinti si socriu....suntem frnati si parca nu avem viata noastra in weekend....dar nu avem ce face ca la noi parintii au 70 ani.....si la mine socrela imi sta cu piciul si-l iubaceste foarte mul....se inteleg minunat.


Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput