Hipospadias(5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

buna mamicilor!

In primul rand vreau sa va urez LA MULTI ANI pentru ziua de maine.Nu stiu daca voi mai avea timp sa intru si maine pe forum,asa ca va transmit de pe acum multa,multa sanatate,sa fiti cele mai fericite si mai mandre mamici din lume si sa fiti iubite!LA MULTI ANI!!!!!
Roxana,sunt de inteles emotiile care te incearca.Sunt convinsa ca si eu voi pati la fel.D-zeu sa fie cu tine si puiul tau.TREBUIE sa iesi cu bine din asta.Chiar asa as vrea sa gandesti,pozitiv.Te va ajuta mai mult .te pup.

Si eu astept vesti de la Cristina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_martie spune:

La multi ani, mamici! Un 8 martie minunat sa aveti!

Nici eu nu cred ca i-a zis Cristinei.. vorbeste incet si trece de la una la alta, iti povestste alt caz din sectie, trebuie sa fii f atent sa intelegi. Ce sa-si dea seama cand puiul are sonda inca?

Noi suntem bine, multumesc lui Dumnezeu. L-am sunat in ziua aceea, cand am spus ca intentionam sa-i dau telefon. L-am intrebat, i-am zis ca probabil puiul este bine, dra voi ajunge eu la nebuni , daca nu cumva jetul acela impresionant la care ma tot raportez nu era ceva vremelnic,in urma operatiei. Mi-a explicat ca oricum lasa uretra larga, larga ca tendinta naturala este sa se stranga, ca a fost si sonda. I-am povestit ca l-am surprins candva facand tip spray, dar acum e un jet singular. Mi-a spus ca e mai bine un jet uniform decat acela imprastiat!
Uite asa am mai imblanzit balaurul cu grosimea jetului.. Ca sa nu spun ca am ajuns sa-mi verific jetul propriu zilnic asa ma calmez ca variaza si la un adult, ca sunt fluctuatii normale.
In continuare face prin gaura din varf, e singura. a fost chiar simpatic a vazut si el de sus ce se intampla, era in picioare si ingramadea capul in jos sa vada jetul

Roxi, vezi ca in martie are agenda cam haotica.. Are un congres ceva la Brasov, apoi vine fiic alui si isi ia o minivacanta. Daca artezi luna asta, ne vedem la inceputul lui aprilie cand venim la control .. si voi la internare.
Important e sa nu tuseasca.
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!

Dana, ai fost simpatica! Asa este, facem lucruri pe care nu ne gandeam vreodata sa le facem, nu pot scrie ce-am facut eu, ca-mi dau astia avertisment.
Cand in martie are congresul acela? Cand am vorbit eu cu dansul saptamana trecuta mi-a spus sa ma duc peste 1 sau 2 sapt. Eu sper sa ma pot duce luni la analize si miercuri la op. Mi-e teama sa nu ma tina aiurea prin spital, Cristina s-a internat luni, marti i-a facut analizele si de-abia miercuri l=a operat pe cel mic. Eu sper ca luni sa ma duc ptr analize si miercuri sa-l bage in operatie, sa nu mai stau pe-acolo. La mine e problema si cu concediul ... si cu faptul ca neamurile si colegii( marea parte) stiu ca-i vorba de o op de hernie, mai m-a intrebat cate unul cum este, cum se manifesta, cum mi-am dat seama....spun si eu din auzite ...
Nu mai tuseste, doar ca are mucozitati in gat uneori, dimineata cand i-am dat laptele nu l-am mai auzit, dar am pus-o pe mama sa stea cu ochii pe el.

Aaaaa, am uitat sa va spun ca de 2 zile Calin nu mai sta in patul lui decat daca vrea el, altfel sare din pat. Cum patul lui este lipit de patul fetelor, l-am gasit dimineata dormind intre ele.


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_martie spune:

Pupam intrusul ce faza mortala haha, sa sara in patul lor ca sa doarma intre ele

Nu stiu exact, si la telefon, si la control mi-a narat ca o poveste, plecarea la brasov la intrunirea lor, ca vine fiica. Mi-a spus ca daca intervin probleme sa-l sun si vedem cum facem. Daca totul ok, sa merg la inceputul lui aprilie ca ii place de familia noastra s ane mai vedem o data.
Noua ne-au facu analizele dupa internare, luni dupa-amiaza, pe la miezul noptii erau gata hemograma si sumarul de urina, iar marti dimineata harst-harst!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am fost azi de dimineata, i-a luat sange, facut ecografie....miercuri la 7.30 trebuie sa fiu acolo.
Doamne ajuta sa fie bine din prima.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_martie spune:

Doamne ajuta! o sa fie bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Roxana tinem pumnii pentru Calin sa fie din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisAndy spune:

nu am mai intrat de mult pe forum, am fost ocupata,ne am interesat si acum avem o intrare la dl. dr. Basca, lunea urmatoare ne ducem la control, roxana acum am aflat ca voi sunteti deja acolo, sa va ajute Dumnezeu sa va intoarceti acasa fericiti si tu si calin, cand te intorci vreau sa vb. cu tine daca se poate, va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

CrisAndy, te rog sa editezi mesajul si sa stergi valorile. Nu te supara pe mine , dar nu cred ca este bine sa facem public valorile. (vezi ca este un icon deasupra mesajelor pentru editat, cu un creion)
Asa cum am repetat de multe ori, nu conteaza cat dai. Se poarta la fel cu toata lumea. Cand am fost eu in spital una din mamici avea trei copii, era cu baietelul la a 5-a operatie, in urma cu vreo luna operase o fetita de apendicita tot la dr. Basca, asa ca-ti dai seama ca nu avea de unde sa dea. S-a purtat toata lumea cu ei foarte bine, mai ales asistentele, pentru ca deja ii cunosteau.

Si de unde ai tras concluzia ca la voi trebuiesc 5 interventii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sama spune:

Am vorbit cu Roxana, l-a luat in operatie pe Calin la 11,40.
Offf...plangea...mi-am adus aminte de mine acum un an (aproape)...la fel plangeam si eu cu Alina si Gratiela...pfff...e greu...
Sa ne rugam toate sa fie bine ptr Calinut, sa iasa din prima.
Va mai tin la curent.

Sama si Iannis.

Mergi la inceput