Hipospadias(5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Buna fetelor.Am revenit si eu.Dar ati scris ,nu gluma!Ce ma bucur!

Eu sunt suparata.In primul rand ca Alex al meu s-a imbolnavit,de miercuri a inceput cu febra,varsaturi,diaree,NU prea mananca;abia astazi se simte o usoara ameliorare dupa 2 zile de antibiotic.Si una peste alta,are si o eruptie de dintisori.Va vine sa credeti ca la 7 luni si jum. Alex are 4 dinti sus si 3 jos?
Din cauza asta am lipsit zilele astea.
In al doilea rand,cand am fost la dr.de fam cu Alex, i-am cerut trimitere ptr.ecografie si am fost refuzata,dupa ce aceeasi doctora mi-a spus ca-l suspecteaza pe copilul meu de hernie.Mi-a argumentat ca numai chirurgul decide daca e necesara sau nu ecografia.Ce parere aveti?Pe mine m-a durut capul toata ziua de nervi.Adica iti arunca o bomba de-asta cu hernia de nu mai dormi cu noptile si dupa ...D-zeu cu mila,nu tu ..investigatii,nimic. Vreau sa va spun ca mi s-a umplut paharul cu femeia asta si m-am hotarat sa-mi mut copiii de acolo.
Acum astept sa se faca bine Alexutul meu si pe urma ii fac ecografia,fara nici o trimitere, la o clinica particulara,ca banuiesc ca in spital nu pot fara acea trimitere.

ROXANA,parca tu m-ai intrebat cum sunt testicolele lui Alex.Pana acum cateva zile,outelele lui nu se simteau deloc la pipait.L-am pus si pe sotul meu sa verifice.Scrotul lui era mic cat o nuca si gol inauntru.SI asta de mai bine de o luna,adica nici la baie nu ii mai coborau.Acum,de cand a facut febra,surpriza...testicolele au revenit la locul lor si nu au mai migrat.Am observat ca testicolul stang e putin marit si banuiesc ca din cauza hidrocelului, cu care a fost diagnosticat la nastere.
In legatura cu operatia de coborare a testicolelor,de care sper totusi sa scapam,m-am mai linistit.Credeam ca e la fel de complicata ca si op.de hp.Multumesc mult tuturor ptr.raspunsuri si incurajari.

Roxi,apropo de vacanta,eu m-am hotarat ptr.MELIA HERMITAGE,Nisipurile De Aur.Inca astept raspunsul celor de la JEKA.
Va pup cu drag.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nawel, deci daca au coborat inseamna ca sunt flotante, ca si la Calin. De fapt dr. B. a scris pe foaia aia o data retractile si alta data flotante, si am citit acum in postarile de mai sus ca nu-i acelasi lucru, dar....ma rog, deci cum spuneam a vazut dar n-a pus nimic de operatie. Doamne ajuta nici sa nu zica!

Despre Bulgaria, noi vrem intr-un loc mai linistit, pe malul marii si cred ca ramane h. Miramar din Obzor. Ma batea un gand cu Sol Nessebar, dar trebuie sa cobor scari pana la mare, si nu am chef. Daca n-ai apucat sa platesti, incearca si la agentia Abtravel, mi-a dat o oferta mult mai buna decat toti ceilalti( am trimis mailuri la mai multe agentii), inclusiv Jeka.
Ma duc sa deschid subiect nou. Revin


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Gata, continuatiaici

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput