LMA! Ai nostri, ca brazii! (61)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Bubu nu te lasa doborata ... gandeste-te ca in curand te intorci la casa nou amenajata ....

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ioana, mai intai trebuie smotru si ma oftic pt. ca nu pot sa fac eu si o sa stau pe tusa sa dau indicatii.

Crinuta, Vlad doarme linistit dar in patul lui...in alt pat, cu mine langa el vad ca se agita...abia astept sa mergem iar acasa!

Oana 33+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Patricia, ma gandesc la tine, curaj!

Mona, mai faci Clexane? Chiar si cu snagerari? e Ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Patricia, imi pare f rau, nici nu stiu ce sa spun altceva.. doar ca tb sa fii optimista si va fi ok data viitoare!

aveti grija de voi, gravidutzelor Bubu, monalac si Alina!

noi suntem f bine, Codrin vad ca e tot mai apropiat de sora lui, merge si o tot pupa si se aplauda singur apoi., ii arata tot felul de jucarii si uneori vrea sa-i dea si ei daca papa ceva bun gen Kinder cu cereale care-i plac teribil.
avem o pb ca s-a cam constipat si nu stiu daca nu cumva e de la lapte;le de vaca - bea cam 300ml simplu, dimineata, pe stomacul gol. nu vrea domn'e in ruptul capului sa i-l combin cu ceva gen cereale, sau sa vina si el sa-l bea cu un sandvis la masa, etc el mananca totul separat la micul dejun si laptele e primul, servit in fotoliu, pe perna la mami in brate .. cum le simte cum il refuza categoric!

voi cum le mai dati laptele de vaca? am inteles ca laptele de vaca baut gol il poate constipa si sunt in impas cum sa i-l mai dau..

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si Ana-Maria din 10.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Patricia, imi pare tare rau, insa capul sus, n-a fost sa fie, cind va vrea cel de sus se va intimpla cu siguranta.
Monalac ai grija si mult noroc!

Clara doarme cu mine in pat de la 1 an, cind a inceput sa paraseasca usor-usor patutul ei. Usor-usor, adica dormea o noapte pe saptamina la inceput, dupa care 2-3 nopti pe saptamina, dupa care s-a mutat definitiv in patul matrimonial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Shobo si David bea laptele de vaca gol si nu am avut probleme cu constipatia ... uneori ii dau cu cereale gen cherrios sau mai noi chocapic sau mai bea cu tatalui lui cate un nesquik (asa, ca barbatii )

la inceput David era nedumerit ce e cu bebelusul din patut, de ce nu se poate juca cu el, acum cand Mara a mai crescut si se bucura cand il vede si chiuie, e mandru ca e frate mai mare ... zilele trecute, cand eram la plimbare, un baietel a muscat-o pe Mara de manuta, destul de rau, ea a plans tare si abia am consolat-o si de atunci David a devenit foarte protector cu ea, chiar joi cand am fost la serbare ma intreba cum de am lasat-o pe Mara acasa, singura, sa planga (nu era singura, era cu soacra-mea) ...

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Multumesc mult tuturor nu mai zic nume, sa nu uit pe cineva.
azi ma simt mult mai bine si optimista pt ca iubita mea Rebecca imi umple sufletul in fiecare zi cu dragoste. Cred ca m-am indragostit inca o data si inca o data de ea zilele astea.

Voi face mai multe investigatii si vom vedea ce va ma fi.

Bubu, hai ai putina rabdare, ca e pt o cauza buna! stiu cum e, nici eu nu ma simt bine in alta parte decit acasa.

shobo, si Rebe se cam constipa, adica in ultima vreme face kk doar la 2-3 zile, dr a zis ca nu maninca suficiente fructe/fibre. adevarul e ca nu se omoara cu fructele, cu mare greu maninca cite ceva. Aseara am reusit sa o pacalesc cu o jumate de para si chiar a facut, desi nu era ziua de kk cereale maninca cu lapte dar nu in fiecare dimineata.

si Rebe doarme cu mine in pat inca de la 10 luni. dar nu imi pare rau. cind se va simtit pregatita, va dormi ea si singura.

Ieri am fost la teatru de papusi cu Kita si Sirmie, piesa in sine o porcarie, povestea mult modificata, dar copiii s-au simtit bine, am fost pe urma si la Mcdonalds si ne-am simtit tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Patricia si noi ne-am simtit bine! Si eu dorm cu Vladut in pat, la un moment dat ziceam sa il mut (i-am luat si alt pat) dar m-am razgindit, o sa plece el singur cind o sa vrea

Shobo eu am inteles ca laptele de vaca ar avea fier si fierul constipa, dar la mine de exemplu laptele are efect laxativ. Nu cred ca de la lapte e constipat. As vrea eu sa manince si Vladut la fel de mult lapte.

Si Vladut e constipat, face kk cam o data la 2 zile. Si eu ii dau zilnic suc de portocale cu morcov crud. Nu mi-am facut multe probleme pina acum, pentru ca nu are nici un motiv.

monalac sarcina usoara in continuare! Stai mai mult in pat. Nu e normal sa singerezi abundent numai de la polip, mai bine ca ai vazut alt doctor.

bubu eu m-as bucura in locul tau ca nu trebuie sa dau decit indicatii Hai ca trece in curind perioada asta si va intoarceti la rutina voastra.

Liviana ce mai faceti voi?

Noi am terminat de amenajat - duminica s-a facut o saptamina de cind am mutat mobilele la loc, inca ma resimt pentru ca nu m-am odihnit suficient.

Si de ieri am mers cu Vladut la gradinita, inca nu a plins dimineata, si l-am vazut azi cum se uita de departe la niste copii si nu indraznea sa se apropie de ei. E mai timid. Inca lucram la program, el nu se culca inainte de 10, chiar daca l-am pus eu in pat mai devreme Si plecam obositi dimineata. In fiecare zi mergem si ma astept sa plinga dar sper sa trecem peste asta. Acum ma astept si sa se imbolnaveasca



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellamia2 spune:

Buna ziua, Alexandru ese bine, cat de curand evenim in forum.Cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by bellamia2

Buna ziua, Alexandru ese bine, cat de curand evenim in forum.Cu bine!

mama de Alex(23nov2004)







Te-ai intors iar in Italia? Alexandru este cu tine?

pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput