LMA! Ai nostri, ca brazii! (61)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, sanatate multa! E nasol rau cu vremea asta, ba e cald, ba bate vantul si aduce toti virusii...

Lui Vlad i-a trecut dupa o saptamana raceala, in sfarsit e bine(asta de vreo 3 zile).

Ne-am mutat la noi acasa, am avut niste zile super agitate si aglomerate, am stat de dimineata pana seara la smotru, am facut si eu ce am putut(o gramada ), in rest a facut tanti Lica, sotul si azi a venit mama si m-a ajutat sa termin bucataria. Era praf peste tot, am luat fiecare colt, fiecare lucru la mana . Mai am de scos din cutii si aranjat prin biblioteci, dar asta o sa fac saptamana asta. E nasol sa te apuci sa faci ceva in casa cu toate lucrurile gramada...nu-mi mai trebuie...Cam asa ne-am distrat noi.

Ixxi si Sirimie, acomodare rapida la gradi copilasilor. Vad ca Piersicuta n-are nici un stres, bravo!

Vladut doarme acum pe canapea singurel, ii place, doarme singur si adoarme singur ca inainte, m-am linistit. Ma gandeam ca dupa o saptamana se va invata sa doarma cu mine...
Patutul lui e la noi in camera acum si zice ca vrea sa se urce sa vada daca mai incape Bineinteles ca ii spun ca e baiat mare acum si nu mai are loc, ca a crescut. Iar el imi zice: "Pai nu vezi ca nu sunt lung?" hi,hi...

Va pupic, ma duc in pat ca ma stramge burta (a se citi contractii BH )

Oana 34+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aaa, Kris, v-am vazut pozele, e o dulceata Bianca, ce frumoasa s-a facut, o adevarata domnisoara!

Tomasa, mult succes si voua cu gradinita!

Ixxi, acum am vazut-o pe Crisa in prima zi de gradi! Ce relaxata e fata, super!

Oana 34+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Ixxi, ma bucur mult pt voi! Bravo Crisa!

Bubu, Ixxi, Liviana, va multumesc pt aprecieri. Doamne cat a mai crescut! Are destui admiratori la gradi, Unul dintre ei i-a cerut-o mamei s sa o ia acasa la el, Mama s, i-a raspuns ca o sa i-o dea, dar cand o sa fie mai mare. S-a suparat f tare, el o vrea acum!

Liviana, pentru link-ul meu. De obicei seara pot vorbi, sa-mi dai buzz cand esti si tu mai libera.

Crinuta, multa sanatate iti doresc si eu!

Patri, imi pare rau pt pierderea sufetita! Ai grija de tine si nu-ti pierde speranta!




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Crinuta, am pus www.flickr.com/photos/24763707@N04/sets/72157604138455586/" target="_blank">pozele promise. Mai am multe de facut prin casa si mai ales curtea de aranjat, dar deja ma simt mai bine, incepe sa semene cu ce va fi. Cum te mai simti? Nici eu n-am mai facut o gripa nici nu mai tin minte de cand si sper sa ma ocoleasca in continuare...ufff! Sanatate multa!
Bubu, . Multumesc. Tu l-ai dat pe Vlad la gradi?

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellamia2 spune:

Buna ziua,
Crinuta sunt in Romania, nu apucasem sa schimb profilul.sanatate multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Ixxi, voi sinteti un exemplu ca se poate si altfel la gradinita. Daca treceti si peste perioada de boli, esti cea mai norocoasa mamica.
Crinuta, insanatosire grabnica!
Tomasa, sa o stapiniti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Multumim pentru incurajari!

Am vesti mai bune, Vladut a mincat azi la gradinita. Mai plinge dimineata, l-a dus socrul meu ieri si azi, dar inteleg ca dupa ce pleaca nu mai plinge. Ieri au fost la teatru si i-a placut. Sint mult mai optimista decit la sfirsitul saptaminii trecute.

Miine socrul nu mai poate merge cu el, sa vad daca il conving pe taica-so. Am citit eu pe undeva ca daca nu il duc eu ii e mai usor, noi ne despartim acasa. Dar cit timp sa facem asa?

ixxi succes mult cu gradinita!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Irina ce bine arata casa voastra! Felicitari!

Bellamia bine ai revenit! Ce mai face Alex?

kris nu mai stiu daca ti-am spus ca am vazut pozele cu voi si Bianca e o domnisoara frumoasa si desteapta acuma

crinuta insanatosire grabnica!

ixxi am vazut poze cu gradinita, ce prietenoasa e Crisa

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Azi am fost la gradi sa vb pentru inscrierea din toamna. Si desi, era "vorbit" de ieri si desi am asteptat 2 ore in fata gradinitei in frig sa vina directoarea...iata ca in 2 secunde, din usa gradinitei imi spune sa vin in iunie ca atunci incep inscrierile. Am ramas fara glas. Acum o saptamana scria pe usa ca incep in aprilie si pentru ca atunci avem ceva cursuri si eu si sotul m-am gandit sa depun cererea mai din timp - ca vor sa o depui personal. E o hartie de mana in care scrii ca stai in apropiere sau ca ai serviciul prin imprejurimi...etc Si pe urma iti spun ei daca au loc sau nu.
Si acum imi suna in urechi: va urez o zi placuta (s-a intors pe calcaie si a intrat in gradinita). Nu pot sa cred!
Am ramas cu florile in mana (lalele superbe, imi pare bine ca i le-am lasat lui mama) si lacrimile in ochi. Nu mi-e ciuda ca mi-a zis sa vin in iunie dar ma asteptam sa ma invite macar o secunda in cabinetul ei sa-mi explice cum stau lucrurile. Asa eram in poarta gradinitei si cu portarul care se uita in gura noastra. Parca am fost o cersetoare, zau asa...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Ubi, cauta alta gradinita!

Mergi la inceput