mi se exfoliaza unghiile

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

multumesc inca odata de sfaturi. am cumparat si Lotiunea pt tratarea unghiilor cu vit. B5, si mi-am luat si pastile de urzica. multumesc!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1005 spune:

inceara lacul de unghii de la Mavala , se gaseste in Sensi Blue .. este f. bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

quote:
Originally posted by Androix

la mine nu au dat rezultate tratamentele, in schimb de vreo 10 zile m-am hotarat, la sfatul unei manichiuriste, sa nu mai folosesc foarfeca. Le scurtez cu pila. Eu cam aveam banuiala ca de la foarfeca patesc asa si aveam impresia ca am eu o foarfeca proasta dar ea mi-a spus ca orice foarfeca provoaca exfolierea unghiilor, mai ales daca au si probleme.

Andreea mama de Filip si Georgia



Si eu acelasi sfat l-am primit si dupa ce nu am mai folosit forfecuta sa le tai nici nu s-au mai exfoliat!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nu m-as fi gandit niciodata ca forfecutza poate fi "vinovata" de exfolierea unghiilor. o sa renunt la ea in favoarea pilei. ezista o pila speciala sau de alea obisnuite(diamantate , sau cum le zice)?????

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu am o pila normala, metalica. Are o fata mai fina si una mai zgrumturoasa. Cu cea zgumturoasa scurtez unghiile si cu cea fina le finisez.
Ieri le-am scurtat ca nu le mai suportam cat erau de lungi Glumesc, le-am scurtat ca am reusit sa le dau pe razatoare. Imi iese frecvent figura asta. Dar crescusera destul de mult, de ceva vreme nu mai ajunsesera la lungimea asta pentru ca mereu se exfoliau, se inegreau in varf, se rupeau pe margini. C-o fi numai pila, c-o fi intaritorul de la maybelline pe care il folosesc, ca m-oi mai fi reglat si eu dupa cele doua sarcini, nu stiu, dar sunt incantata.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Astept sa imi ajunga tratamentul de la OPI sper sa imi fie si mie la fel de eficient ca si pritenei mele care si-a facut niste unghii cu el./...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by Angelinne

Astept sa imi ajunga tratamentul de la OPI sper sa imi fie si mie la fel de eficient ca si pritenei mele care si-a facut niste unghii cu el./...


Angelinne




ce tratament e asta????????????

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_lavinia spune:

Pentru exfolierea unghiilor Totephan noviderm a fost solutia si la mine.
alex ioanid, stiai ca au si lac de unghii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankutza20 spune:

eu sunt de parere k natural e cel mai bine . De cand ma stiu am avut probleme cu unghiile si nu le-am avut mari niciodata, mereu mi se rupeau din carne, se exfoliau. Am incercat diverse tratamente, inclusiv cel de la farmec....nu au dat rezultate decat pe termen scurt, apoi dupa ce intrerupeam tratamentul reveneau inapoi vechile probleme.Dar am descoperit o crema naturala de la Hemel ce contine ulei de ricin, ulei de masline, uleiuri eterice de citrice si levantica, ceara de albine, vaselina…Sporeste cresterea unghiilor, intaraste si regenereaza, impiedica ruperea unghiilor si ceea ce imi place si mai mult k nu mai trebuie sa folosesc forfecutza pt pielite, pt k impiedica formarea pielitei.Daca doriti mai multe detalii contactati-ma la ankutza20@yahoo.com. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Scuze ca voi fi total off topic:
Mychy am vazut ca ai intrebat de mine, dar nu am apucat sa raspund atunci si pe urma am uitat Iarta-ma! Multumesc pt felicitari...sunt ffff fericita si am o minune de copil

On topic am avut si eu, demult tare, probleme cu exfoliatul/unghii f moi si m-am "rezolvat" intr-o singura saptamana cu ceva fff simplu: incalzeam ulei de consum (cat suporti de cald) si tineam unghiile in el, cand se racea il reincalzeam si tot asa, 5-10 min/zi. E garantat.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput