Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Fulguleata sa fii sanatosa si la punga
Felis sanatate si multa putere iti dorim si primavara asta sa te scoata mai des din "barlog"

la noi e o vreme de si n-am nici un chef de munca. aseara am fost si-am frezat copilu' si e tare mandru, cand s-a trezit dimineata a intrebat "mai sunt tuns?", a facut coafezele sa rada pana la lacrimi, si drept sa va zic "freza" lui a durat de doo ori mai mult ca la mine, ca eu nu debitam nik simpatic, doar radeam . asa ca suntem amandoi proaspeti tunsi, asteptam care va sa zica sa serbam 8 martie , deja stie poezia cu "maicuta iubita..." si are mari sanse sa merga cu noi la restaurant

oti am vazut si eu copilu' surmenat, e durere ana ta, stiu ca de mica avea niste pozitii haioase de somnic, unde o apuca doarme fata. cum e cu tati la voi, mey...nu mai zici nik?

andreea felicitationes, sa ii fie bine la gradi mariucai.

oare cucuietele nostre ce-or mai zice/face?

Ele, tu pe unde esti, ai intrat iar in renovari?

Bits, of doamne, mey, ce probleem, sanatate multa sa aveti

Miria, tu?
De Jasmine si Raducu mai stiti ceva?
Cecilicoooooo!!!!
Ochi verzi....!!!!!

Try, concediu placut!

Si nu in ultimul rand sanatate copilasilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Fulgule, nu zice de doua ca in curand iau avionul si vin pe pamant nemtesc.
Acum fara gluma sper sa fiu sanatoasa si sa ma plimb 3 zile la Berlin in iunie , dar nu stiu unde stai tu ca nu ai scris la profil.
Aime, bine ca faci tu strigarea ca fetele ne ignora. Jasmine scrie de regula la subiectul cu redoutistele. Noi facem bine, de asta am pus poze ca vorbesc de la sine. De bolit tot mai bolesc putin, iau Nurofen pentru dureri de cap. Azi a nins putin, sunt curioasa cat tine.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

La multi ani felis, Fulgu, sa cresteti mari si sanatoase si sa va bucurati de copilasi astia minunati si familie.

Ce scump a fost vladut cu "mai sunt tuns?". Iar a propos de concediu, mai am inca 25 de zile pana atunci, eheee, le numar ca puscariasii pe perete.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Fulgule LA MULTI ANI mey!barza inca nu a sosit?razi tu razi de mine ca-s fortzoasa da na ca am slabit 6 kile si-s mandra de nu-mi mai incap in piele.vorbeai de o felie de tort?ceva cu turle?

LA MULTI ANI Miha si Felis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Onitzooo ce mai faci?ai mai slabit?mai tii cura?pupam pe piticut si sa se faca bine!

mi l-am si imaginat pe Vladut cu ochii lui mari punandu-ti intrebarea Aimee!sunt atat de dulci acum !

aici ziua mamei e in mai asa ca m-am premiat singura cu o pereche de pantofi de la Geox si chiar am observat ca nu transpira talpa,nu degeaba-s numiti "papucii care respira".

copiii-s bine au revenit la tachinari si alte minunatii ca sa ma faca pe mine cu capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:


Salutare, salutare!
dupa o pauza cam lunga imi fac si eu aparitia...de recuperat cam greu am citit doar capitolul acesta, am si uitat de cand n-am mai intrat
LA MULTI ANI,TUTUROR SARBATORITELOR!
SANATATE BOLNAVIORILOR, SA TREACA CAT MAI REPEDE!
Noi suntem bine, Diana e sanatoasa, multumim lui Dumnezeu. De cand i-am dat Lantigen B, nu am mai avut pb cu racelile sau alte boli..no, sper s-o tinem tot asa.
Eu a avut ceva pb cu sotul, mi l-a coborat intr-o noapte salvamontul din Parang, ca varsa intruna, mai facuse si diaree deci am umblat pe la spital...avem o dr la gastro tare idioata...nu i-a dat sa faca bariu, nimic nicio analiza, ba i-a zis "n-ai nimic" a insitat si are gastrita cronica, iar acuma face tratament si inca tine un fel de regim. Apoi am avut multe de facut la scoala, am avut lectie deschisa, ceva transdisciplinaritate...am facut martisoare si mai era si ziua mea .A iesit bine, iar lucrarile lor au placut tuturor.
De Diana ce sa va zic...m-a innebunit, toata ziua face parada modei, se imbraca si dezbraca..mereu e vraishte la ea in dulapuri,acuma suntem in perioada in care nu vrea sa mai coloreze sau picteze, ce sa mai zic de poezi invatate...se joaa toata ziua cu papusile pe care le imbraca si dezbraca, le hraneste si le culca...iar singurul lucrul pe care-l face este puzzler...in rest nimic "constructiv".Adevarul ca nici nu insist, o las sa se joace, cat se mai joaca.
A si isi aduna bani ca vrea coronita pt printese adevarate in traducere "diadema pt mirese"..are deja suficienti dar n-am ajuns sa cumparam...s-a saturat si ea sa i se tot rupa coronitele de plastic...i-a mai crescut parul si bineinteles s-a mai inaltat asa ca trebuie sa luam o gramada de haine de primavara, ca nu mai avem nimic.
A fost foarte incantata de zilele calduroase ca ieseam cu bicicleta, iart acu' e trista ca ploua si s-a facut iar frig...
Cred ca v-am zapacit
"Fug" sa incarc niste poze
Edit:gata, am reusit sa incarc si niste poze


Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! pestoaicelor
sa fiti sanatoase
cuscra...eu dupa ce am vb cu tine(in contratimp mi-am dat seama ca-i ziua ta) sunt dusa
Alex a fost bine la scoala, nu chiar din prima zi ci din a doua(caci in prima zi il dusesera in clasa a doua avansati si mi-a venit acasa cu o tema de ma durea pe mine capul...dar el era relaxat...)...apoi de azi l-am dus acolo unde trebuia si a fost super ok...lui ii place mult...mai rau este cu ruxi care pur si simplu urla ca vrea si ea la scoala(gradi) ce-o fii ca si ea a crescut...
inca suntem in cautari dar nu gasim nimik mai ieftin...toate-s scumpe si la stat e de la 4 ani
va pe toate
si pe copilashi
numai bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Monica si sper sa gasiti ceva pana la urma si ot Ruxi.
Acuma, ma uitam ca peste 2 zile se implineste 1 an de cand v-am "cunoscut".tin minte ca la scurt timp nascuse Paxela iar eu va latisem pagina, ca nu ma prea pricepeam..nu prea stiam cum sta treaba cu forumul...
Azi am si o zi aiurea...acum 5 ani mergeam la maternitate, era tot miercuri...iar pe 7 am nascut-o pe Raluca :(...


Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mihaela, ma bucur ca ai aparut si pe tine si pe frumushica ta zambareatza si eleganta(imi place tare mult cum ii sta cu palarioara roshie) ce bine ca ei ii place sa pozeze...pe ruxi abia, daca o pot tine nemiscata 2 secunde si cu privirea spre mine
imi pare rau ca perioada asta este una trista pentru tine si o si Doamne ajuta sa fie toate bune de-acum incolo.


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by fulguletz
miha, tu cand te sarbatoresti mey?
si ce pestoaice mai sunt?



Io ma sarbatoresc in august! M-is fecioara!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput