Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIRIA ai ramas?????? woooow, bravo!!!!!! sunt atat de fericita pentru tine!!!!!!!!!!!!! bravo MIria!!! sa dea Dumnezeu sa ai parte de un bebe sanatos tun, mancacios si vesel tot timpul ca Damiana!!!! pe ea ai anuntat-o? cum a reactionat?????

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Miria, am mai povestit io cum a fost si barbate-miu legat de a doua sarcina. Nu vroia nici batut al doilea copil (cel putin asa declara, dar stiu ca undeva in sufletul lui si-l dorea, dar era exact in perioada cand a inceput sa se sperie de responsabilitatile de tata). Dar eu una si buna i-am zis ca din august 2006 ne punem pe bebe (ce chestie, pana la urma am cules in august, n-am semanat). Dar a fost sa fie mai devreme. Intr-o zi, cand prestam noi de zor, domu' meu se decide sa sarim peste momentul protectiei ca doar n-o fi sa fie. Si uite ca a fost sa fie. Si dupa un timp, simteam ca ceva-i altfel cu mine si-i zic (era intr-o sambata, si acum tin minte): vezi ca azi trebuie sa mergem sa luam un test de sarcina. El de colo fugi de-aici cu testul tau, ce ti-a venit (era in faza de negare, care va sa zica ). El credea ca io glumesc! Eu il las in plata Domnului si-mi vad de treaba. Ma duc la farmacie si-mi iau doua teste. Am amanat sa le fac a doua zi pt ca nu ajunsesem inca la data cand trebuia sa-mi vina, asa ca le-am facut a treia zi dimineata inainte sa plec la servici. Si i le las pozitivate langa chiuveta la baie. Si apoi imi trimite emotionat mesaj de la servici ceva de genul ce era cu testul ala la baie, sa nu-mi spui ca mai vine un mormoloc mic.

asa-s barbatii astia, mai intarziati in toate. Noroc ca mai suntem si noi prin preajma sa-i ma itrage de maneca.

Otilico: tot la doua zile, mama. Dupa ce ai intrat in a 10-a zi de ciclu, tot la 2 zile pana iti vine primul: ciclul sau bebe.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

POZE DIN MARTIE CU PAUL

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Miria, felicitari! Iti doresc din tot sufletul sarcina usoara si bebe sanatos!
Fulguletz, tare un David cuminte. Mey, m-a impresionat grozav de tare ce-ai povestit cu cioco
Paxela, petrecere frumoasa!
Ioana, ce faci? Ce face Paul?
Otilia si Fulgu tinem pumnii, sa va aduca iepurasul(ca in ro vine si luna viitoare) si voua cate un test pozitiv

Noi suntem bine, nimic nou,aaa maine doarme la ai mei, deci rasfat la maxim(deja isi facea planuri cu mama), doar "serifu" mai este racit ca deh, el era ultimul pe lista, dar îi trece si lui repede...
Miria, inca o data si sa fiti sanatosi!

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIHAELA multumesc de intrebare, suntem bine, chiar sunt mai linistita cu Paul ca nu a mai tusit, si-a revenit din raceala, doc spunea ca suntem norocosi ca nu are rosu-n gat, vis-a-vis de intoarcerea in colectivitate si cat de "mult" putem sta cu el acasa, cand e racit. Azi a fost inspectoarea prin scoala, au avut doua colege inspectia de gradul I si ma gandeam ca trece si pe la mine prin clasa, dar nu a venit. Eu eram pregatita oricum cu planuri, cu calificative in catalog, cu tot ce trebuie.
Maine dimineata am sedinta cu parintii, la 10.......sper sa vina cineva
Diana ce mai face? Tu cum esti?

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetelor, fetelor nu stiu ce-i cu mine de cand mi-au aparut liniutele buclucase!!!
Ce erau eu dilie, da'ce sunt acuma! Printre altele nu ma pot opri din vorbit si inca la turatie maxima!
M-au vazut cateva persoane si mi-au zis ca am alte trasaturi decat cele cu care erau obisnuiti! si radeau!
Va dati seama macar nitel prin ce stare trec?! Parca cu Dami n-a fost asa veselie pe mine, desi era planificata si dorita.

Fata nu intelege mare lucru, dar cand aude de cuvantul "bebe" imediat isi impreuna manutele si zice: "Doamne, Doamne da un bebe!" nu am aflat de la cine a invatat, dar zice de vreo luna si ceva chestia asta.

Cu sotul nu mai zic nimic, ca n-am ce. Am ajuns la concluzia ca-i inca, crud la minte, iar daca langa el mai erau barbati sigur s-a sfiit sa para mamos, asa ca a facut nitel pe cocosul.

Eu stiu!?

Nici nu prea ma intereseaza! Sunt FERICITA!!!!!!!!!!!!!!!!



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Ioana, pai de-a fost Gradul I n-are timp si de alte verificari
Diana s-a jucat cu Mihai si acu' face nani.Eu bine, multumim

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor, va poftesc la

CAPITOL NOU AICI

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput