Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:


Annisia, cum pacatele mele sa-mi dau seama din poza daca e bolnava...Sau e una de-aia incifrata de ale tale?

Cu vaccinul rubeolic am gasit asa:http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/medicamente.php?id=25257
E interesant de citit prospectul

M-am uitat si se pare ca nu se gasesc nici asta nici rudivax.
tb intrebat la farmacii
Se mai poate face ROR (rubeola-oreion -rujeola) ca la copiii mici, Dar tb vb cu un epidemiolog despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, . Ma gandisem la nuantator dar nu la sampon. O sa imi iau ceva, eu as tinde catre ciocolatiu dar lumea cica nu imi sta prea bine cu parul inchis la culoare, asa ca iau unul mai nisipiu asa. Oricum m-ai citit nene la marele fix, exact tenta rosiatica nu imi place, si exact de cenusiul meu vechi imi e dor. Ma gandisem si eu sa ma spal des pe cap, acu vreo 2 veri am vrut eu sa fiu rosietica si dupa o luna eram ca si cum nu ma vopsisem niciodata. Saptamana viitoare prestez spalari zilnice, dar parul e asa uscat si se incalceste asa rau la spalat ca ma apuca lenea.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Deci intalneala din Herastrau ramane in alta zi! Marti sau miercuri sau si una si alta. Voia sa vina si Alina si ea nu putea marti.

Pai bine mai Gabitz, tu mergi mereu acolo si nu zici nimic? Ca e cel mai aproape parc de pustietatile mele.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Celia vai ce fata frumoasa ai....e o bombonica...asa de dulce cu ochisorii aiia mari albastri si cu parul lung si cret

Devylla mamica neatenta...dar eu ce sa zic cand l-am dat pe Mario cu capul de lustra?
Am vazut si mogaldeata cu ochii migdalati...doarme ca un ingeras

Adimercedes eu cred ca are un puseu de crestere...am avut si eu zile din astea cu Mario...era cumplit...dar nu ai ce face...eu personal am avut momente in care cedam in special seara si ii bagam completare lapte praf ca sa pot sa dorm...nu rezistam sa am acelasi show si noaptea. Si cred ca am avut vreo zece seri de genul asta pana la 4 luni...iar de atunci nu cred ca am mai avut probleme cu el....doar ca noaptea se trezea din 3 in 3 ore

Veroboroda eu personal i-am facut vaccinul pe 15 iar pe 16 am inceput diversificare...mie doctorul nu mi-a spus asa ceva...nu cred ca are vreo legatura

Melaniatud la noi, eu m-am ocupat de curatarerea putzii...ca al meu sot tremura tot cand trebuie sa ii traga de puta lui fi-su. Defapt nu il trag....decat putin de tot cat sa spal si sa il sapunesc....si cam atat

Mada28 eu nu am auzit..de d3 injectabil... bine ai venit in clubul accidentatilor...hihihi inca unul....imi amintesc si eu ce speretura am tras
Diversificarea am inceput-o la 6 luni fix

Nana si Mario mai tresare asa...iar manutele le mai misca si el...intrebare...tresare asa cand da sa adoarma?...In cazul asta ar trebuyi sa dispara in jurul la 4 luni, dar tinand cont ca Andrei este putin in urma o sa dispara cat mai curand...

Piciulika eu am facut si grafic de crestere in excel

Cecilia pupici baietului plimbaretz...pai e frumos mai mamico sa il inveti sa se mai uite si in alta parta...pai cum sa il duci tu la gigici?





Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, acum vine si al meu si ma dau si eu obosita. Nu ca nu as fi, dar cand ma vede pe forum are impresia ca am frecat menta toata ziua. Am pregatit si pungulitele pentru gradinita, mai am sa pun un cd cu poze pentru educatoare ca i-am promis demult si am tot uitat si gataaaaa.

Noapte buna si linistita!

PS Maine nu stiu cat apuc sa postez dimineata. Am si eu o trebsoara, va povestesc altadata. Nu ca as fi secretoasa, dar am constatat ca mai citesc de prin cunostinte si ca lumea e mica si mai bine sa fiu prudenta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Yo bantui nauca prin capitolul trecut - noroc cu Luy, ca ma aduce acasa!

Ce motiv am - ei bine, am baiat destept si cooperant!
Ieri i-a dat prima oara bunica biberon - cu succes modest, dar nu respins.
Acuma seara incercat iar, a papat ceva-ceva.
Apoi, dupa incercare, cand i l-am dat eu, sa se joace cu el, sa se obisnuiasca, l-a luat cu doua maini, l-a dus la gura cu cel mai firesc gest, si a baut tot, singurel!!! (well, l-a mai scapat de cateva ori si se hlizea la mine)
Si inca era sticla de la pompa, cam incomoda (mare) - ca nu ma asteptam la mare chestie, pusesem 60ml...

Apoi a facut baie si parca avea motorash la picioare...

Puiul meu drag si scump...

Uite, dovada la noi
http://www.flickr.com/photos/septoct2007/


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Dupa mine, nu e nicio problema, ca din fericre se incalzeste afara, asa ca vom avea tot timpul sa ne intalnim. Mi-ar placea sa facem o intalnire cu mai multe fete si picii, poate chiar inainte sau dupa 8 martie.



Alina,

Alexandru Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Luy Maria a facut de ja furori...pai deja iese la plimbare cu doi flacai?

Greyeras fetita bine crescuta



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Uite si Vaca Lola pentru mamici:
http://www.youtube.com/watch?v=NYXEZURpW5w&feature=related

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea





Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:
Alexandru de Oana MC
Hannah Patricia de Dantje
Eliza de Gabitz78
Angelik Melany de Ricea



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput