PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Imi pare rau sa aud asta Gabriela. Noi nu am patit nimic de genul asta. Sa fie reactie locala la vaccin? Antibioticul l-au dat ca sa se previna suprainfectia sau pt ca au costatat ca zona este infectata?Au curata bine locul vaccinarii inainte? Cam multe intrebari! Sper ca Rebecca sa se insanatoseasca cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Gönül nu am idee, s-au uitat si au zis ca e o reactie a vaccinului si gata antibiotic.Astept sa vina un pediatru privat, sa vedem ce spune si el.Si e ciudat, nu ni s-a mai intamplat pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

map, Alessiei ii mai crapa ptuin pielea la urechiuse; ii mai dadeam cu galbenele, dar cred ca orice crema favorizeaza umezeala; cel mai bine e toaletarea constanta si eventual , galbenele;
bulinuta, multa sanatate lui Rares!
bysko, eu am comandat jucarii de la quelle si au venit cam intr-o luna,am ales la posta si am platit ramburs; la haine am luat teapa, asa ca le-am returnat si mi-au trimis banii inapoi;
babee, n-am avut reactii adverse la vacc, tot infarix am facut, dar pediatra mi-a spus ca s-ar putea sa i se umfle in jurul intepaturii;
gina,nu e nici o cearta, era doar un exemplu;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Hop si eu dupa o lunga absenta… V-am citit constat dar mai greu cu scrisul.

In primul rand felicitari proaspetelor mamici: Babee, Doniro, Emilia, Medea. Sa va fie sanatosi puiutii si sa va bucurati de ei!

Babee: poza cu copilasii tai e divina! Pupicei la toti
Map: felicitari pt.bb baietel! Mada: pt.bb fetita!
La fel si celorlalte gravidute. Sa aveti in continuare o sarcina usoara si o nastere super easy, bb si mami sa fie sanatosi!

Olita. Noi suntem cam ca si Muuh. Sebi a avut o per. pe la 1,2-1,5 luni cand se cerea la olita cand facea kk, chiar venea si-ti soptea “caca”, te lua de manuta si te ducea la baie sa-l pui pe olita. Statea cuminte si dupa ce termina se ridica si spunea: Gataaaa. Insa de vreo 2-3 sapt. refuza categoric sa stea pe olita. Vine si-ti spune in continuare ca face kk dar se impotriveste ferm (se incoarda, plange) statului pe olita. Asa ca am decis ca-i dam un ragaz si revenim mai incolo cu oala…

In rest suntem bine. Am avut operatia lui Sebi (pt.hydrocell). A trecut insa bine, 50 min. si ne-au lasat dupa vreo 2 h acasa. N-a avut nici o reactie negativa la ea si recuperarea a fost excelenta. Dupa cateva ore alerga prin casa. Thanks God ca am trecut si pasul asta!

Va pup pe toate si sper sa intru mai des! Sa aveti o primavara superba. 1 Martie fericit! Ce dor mi-e de per. martisoarelor din Ro. Niste flori pt.toata livada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Intreba cineva despre jucarii/jocuri(parca de lemn, gen puzzle, etc) pt.copii de 2 ani. Daca aveti timp, aruncati un ochi pe moolka.com Sunt f.faine, creative, de buna calitate.Nu le sare vopseaua de pe ele. Noi i-am cumparat cateva lui Sebi si ii plac f.mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

anasia saru'mana de raspuns la galbenele nu ma gandisem. Asa spune si sora mea ca este ca o crapatura in spatele urechii.

Gabriela baietelul sorei mele a avut odata o chestie asemanatoare la acelasi set de vaccinuri. La el nu se inrosise asa tare dar il durea la atingere. Sora mea spunea ca gemenele unei vecine au patit exact ca Rebeca insa. Probabil ca este un flegmon si atunci poate ca ar fi chiar nevoie de antibiotic. Pupam fata sa-i treaca repede.

Monica 20+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Bysko si cine e mai interesat de jucarii, am o prietena care se ocupa de asa ceva. Nu stiu daca pot sa postez aici adresa ei dar pot trimite un mail in contul comun. Sper ca am fost de ajutor (din cate stiu are preturi mai mici si jucarii de calitate).

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Oana ar fi dragut, dar eu nu am parola de mail. Oricum ideea e binevenita si pentru celelalte fete. Ma intereseaza mai mult site-uri cu livrare la domiciliu pentru ca nu pot sa ajung in Bucuresti, in C-ta nu prea gasesc, mai alesc ca sunt cam comoda si nu am chef sa ma plimb prin magazine.

Am gasit pe diverse site-uri, dar numai in America au curierat, asa ca degeaba mi-am sticlit ochii cu orele. Plus ca ma bate frati-miu la cap sa nu comand direct, cu plata on-line...

Busra se bucura de venirea primaverii alaturi de bunica si matusa si petrece in curte cate 3-4 ore pe zi. Murdareste 3 randuri de haine zilnic, ca vrea sa manace singura, sa bea din pahar tot singura, ba chiar se supara daca nu ii dai voie.

Ma gandeam sa-i iau si un topogan micut, dar parca mi-e frica sa nu cada cumva intr-un moment de neatentie.
Maica-mea nici nu o duce in parc, ca este cam departe, iar pe strada nu prea are cu cine sa se joace. Ne gandim si la varianta cu un catel, dar cred ca o sa ne punem bunicii in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Bysko un site bun mai este littlebaby cu ro la sfarsit. Eu am luat multe de la ei si am fost foarte multumita de produse, mai putin de hainutze.

In principiu cei de la Quelle livreaza in 2-3 saptamani fie prin Curiero, fie prin posta ambele cu plata la destinatie. La unele produse dureaza insa. La fel poti avea surpriza, sa comanzi un produs si ei sa nu il mai aibe pe stoc si ei sa nu te anunte sau sa iti trimita alt produs asemanator. Eu sunt mare fan Quelle si tot ce am luat de la ei, inclusiv haine ptr pici, mine, Silviu au fost foarte bune din punct de vedere calitativ si s-au si potrivit bine.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Mersi pentru raspuns Sabina! Site-ul e chiar dragut. Nu stiu cum de nu l-am gasit in cautarile de pana acum!

Mergi la inceput