PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by map

Salutic la piersicute,
in primul rand mii de multumiri inca o data pentru felicitari de carut albastru. Cat de printesa voi fi om vedea Trebuie sa-i tin pe langa mine sa invete de toate sa nu ma injure nunorile apoi

vreau sa merg sa sparg nuci pentru a face praji de la Anasia maine dar am vrut sa va pupicesc intai. Acum cat doarme Robert trebuie sa le fac pe toate ca apoi incepe: mami, mami, mami si uite asa o tine si nu te lasa deloc. Daca-s la ghiuveta vine si se baga inte mine si ghiuveta si ma impinge

Azi am fost afara si dupa ce am facut cumparaturi l-am pus pe jos. Am mers la locul de joaca desi era frig ca naiba dar acolo era soare. Au venit si ceva copii de la gradinita, erau si de varsta lui si era super incantat sa se amestece printe ei si sa se dea pe tobogan. Cand sa plecam el a fugit de langa mine ca el vrea la tata. Eu striga, el nimic ca tata, tata. I-am spus sa mergem ca tata este la servici, ca vinemai tarziu. In sfarsit am ajuns acasa, mai calare mai pe jos cand colo ajunsi acasa cauta iar pe tata. Vede ca nu este nici acasa si sa vezi jelanie, ca el vrea pe tata, tata si nimic. Pana la urma l-am linistit dar nu credeam ca va veni si ziua asta sa planga ca nu este tata

Buli tinem pumnii pentru Bulinel. Sa dea Domnul sa nu fie nimic rau.

Gina pupam Razvanelul care s-a facut bine si merge iar la camin.

Crissa multa sanatate lui Cipi, pupam baiatul sa se faca bine.

Gabriela pupam piticul Luca sa-i treaca coliceii. Cat despre gradi ce pot sa spun decat ca sunt niste neseriosi. Doar mergeti mereu sa-l duceti pe Philip si va puteau aminti ca stiau ca esti cu bebe mic acum Doar va stiau de mult. Dra si asa esti nervoasa pe ei nu mai pun si eu paie pe foc



Sarilla copilul atomic este super tare. Parca-l vad pe nepotelul meu cand ma uit la filmul cu el, si acela era vorbaret de mic. La doi ani vorbeai cu el deja ca si cu un om mare. Si Razvan cred ca tot asa va fi.

Madyn eu nu cred ca putem face noi ceva ci depinde de copilasi. Eu stau toata ziua cu Robert, vb cu el cate-n luna-n si-n stele. Ne uitam pe carti, discutam, povestim. Acum a inceput sa vb ne striga mami si tata, zice si cateva cuvintele (cand mergem la magazin si vede oua desenate incepe in gura mare "ou, ou", sau vede vaca imediat arata ca stie ce este) dar ca un melcusor. Nu mai mult de un cuvant pe saptamana ca strica. Robert arata ca are un an dar de spus nu spune. Il includ si pe el la categoria tace si face In schimb baietelul sorei mele stia gramada de cuvinte la varsta asta. Acum are trei ani si-ti insira poezii si ce vrei de ramai masca. Asa a fost el, cu talent la vorbit dar al meu nu-i deloc asa. De samanat nu-mi seamana clar Ingruga pe limba lui, poate a spus ca mami vb o limba, tati alta de ce nu ar vorbi-o si el pe-a lui

Mada bine v-ati reintors. Of mama lor de aragaze si proprietari ca si noua aici pana ne-au schimbat astia aragazul innebunisem mergand la ei toata ziua. Si aici este proprietear nu o persoana ci o companie care are mai multe blocuri, sa scoata bani de la noi vor dar sa investeasca ioc. legat de moase sa stii ca depinde de unde vii. La noi in oltenia la biserica totdeauna este moasa. Si eu am o prietena "moasa" la Robert, dar si prietena este olteanca si stie obiceiul. Aici la biserica preotul a fost mai deschis am facut asa un amestec Si si aici primesti certificat de botez dar care nu are nimic cu inscrisul la scoala. Sunt multi care nu-si boteaza copiii si atunci acei copii ce sa faca sa nu mearga la scoala!? Tinem pumnii sa iasa toate planurile.

norocuta noi speram sa fie laparoscopic, are mai multe pietricele mici si teoretic ar merge dar depinde care este si parerea chirurgului acum. Cu mama am vb ieri ei iesise din criza asa ca este OK acum si sper sa treaca si de Op asta pe care de mult trebuia s-o cam faca.

Stefania felicitari pentru casuta. Sa fiti sanatosi sa va bucurati de ea.

Ioana si eu sper sa rezolvam mai repede ca deja-mi scoate peri albi masina asta. Si rau este si fara masina ca de cand am vandut-o pe cealalta (dupa care si acum mi se rupe inima numai ca ne trebuie una mai mare ca ne inmultim) mergem cu carca la cumparaturi si este tare aiurea (suntem familie de ecologisti de cateva saptamani).

Cred ca nu am uitat pe nimeni, sper. Si daca am uitat pe careva trimit pupicei tuturor....si uite asa sigur nu am uitat pe nimeni

Monica 21+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie







Pupam si noi piersicuta si burtica! Sanatate multa mamei tale! Si nu te mai agita atat, ca nu face bine la burtica!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by mishi

salutare, piersicutze coapte si numa' bune de muscat!!!!

oare ma mai tine minte cineva???
glumesc, stiu ca m-ati dat disparuta dar ....AM REINVIAT!!!!
...si sunt mai vie ca niciodata!

vai de curu' meu! (ups, scuzati libajul)
VINE BEBE NR 2!!!!! PRIN SEPTEMBRIE

unele dintre voi stiti ce ma asteapta, dar deh, nu eram eu aia care le ura mamicilor de mai multi bbi "ce n-as da sa fiu eu in locul tau !" uite ca ruga mi-a fost ascultata, mai mult, s-a intamplat un miracol. unele dintre voi stiu ca pe mihnea l-am adus pe lume cu eforturi supraomenesti, un vitro esuat, al doilea cu succes dar numai prin spitale.

sa nu spuneti niciodata "niciodata"

am 11 saptamani si ma simt minunat. doar ca mihnea ma extenueaza si eu as dormi cu orele.

incerc sa stau mai mult conectata la piersicutze ca am cam pierdut sirul evenimentelor si imi ia ult sa recuperez.

pupici tuturor!!!!



mishi, bine ai revenit in livada! Felicitari pentru burtica miraculoasa si sa ne tii la curent cu tot ce se mai intampla cu Mihnea, cu tine si cu bebe2!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

Capitolul 80

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Buna fetele!

Map felicitari pt carutul albastru.
Mai mie asa mi-au zis ei cu certificatul pp ca ala trebuie la scolile de profil catolic sau ceva nu stiu nici eu asa ne-au zis ei asa va zic, aici in uk nu se da asa ceva de la biserica.
Legat de propietara si etc incepe sa ma dispere sincer. Deci aici asta e casa ei dar e data la agentie deci agentia e administratorul propietatii cum ar veni, astai o scurg si pe ea de bani ca au niste comisioane de numa da multi propietarii prefera asa ca agentia face si verificari de acte si etc si ei scapa de multe din astea.
Am vb aseara cu ea la telefon si i-am zis uite tanti cum sta treaba multi nu se ofera sa puan jumate din bani ca vb aia e casa ta schimba tu da eu prefer sa pun jumate din bani macar sa iau ceva pe placul meu si sa pot gati linistita nu sa ia ia ceva ragalie ieftina si sa mor de draci de cate ori tre sa folosesc aragazul. Si i-am zis da tu 150 si noi 150 si noi mergem si luam aragazul. Da da ea vrea sa luam si asigurare din aia pe 5 ani dar aia ti-o da contra cost si nu pricep de unde vrea ea sa iau si aia daca sa zic aragazul e vreo 270-280 sa zic pana in 300 plus livrarea de unde bani si de asigurarea aia daca ea se zgarceste la aragaz??? Anyway e cu capu' tanti asta vrea si ieftin si bun si asigurare pe 5 ani care toate astea nu prea se pot face mai ales cand e vb de aragaz, care oricum e scump. da na speram sa rezolvam weekendul asta ceva ca deja is stresata, am vb azi la agentie si le-am zis ca le platim luni chiaria nu maine sa vedem ce pret are in final aragazul care il luam in weekend.
Sarilla fain filmuletzul e un scump atomicul tau.
Nici a mea nu zice tare multe intelege toate da nu zice in romaneste zice mama, tata, papa, nani, mac la rata, paci la papuci, bebe, vroom vroom la masina si in engleza zice bye, bye, baby, cat, car si cam atata. O sa vb ea la un moment dat cum trebuie, oricum romaneste inbtelege ca daca ii zic unde e caciula sau unde is papucii se duce le cauta si le aduce sau daca ii zic hai in pat sau unde ai pus biberonul etc pricepe.
Mishi felicitari pt bebe 2 sarcina usoara si bebe sanatos si papacios!
Cateva poze de la botez ca le pun si eu pe masura ce le primim ca noi am uitat stickul ala de 512 mb acasa ca niste gaste si nu avem decat vreo 22 de poze ca aveam numai stickul de 32 de mb. Mi-e o ciuda de mor da asta e unde nu e cap vai de picioare.



---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2





Super pozele de la botez!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

quote:
Originally posted by map



Am si eu o intrebare: voi ati dat copiilor nuci pana acum? Ca au am spart nuci si taman cand am termiat a aparut "terminatorul" le-a vazut si l-am rugat cu una stiind ca el refuza tot de obicei. Dar ce sa vezi c-a spus "da-da", a luat si acum baga la nuci. A mancat si ciorbica apoi m-a dus la bucatarie sa luam nucile. Stau langa el atenta ca mi-e teama sa nu se inece desi vad ca le mesteca chiar foarte bine si cand termina una vine si mai cere. El ar lua numai nuca intreaga.

Monica 21+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie




Da, i-am dat de pe la un an si putin. I-am mai dat si fistic, alune, dar cu migdalele are probleme. Le mesteca vreo jumatate de ora iar apoi le scuipa ca nu reuseste sa le sfaramiteze atat de bine..

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput