PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Sarilla:super tare!!!Ce de stie?!!!M-a lasat masca!!Cipic al meu habar n-are!!Bravo!!
Mi-ai dat de gandit ..trebuie sa ma ocup mai mult de el!!
Norocuta:weed...promit..poze!

Noi am facut febra luni noaptea(sca naspa a doua zi(dupa paracetamol si nurofen la greu!)...etc...
I-au iesit rare leucocite in scaun...deci ceva infectie intestinala!!!In rest nimic....Ma mai duc azi cu urina....
Fost la pediatru..facut toate analizele..sunt toate f. bune...si calciul si fierul..desi eu nu i-am dat nici Ca nici fier, nici alte vitamine!Sunt super incantata de chestia asta!

Dar ramane sensibilitatea asta a lui la stomacel, sau ma rog la intestine...incep sa cred din ce in ce mai mult ca-l mosteneste pe taica-su!!Si evident am gresit eu undeva..sau a luat ceva de undeva!!!
Am o boala cumplita pe socru-meu care e un imputit fara pereche!!
Am tot timpul circ cu el pe tema igienei si curateniei cu un copil mic in casa!!Ceva, ceva s-a mai prins dar departe de cum ar trebui sa fie!!!Imi vine sa-l omor!!!

In fine..iar am slabit,suntem pe un regim mai usor..Nan fara lactoza
I-am dat de marti dimineata ercefuril...biotics si hidrasec!!
Cel mai naspa a fost ca nu vroia sa bea ceai, apa..nimic!!
Ceva in gurita..euptie dentara e sigur pe-acolo...
A fost groazic ca nu reuseam sa-l conving sa bea sa-i scada febra...
El care pana acum era toata ziua cu ceaiul in gura!!!
Acum suntem bine.
Va sarut si va doresc o zi buna...
Ne auzim mai tarziu..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Sarilla e un dulce si un istet! Cum l-ai invatat? Poate explici putin, daca ai timp , ca al meu oricit ii repet nu vrea sa repete nimic. Zice ma-ma, ta-ta, pa-pa, la-la si fel de fel de silabe, dar numai cind are chef desi intelege aproape tot. Cum sa-l determin sa zica cind il intreb? Sa mi se adreseze cu 'mama'? Desi cind il intreaba cineva unde e mama se arunca in bratele mele rizind ... si stie toti membrii familiei ...




Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Sarila super atomicul.

Madyn sa stii ca si Phillip si Rebecca sunt din categoria intelegem, aratam dar vorbim cand avem chef.Oricat as face cu ei daca nu vor nu spun, Rebecca ii spune uneori mama si sotului, nu ca nu ar sti cuvantul tata sau nu l-ar putea pronunta.Eu zic sa stai linistita, va veni si timpul in care iti vei dori sa taca 5 minute.Mai am si eu o amica, are baiatul cu 3 saptamani mai mare decat Rebecca, vorbeste de te da pe spate si nu doar romana, si germana si persana.
Eu am observat in timp:cand copilul se dezvolta fizic, psihic stagneaza.Cand e psihic, stagneaza fizic.Sunt alternate , se simte ceva, nu imi fac griji.

Gina copilul tau are 94 cm la 1.7 ani?Sau nu am inteles eu bine?

Bebe are colici, azi noapte am facut pe rand sa stam cu el, acum ma pun sa calc cat doarme si Rebecca se uita la pingu.

Buli tinem pumnii si da e-mail ca nu-mi merge yahoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

babee:da..si eu am observat ca a scris 94 de cm si mi s-a parut enorm...dar cine stie?!!
Imi pare rau ca aveti colici..or sa treaca la un moment dat...Cica Infacolul e super bun!!! Pupici la familion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

babee nu am fost azi...nu am putut ..m-au chemat la servici...dar am vb cu dr si a zis ca avea nus ce cmisie si mai bine ca nu am venit azi. Pupa puiu mic cu colicei...ufff credeam ca o sa scapati
sarilla acum am reusit si eu sa vad puiu pe alt calc ca al meu nu vede filme ...e

va pup si mai revin

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Buli:tinem pumnii sa fie bine!Doamne ajuta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Salutare fetele,

noi ne pregatim de drum. Maine facem o excursie pana la sambata de sus si vom ramane pana luni. E bine, ca va fi si mama cu noi, asaca sper, ca ne vom odihni un pic si pici se va recrea la aer curat.
Azi am facut bagajul ei. Am pus valiza pe pat si am scos toate lucrusorele ei, ea a fost foarte incantata, ce puneam eu, scotea ea si tot asa. Drept urmare i-am sugerat sa isi stranga si ea jucariile pentru vacanta, i-am dat o punga in care sa si le puna. A fost in culmea fericirii, ca are si ea o punguta unde sa isi puna lucrusoarele ei, asa ca am terminat si eu bagajul linistita. A mai ramas al nostru.

Buli va tin pumnii sa se rezolve cu Rares. Ne gandim la voi.

Sarilla am vazut filmuletul impreuna cu Alex si a fost foarte incantata de piciul tau. Si Alex vorbeste destul de multe si incepe sa lege propozitii la modul. Mama, Tata, brum brum Kitty. Adica ca merge cu mama si cu tata cu masina la Kitty.

Fug, ca mai am cate ceva de pregatit pentru maine. Va las cu bine si daca o sa am timp, va mai scriu de acolo. Va pupacesc.

Era sa uit, Monica felicitari pentru baietel. Lasa nu fii trista, ca nu l-a vazut tati, important e sa fie bebe sanatos. Va tin pumnii sa rezolvati si cu masina.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Crissa sper, ca Cipic sa se faca repede bine.
Babee mai e un pic si o sa treaca si perioada colicilor.
Mada bine ati revenit din Irlanda. Hai ca mai e un pic si acusi e iunie.
Gina, ma bucur, ca cel mic se simte mai bine si e inapoi la cresa, cu prietenii lui.

Gata, acum, chiar, ca fug la ale mele. Imi pare rau, daca am sarit pe cineva. Va pupacesc pe toate si sa ne auzim cu bine.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Salutare dragutelor!

Sarilico sunt foarte impresionata de Razvan, ce de progrese! Sa stie el in ce oras locuieste Daca ar fi sa fie scolari deja, cu siguranta al tau ar sta in "prima banca" iar Philip in ultima , ca nu zice mai nimic. Mama, tata si co-co, adica gaina si na-na e restul, indiferent ce vrea.

Exact cum spunea si babbe...al meu creste momentan , dar asteptam si zilele cand se schimba raportul .
Gina si Philip e inalt, are 92 cm si 14 Kg

Bulinutza-alinutza, ne gandim si noi la voi

Pupam piersicutele, rand pe rand


Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Hei, multumim, multumim..
Nicolica nu zice asa, ca inteligenta unui copil nu sta in ce zice la o anumita varsta..unii sunt mai lenesi, unii mai rusinosi..altii mai vorbareti...Al meu e mai vorbaret, saracu', poate si din cauza ca eu il innebunesc de mic cu vorba...ca sunt cam nevorbita,asa, prin casa..si vorbesc cu el...
Lasa ca isi dau ei drumul, si nu o sa ii mai putem opri..cand o sa inceapa cu "Da' de ce?Da' de unde?Da' cand?" Sa vezi atunci...
Madyn nu stiu daca fac ceva anume..altfel...cred ca , apropo de ce ai zis tu sa iti zica "mami", trebuie sa ii zici mereu"vino la mami" si alte din astea..si atunci el tot asa o sa iti zica...mie imi zice cand mami, cand mama, si acum 2 zile, cand l-am intrebat daca stie cum ma cheama..a zis ceva de genul "Pita"
Si eu stiam ca atunci cand se dezvolta fizic merg mai incet pe partea cealalta, cel putin cand erau mici asa era, dar Razvan e destul de dezvoltat si fizic, chiar prea dezvoltat, ca a facut burtica de cand sta cu bona, si falcute...asa ca as face o pauza de dezvoltare fizica cu el
Chiar, cand trebuie sa ne ingrijoram sa nu devina prea grasi copiii? Ca mi se pare ca Razvan a prins proportii si nu as vrea sa reactionez prea tarziu, sa ajunga vreun grasan obisnuit sa pape nonstop.El are un program de masa cat de cat rezonabil, dar...pana ajunge destul de mare sa il dau la sport..ce sa fac?Voi aveti probleme din astea?Nu ma intelegeti ca vreau sa il pun la cura, Doamne fereste, dar...care e limita?

Mergi la inceput