Steviozida

Steviozida | Autor: rocado

Link direct la acest mesaj

Buna,
Incerc sa aflu si eu de la fetele care tin regim, daca fructoza se poate inlocui cu steviozida. Intreb asta deoarece este un indulcitor natural, dar nu stiu daca are aceleasi efecte ca si fructoza asupra unei cure de slabire.

Rox

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Nici fetele dintre care tin monti, nu este nimeni care a folosit acest indulcitor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

rocado eu habar nu am (nu am mai auzit de ea) dar intra la noi la Montignac si poate stiu fetele.
Noi de obicei folosim fructoza .Intra si pune intrebarea acolo ca pote fetele nu se uita aici.

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

din cate stiu eu, am citit ceva studii despre erba dolce stevia si am inteles ca are 0,1 cal...deci nesemnificativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Eu folosesc Stevia lichida pt indulcit cafeaua. Este singurul indulcitor natural cu 0 calorii. Fetele de pe culinar au folosit stevia pudra si pt prajituri, eu inca nu am incercat dar voi incerca cat de curand.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Va referiti la produsul asta http://www.steviaextractintheraw.com/Our-Products.aspx ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

da da ala e extractul. se gaseste sub forma de pudra sau sub forma lichida(5 picaturi sunt echivalentul a 25 g zahar)

Mergi la inceput