Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Sunt si eu pe-aici ... da' mai am un pic si ma mut si eu pe strazi cum zicea ank . Ce sa facem daca ne place mult in plimbare, la aer ... ca ma-sa .

stefania - si Silvia e cheala la spate ... cand o sa stea in fundulet o sa-i creasca si pe-acolo par.

ancaD - da, trec mai rar ... da' va citesc. Pai mereu cu fata in plimbare cum spuneam ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Ank83

cerealele simple se pot face cred si cu laptic de la purtator ... pe cutie scrie lapte cu care e obisnuit copilul .. Azi am papat para si in 30 de min am fost plini cu kk pana la buric

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


Si Maria dupa sucul de para face instantaneu,asta este cafeaua ei

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna mamici!

ce de sarbatoriti avem astazi.....LA MULTI ANI!!!! sa fie sanatosi!

noi suntem bine..crestem..radem si gangurim toata ziulica. De cand cu vremea asta frumaosa stam afara aproape toata ziua..

Va ofer la toate cate o si cate un martisor virtual si va doresc o primavara frumoasa alaturi de copilasii vostri!




Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, fetele. Multumim tuturor celor care ne-au dat raspuns.

Adina,imi pare rau pt micutul Floris si tusea lui. Sanatate multa puiutului.

Mihuta, si noi la fel, dormim toti trei. Stiam de trucul cu patutul lipit de patul parintilor, dar din pacate nu avem patut de lemn, ci din acela pliabil. Ca si Sophia, si el doarme in timpul zilei in patutul lui, dar numai cateodata si de obicei foarte putin, 10-15 minute, maxim 1 ora, daca e terminat de somn.

Imi place la nebunie sa dorm cu puiutul meu, mai ales cand il pun pe burta mea si n-as renunta la aceasta placere dar ma gandesc ca deja e maricel si mai tarziu o sa-mi fie foarte greu sa-l obisnuiesc sa doarma singurel...

Bianca, Lucas mananca in timpul noptii cam de doua ori (depinde la ce ora adoarme, ca daca adoarme pe la 12-1 noaptea mai mananca pe la 3-4). Apoi mananca pe la 7-8, iar noi consideram acea masa tot de noapte, caci ne trezim pe la 10-11... In general mananca la o ora jumate - doua, maxim trei... cateodata parca ar vrea si la o ora, depinde cat a mancat inainte... deci orarul de o masa la 3 ore e departe de noi... as vreau eu sa manance o data la 3 ore, dar se pare ca e cam imposibil

Pussi, stiam eu ca fetitele tale sunt cuminti...

Ank, wow... 8 kg jumate!!! Ce bebe urias e Raul...!!! |nu e de mirare ca ti-au spus ca e dezvoltat ca un copil de un an!


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by RGE
[....si a inceput sa-si mestece limbuta..zici ca are guma in gurita..

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------


poze
"Doamne ajuta-ne!!"



si fii'mea face la fel ori zici ca -i dau guma sa mestece ori rumega precum... stiti voi nu mai zic eu.. pe mine ma buseste rasul....
eu abia acum am inceput sa recitesc ..ca am zis si eu ca omu' ca poate azi ma lasa mai libera.... da' de unde.... acum iar a adormit ...sa vedem pt. cate minute...

vezi jasmin nu numai tu esti pe post de suzeta... sa-ti traiasca voinicelul sanatos si la fel de papacios... ca sa nu dea inapoi...

of mai adina...cat ai sa te mai chinui... mai poti? cu sanii cum stai?poate ai spus in cap.trecute...scz..dar eu as fi bucuroasa sa ajung la final cu asta...multa multa sanatate!

a si ma bucur ca sunteti alaturi de mine.. si voi imi lipsiti enorm...poate totusi voi reusi sa ma reglementez...sa ma dau la brazda...cum s-ar spune... mai ales cand va vad pe voi atatea mamici... care puteti...eu abia ma tarasc pe coate..dar nu ma las tb sa reusesc....

va mai revin

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Ank83

quote:
Originally posted by slimatei


ta'su m-a vazut o data ca o trageam de talpici un pic mai asa spre mine... si a inceput sa-mi zica ...
iote! de asta n-are ficmea par la spate ca tu o tragi si se taraie cu capusorul...
Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"



..
al meu se ingalbenea la fata cand ii bagam supozitor lui fi-so.. si pleca din camera

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


a da ..ca sa nu mai spun ca atunci cand ii pun picaturi in ochi si in nas ii dau lacrimile lui... si de aspirator nasal? o data a tb sa-l folosesc in prezentza lui...a doua oara n-am mai apucat..ca si asa cred ca-l culegeam de pe jos... oare de ce o fi asa sensibili asti barbati


Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Sunt si eu pe-aici ... da' mai am un pic si ma mut si eu pe strazi cum zicea ank . Ce sa facem daca ne place mult in plimbare, la aer ... ca ma-sa .

stefania - si Silvia e cheala la spate ... cand o sa stea in fundulet o sa-i creasca si pe-acolo par.

ancaD - da, trec mai rar ... da' va citesc. Pai mereu cu fata in plimbare cum spuneam ...

*************************
Petronela si Silvia


mersi petro ..intr-un fel ma bucur ca nu sunt singura cu prob. asta" fara par"

va cred ca si voua va place afara da si noua... nimic nu comentam si doarme si mai bine... acum de vreo 3 zile.. stam numai in casa ca e vreme urata si nici nu stii cand incepe sa ploua... of.. ne obisnuisem amandoua cu soarele (adica frumos) si chiar ii placea si ei afara... erau zile cand steam si cate 3 ore si nimic nu zicea nici macar ca e foame..din contra.. ne mai baga lumea in seama..faceam cunostinte noi...(ma refer la fii'mea)e foarte sociabila din cate am vazut si nu zgarcita de loc la zambete cu strainii...
cand era mai mica era teroare... mergeam pe strada..toata lumea ..vai ce fetita frumusica si cuminte ai... cum se apropia persoana respectiva prea mult de dansa in cercul sau de spatiu...cum incepea sa scanceasca... parca facea anumit...de ce spuneau ca e cuminte de ce le arata contrariu...nu va zic ce fata faceau persoanele respective...se dadeau 2 metri inapoi si imi spuneau..cica" plange...de ce plange....?"eu eram pe burta de ras..caci la un moment dar ma obisnuisem cu fazele astea....si stiam ce urma iar ii tb suzeta (adika eu)lu' fiimea..mai revin dupa...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

am ajuns si noi de la plimbarici.
Anca,de cand ii dai Mariei suc de para???

Gianina,multumim pt.martisor si pt.gandurile bune!La fel iti dorim si tie!!

eu am incercat azi sa-i dau un pic de suc de morcovi dar nu a vrut sub niciun chip...se stramba,isi facea singur greata si ii venea sa vomite;nu inteleg de ce acum 1 luna cand i-am dat(o singura data 15ml),a papat cu pofta,i-a placut.... iar acum parca i-as fi dat otrava.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

FELICITARI micilor sarbatoriti de azi!!

Gianina, multumim, la fel si tie!

Rox, nu te-ai intors de la vaccin?

Stefania, vad ca nu sunt singura pe post de suzeta, si ma bucur... ca tare greu e sa stii ca nu mai e nimeni ca tine... Iar Stefania si Silvia nu sunt singurele chele... si Lucas naparleste rau de tot... ieri, la control, cand l-am ridicat de pe masuta de control, pe locul unde ii statuse capsorul era plin de par cearsaful acela alb...











Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, am o problema: am pielea foarte uscata, in special pe sani si pe burta si nu mai stiu ce sa fac... Imi dau cu ulei Johnson in fiecare zi, si tot degeaba. Ce sa fac? Mai are cineva aceasta problema?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput