Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara!

Pumba , la noi a fost super simplu cu pampersul. Cateva zile i-am tot spus ca e fetita mare ca ar trebui sa faca la olita etc, ea ma refuza categoric...pana intr-o dimineata can am intrabat-o daca face la olitza a spus ca da si chiar a facut spre surprinderea noastra Apoi am lasat-o fara pampers toata ziua. A avut o singura zi in care nu a vrut la olita a facut pe ea ca nici eu nu i-am pus pampers asa ca a reanceput sa faca la olitza. Cam asa a fost la noi, acum vad ca nu mai face nici in somn pe ea dar tot i-mi e teama sa o culc fara.
Va -am si spor la scapat de pampers

Meems , multa sanatate Riannei cum se mai simte?

Ina , abia astept sa vad pozele tale cu extensii. si sper sa poti dormi. Rachel ce face, o duci la cresa in continuare?Acolo doarme?

Anda , multa sanatate

Mada , ai avut gaze sa termini mancarea? Cum a iesit? Am patit si eu odata asa si a plecat Mihai cu tava de placinta la socrii ca sa o coaca ca la noi "uitase" administratorul sa plateasca gazele si ni le inchis

Nu v-am mai spus ca deja m-am saturat eu sa ma plang, dar ieri a fost Mihai iar la spital sa mai scoata o unghie acum e destul de rau are multe fire, abia merge pana la toaleta, mananca in pat....

O seara buna in continuare la toata lumea






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am uitat Joy , asa rau e Vladut de trebuie sa mergi cu el la chirurgie? Multa sanatate si voua

Helep , poze noi ceva?

Acum chiar ca plec la somn, noapte buna!






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Ah, Joyulet, imi pare tare rau ca trebuie sa ajungeti la chirurgie! ati inlaturat toate celelalte solutii? adica este asta ultimul resort?

Cata, imi pare rau de Mihai, of, ce nasol va chinuie unghiile alea...

Cuscra, asta trebuie sa fie un semn; cind copiii sint bolnavi in acelasi timp, cind noi doua suferim la unison...
sanatate rapida! tu cel putin ai facut-o fiindca era necesar, eu nu am nici o scuza

Miri

quote:
A SPER SA TRAGI UN PUI DE SOMN PE SCAUN.

ehe, as fi vrut eu! am stat 4 ore jumate' intepenita in scaun ( cu mici intreruperi ptr. toaleta ) si am facut conversatie cu cele din jur, asa ca nu puteam sa motai ca erau multe de povestit ...

Cu extensiile am avut mult fun - in ciuda faptului ca eram obosita- norocul meu ca am avut o poza de acum citeva zile, ca daca imi vedeati fata buhaita de nesomn m-ati fi acuzat ca sint alcoolica sau vreo drogata . In fine, parul arata ca si cind ar fi al meu, de la mama natura ( este natural si culoarea este identica) nu m-a durut prea mult cit am stat acolo in schimb acum ma dor creierii, ma doare scalpul, ma doare fata. Extractiile de masele mi se par minore pe langa durerea pe care o am acum, nu glumesc. Eh, daca m-a mancat in fund, a trebuit sa ma scarpin...daca ma doar si-n urmatoarele doua zile tot asa, le scot si gata, mi-am facut un moft pentru doua zile.

deci ideea este ca nici in seara asta nu pot dormi din cauza de extensii de data aceasta.

am pus poze in ct. comun.
nu va asteptati la miracole, am fatza pe care o am si sanse de remediare nu mai exista decit sub taisul unui bisturiu chirurgical.
ar trebui sa-mi vand casa, atitea am de corectat/adaugat/scos - si nici atunci nu stiu daca mi-ar ajunge banii

pupicei si daca nu mai postez o perioada este pentru ca motai in vreun ungher al casei ascunsa de mica tirana.
nu glumesc, sint chioaraaaa de somn, as da orice sa dorm si eu o noapte intreaga.
please!!!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Multumim tuturor pentru ganduri bune Ne-am simtit mai bine azi si am profitat din plin de vremea de primavara asa incat am petrecut pe-afara: aveti aici poze si video ca dovada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza! O cafeluta?

Inutza scumpa, chiar asa de rau doare? Nu mi-as fi facut veci extensii, dar dupa ce ai povestit acuma, chiar ca nu m-ar prinde nimeni la asemenea tortura. Tortura pe bani multi.

Catutza- off..alta belea cu unghiile.

Meems- nu merg pozele.

Andache- ai supravietuit noptii?


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna dimineata. Nici eu nu am dormit asta noapte, ca de altfel cam in toate noptile de cand e soacra la noi in casa. Nu stiu ce am, am o stare de agitatie pe care nu mi-o pot explica, imi e cald, imi e frig, innebunesc de nervi ca nu pot dormi, apoi se face dimineata si mi se face somn si... se scoala copiii!

In jur de ora 6 amandoi, pentru ca se trezesc tati si soacra. Bogdan cere olita, Stefania canta. Asa ca ne incepem programul zilnic cu o ora mai devreme decat de obicei.

Cristina Negara, nici Bogdan nu mai face pe el nici noaptea nici la pranz, insa nu i-am eliminat inca nici unul din scutece. Le refolosesc pana se fac cocoloase in interior... Nu ma grabesc, atat timp cat el intelege ca nu trebuie sa faca pe el si nu face... de ce sa ma stresez in caz de accident?! O sa eliminam noi scutecele la vremea lor. Nici la plecarile pe afara nu punem scutec, l-am invatat sa ceara sa faca pishu la copac, ne ascundem si facem pishu. Ii place, la el e tot o joaca, ca ne ascundem de oameni, sa nu ne vada.

Ina, eu nu prea inteleg de ce dor extensiile? Si de ce ai elimina durerea daca le scoti? Mai bine urmai un tratament de crestere a parului, ti se si indesea, iti si crestea mai repede. Sau puneai o mesa in culoarea naturala a parului. Eu asa am facut acum cativa ani, cand eram stresata ca imi cadea parul si ma tunsesem scurt, nu eram obisnuita cu noul look si nu imi placea... Asa ca il tineam strans in coada, peste care atasam mesa lunga si frumoasa.

Noi iesim afara acum, ca pare sa vrea sa iasa soarele.

Va pupam.
Pe curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

neata
sunt ca-ntr-o poveste de amor: ma doare ca-n prima zi...oricum cica nu e rezectie ce-am facut, a zis dr, ca rezectie inseamna sa taie varfurile radacinilor....aia am facut in 2004..ieri am facut extractie de molar neiesit inca,cu bisturiu-ciopartire de gingie:)))) adica n-are nume operatia...s-ar putea sa ma doara pana sapt viitoare cand imi scoate firele si se mai vindeca si inlauntru ceva, ca molarul ala se bagase sub maseaua de langa si s-au produs niste cutremure p-acolo. destul despre dantura mea, am simtit nevoia sa ma mai plang nitel ca doaaaareee.

cuscra, iti sta fte bine, dar eu as fi avut mai mult curaj, adica imi puneam extensii mai lunngi putin, ca operatiunea e aceeasi. daca tot e bal, bal sa fie! ce n-am inteles eu este procedura tehnica: in ro se fac altfel, se lipesc de firul natural cu un anume aparat, n-am inteles bine din poze cum a fost la tine acolo, parea diferit
motzaiala placuta!

joy, spune-ne cum mai sunt baietii. te duci azi la dr.?




mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ina, nu merg pozeleeeee....

De la Mitza sa nu asteptam azi poze ca are treaba: elimina pietricele de rinichi la domiciliu.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

meems, nu vad nimic, nici poze nici video


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

astept poze pentru panousper sa se vada astazi, ieri probabil am scris prea mic

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput