* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

LA MULTI ANI MARK,ANTHONY MARIA,SA AVETI O COPILARIE FRUMOASA SI O VIATA MINUNATA SI SA-I BUCURATI PE PARINTI!

NOE,of prin ce treceti.Insanatosire grabnica micutei tale!
Mihaelafoarte bine ca se rasfata Cristi....caci doar nu-i vede in fiecare zi.Bafta in ceea ce faci!
Scumpelor va multumesc mult pentru urarile frumoase pentru puiul meu.Sunt in examene,am 3 partiale...si fug la invatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

La Multi Ani!! va dorim si noi, la toti copilasii care au facut deja doi anisori. Sa fiti sanatosi si tot ce e mai bun in lume sa vi se intample.
Mie mi se pare asa departe ziua aceea in care va implini 2 ani

Noe, imi pare rau sa aud prin cate trece Bia. Sigur e alergie alimentara? Varsaturi, febra ... mie-mi suna un pic a enterocolita. La noi cel putin e plin spitalul cu copii cu enterocolita, iarasi e epidemie.
sa va faceti bine.

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

NOE, sanatate multa!!! Oare dupa ce si-o fi dat seama ca e alergie? I-ai dat ceva nou de papa? Saracele de voi, prin ce treceti! Tin pumnii sa primiti un diagnostic sigur!!

MICAALSA, de ce ti se pare departe? Acusi vine ziua…lor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

AZI AVEM SARBATORITI :

MARIA RUXANDRA (de Catrinutza) - zisa si Atomica

ANTHONY NICHOLAS (de Biuta) - zis si dansalici

LA MULTI ANI, PUISORI DRAGI ! SA FITI SANATOSI, FERICITI, SI SA AVETI O VIATA FRUMOASA !


Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
www.flickr.com/photos/14891034@N08/sets/" target="_blank">Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Noe, Doamne, prin ce treceti ! Eu stiu ca enterocolita este si cu diaree, cel putin la noi asa a fost asta-toamna. Dureri de crestere,, ca e prea inalta ? Pai Andrei are deja 1 m ... si nu l-a durut nimic ....
Tin pumnii sa va faceti repede bine !

Tania, Bia ta cum mai e ?

Fetelor, azi plec si eu la puisor ! Cu masina incarcata de bagaje (jucarii, bomboane, hainute, ditamai tortul), caci il sarbatorim de 2 ani in w-e asta. O sa revin duminica seara, si sper sa pun si poze tot atunci.
Va pup, si sper sa ne gasim cu bine !


Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
www.flickr.com/photos/14891034@N08/sets/" target="_blank">Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

La multi pentru Anthony,sanatate si mult noroc!!

La multi ani pentru Mariuca-Atomica,sanatate si pentru tine (si pentru mami a ta!)si o surioara/fratior pe masura ta! (acu'sper ca si Catrinuza sa fie de acord,cu masura adica..).

Irina,drum bun si petrecere frumoasa!..la multi ani va zzic in ziua cu pricina!

alinaalex,voi ce mai faceti? Ati terminat tratamentul?

Noe,sanatate pentru Bia!

Si Ana este ca in aceeasi situatie,exceptie facand durerile de crestere..luni,rosu-n gat,febra,marti vomat+scaune moi toata ziua,miercuri ceva mai bine,azi iar a vomat de 2 ori(o data pe la 3 dimineata,in timp ce bea laptele)..Am observat ca,desi eu credeam pe dos,ii fac mai bine alimentele tip carnitza de pui fiarta,decat supele,piureurile ,care ar fi mai moi ,dar pe care le da afara. Sau o fi doar o coincidenta..tratament,doar antitermice,cand a fost cazul,fiindca nu a facut febra ( si nu mare,cam 38 cu 5) decat in prima zi (am un termometru pentru frunte care ma enerveaza foarte tare,mi se pare ca arata diferente prea mari intre doua masuratori consecutive)+tinctura de propolis. Eu i-am mai dat si 1+1/2 pliculete de Smecta in ziua cu diaree,cu de la mine putere.Pediatra spune ca daca azi continua asa,de diseara antibiotic si ca ar fi un rosu-n gat cu manifestare digestiva.Si ca n-ar fi viral,ci de alta natura si de-aia antibiotic. E maraita si vrea numai in casa,se vede ca nu e in apele ei.Stau cu ea si zacem amandoua,desi eu fara motiv concret. Dar ma gandesc ca daca tot da afara,cum o sa-i dau eu antibioticul pe gurita,nu o sa fie degeaba?..poate nu o fi cazul,mai sper inca pana diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Noe si Alina20003- ma intristeaza vestile despre Bia si Ana, sper ca vor fi bine cat mai curand. Multa Sanatate!
28 FEBRUARIE - MARIA RUXANDRA (CATRINUTZA)
28 FEBRUARIE - ANTHONY NICHOLAS (BIUTA)

Noi suntem bine, aseara am repetat operatiunea cu iesitul in PARC, Alex este f incantat. Ma intreba Catrinel daca parcul este departe, cel mai apropiat parc se afla peste drum de bloc....si mai sunt si altelele vecine dar....comodiatea ....lasa mult de dorit.
Am omis sa va zic ca weekendul anterior am fost nasica, acum pot spune ca visul meu a devenit realitate.... am fata si baiat. A fost un eveniment f emotionant, putin trist ca nu a fost si tatal meu langa mine...am sa pun poze cu finuta mea imediat ce-mi permite timpul.
Va pup!
O zi buna!




Gabi si Alexandru-Ionut
19.04.2006
http://www.flickr.com/gp/21142377@N06/24fZYR
http://community.webshots.com/user/gabi_fer
"Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:



Am lipsit motivat,avand pe cap milioane de treburi organizatorice,in cap vesnica durere crunta(Catrinel,pe tine te mai bantuie migrenele?) si in general un program infernal.Am fost si racita cobza si culmea,Thea n-a luat-o deloc,ceea ce nu poate decat sa ma bucure.Ieri m-am hotarat sa ma tund(ca tot e primavara,vremea schimbarilor,bla bla...)si m-a convins o prietena sa merg la stilista ei sa-mi faca un look de milioane.Daca tot mi se pusese brusc pata si aveam si ceva timp liber m-am lasat convinsa si...IMI PARE RAU!!!!Acum trebuie sa ma tund scurt,pt. ca ,desi ii spusesem sa imi taie putin din par si sa-i pastreze linia,imbecila m-a tuns "pierdut" adica...mi-a pierdut tot parul pe jos.Am un ciuf() si-o chica...de fotbalist.Cica mi-a pastrat lungimea.Asa-mi trebuie daca vorbesc la telefon intr-una si nu sunt atenta.Una peste alta,ajung la o schimbare radicala de look,ca tot mi se pare ca ma intinereste parul mai scurt.Ca tot m-a apucat si depresia legata de riduri,fire albe,varsta care inainteaza frenetic spre pensie...
Thea e dulce,in continuare refuza orice fel de fruct,mamaliga cu branza si multe alte chestii(contrar aparentelor).Dar este sanatoasa si asta conteaza cel mai mult.Si bona este in continuare OK,asa ca,inafara de psihozele mele nu prea sunt probleme in micul nostru paradis.
Credeati ca am uitat???


LA MULTI,MULTI, MULTI ANI BATRANEILOR CARE AU PETRECUT IN ULTIMELE ZILE!

TRAIAN
RUDY
ADRIAN MARK
MARK
MARIUCA
ANTHONY NICHOLAS

LA MULTI ANI(cu intarziere mare!) mamiciiBIUTA,care n-ar fi rau sa-i faca repede un fratior sau o surioara lui Anthony precum, si mai tinericii MAGDUTA!Sa va dea Dumnezeu tot ce-i mai frumos pe lumea asta!

Alinaalex,imi pare rau ca iar suferiti.Accepta medicamentele cu usurinta micul Marc?

Noe,cat ghinion are mica Bia!!!Sunt curioasa ce va va spune Stanciu.La G.Alexandrescu sa-nteleg ca nu s-a rezolvat? de insanatosire grabnica.Suna-ne daca aveti nevoie de ceva!

Dea,sa stii noi i-am luat Theei zeci de desene animate pt. varsta ei si nu o lasam sa se uite la intamplare la desene.Nu-mi place nici compania copiilor batausi(multi in parc),pt. ca am observat ca functioneaza perfect puterea exemplului.

Tili,am vazut poze cu flacaii tai.Pe cele din Italia le vazusem mai demult.Aveti baieti mari de tot!Imi pare rau ca impart chiar totul si MIhaita ia cu "placere" si bolile fratiorului mai mare.Sanatate multa!

Catrinel,astept in continuare poze cu buburuza.

Irina,drum bun si petrecere frumoasa!Pupa Andreiul cel inalt ca bradul din partea noastra si bucura-te cat poti de cele cateva zile alaturi de el.

Adar,ti se va spune "slabanoaga".Asta vrei?Sa radem de tine ca te bate vantul?Vb. eu care am mai mult cu 4-5 kg si ma rostogolesc deja.


Eu evit sa o las pe Bubu sa se uite la TV,cu exceptia Minimaxului unde mai sunt si cateva desene dragute.Dupa ce ne-a exasperat cu Veronica si Pocu'(Winnie,Pooh etc) am ajuns sa urmarim doar Garfield(toate seriile) si Little Stuart,precum si CD-uri cu ea.Le stie deja si pe astea pe dinafara.Ii place si Dumbrava minunata si...vrea Patocele ei.Pe cat posibil ii explic tot ceea ce se intampla in jurul nostru,acum mangaiem mugurii pomisorilor si floricelele care apar timid,urmarim gandaceii si descoperim frumusetea primaverii(constient,ca suntem maricele).Pun imediat si niste poze din weekend,in care veti observa marea ei iubire pt. caini,precum si prima tentativa de kk pe wc.Olita este ignorata in continuare,asa ca am trecut la etapa urmatoare.Deocamdata facem acolo doar...palt.Dar e un inceput,mai ales ca trage apa sa se duca paltu'.
Mai citesc ceva din urma si revin.Pup gasca!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Aalina acum am vazut ca si Ana este bolnavioara. sa treaca.Pe mine ma sperie rau problemele digestive,mai ales ca Bubu nu prea are de unde sa slabeasca...Ana cum mai sta cu greutatea?

Gabi fer,este foarte important sa-l scoata afara pe Alex.E adevarat,unii bunici sunt mai comozi.Din fericire Thea este plimbata mut si de toata lumea si ii face foarte bine,atat aerul cat si prezenta altor copii,miscarea etc.

Delia,bafta la examene!Poze de la party!!!

Mihaser,spor...la buchisit lucrarea!cred ca ai un chef nebun!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

oooooooooooooooooof.... scrisesem o gramada, si am apasat pe nush ce tasta, si mi-a disparut tot! deci, scriu din nou dar mai scurt... ca-s la servici :(

Sa incep cu sarbatoritii recenti si actuali (cu scuze pentru intirziere):

La Multi Ani, ghiocei dragi! Sa cresteti mari!
TRAIAN
RUDY
ADRIAN MARK
MARK
MARIA RUXANDRA
ANTHONY NICHOLAS




Noe,
pupam Bia, sa treaca :***
initial mi se parea ciudat cum suna "dureri de crestere", dar apoi am dat peste site-ul www.kidshealth.org/parent/general/aches/growing_pains.html" target="_blank">asta si se pare ca nu e chiar vorba aiurea. Alex n-a avut astfel de probleme, desi e cea mai inalta din grupa ei (grupa de 1.5-3 ani), in ciuda faptului ca e cea mai mica dpdv al virstei. deci e foarte inalta. acum are vreo 90 de cm.
cauta pe Google dupa "growing pain", si o sa gasesti tone de site-uri.

Tania,
pina la urma, ce a avut piticuta ta? sau a ramas un mister? slava Domnului ca RMN-ul a iesit bine! pupici la ea!

Andreea Georgiana,
mi-ai luat cuvintele din gura, zau... cu firele albe, ridurile, alea-alea... nu mai zic de corp, care nu mai reactioneaza ca acum 3 ani, cind dadeam jos juma' de kil in 2 zile fara mare efort, trebuia doar sa maninc foarte calculat si sanatos. aucm pot sa ma si infometez, si tot degeaba :)
Am vazut ca Thea plinge pe olita, draga de ea! Eu am renuntat sa o mai pun pe Alex, pt ca nu cred ca-i pregatita. A facut kk in olita intr-o zi, si de-atunci o cere doar pt a sta pe ea. Zice ca "gata", pleaca de pe ea, si de fapt nu face nimic. Daca incerc s-o asez la loc, face ca toate alea. Cind o mai vrea sa stea, ok, dar eu nu o mai pun daca nu-mi cere.

Noi venim in tara intre 9-27 aprilie , dar ne impartim intre Cluj si Bucuresti. In Cluj vom fi intre 14-23 aprilie, in restul perioadei suntem la Bucuresti. Daca as avea timp si as sti sigur ce program am, mi-ar placea sa ne vedem undeva cu copiii si cu sotii. Nu promit nimic, dar visez si eu ca poate reusesc sa gasesc timp in programul incarcat de-atunci :)) Sora mea vine si ea din Japonia, nu am mai vazut-o din 2001, pe fiul ei cel mic nu l-am vazut decit in poze (s-a nascut in 2003), deci va dati seama ca avem de recuperat... plus prieteni si rude care vor sa ne vada sau sa-i vizitam... N-am mai fost de 4 ani in Romania, toata lumea e extaziata sa ne cunoasca pitica :))

Apropos: stiti care sunt reglementarile in ce priveste transportarea copiilor in masinile personale? Este obligatoriu sa ai scaunel special? Ca noi nu vom avea, si nici nu ma-ncumet sa cumpar unul pentru asa de putin timp, cit stam in tara. Am auzit ca ar fi ok sa tii copilul in brate, pe bancheta din spate. Asa e?




www.onetruemedia.com/shared?p=241b3734905abb9d5d8142&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A fi parinte, e o binecuvintare
(Alexandra - 3 mai 2006)

Mergi la inceput