* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

salutare,

Sper sa intru mai des, ghioceii nostri s-au pus pe petreceri si vreau sa nu pierd ocazia de a sarbatori impreuna cu ei.
Deci, La multi ani!

MATEI ALEXANDRU (TECLA)
ALESSIA MARIA (LUMYSTI)
VIVIAN (ILE 77)
DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
MARIO VALENTIN (EMA72)
ANDREI IOAN (AILEANA)
BOGDAN (DIANA1968)
MATEI (TILI)
ALESIA IOANA (BITAB
Anne Bianca (Noe)

si pentru ca sambata si duminica suntem la petreceri uram de acum
La multi ani pentru

ANA (AALINA2003)
NIKOLAS (POLIXENI)
LARA (ELVIE)

Noi suntem bine, Bia este din ce in ce mai vioaie si vesela, a inceput sa ceara singura la olita, astazi nu a facut deloc in pantaloni (eu renuntasem la operatiunea olita ca era munca in zadar, dar toate vin la timpul lor), si noi ne spalam cu Nenedent dar tre sa-i dau sapunul si sa o las sa se joace la apa ca altfel vrea sa se spele ea, are simtul proprietatii super dezvoltat, nu da nimic, ba mai pune stapanire si pe jucariile celorlalti.
In parc mergem zi de zi, eu seman cu un magar, sac cu jucarii pentru nisip, carucior de papusi, paine intr-un buzunar pentru caini si pisici, iar in celalalt pietre (colectia Biei) etc, etc iar Bia smecheria sta confortabil pe BMV-ul ei, taraie picioarele de strica toata incaltamintea si din cand in cand mai pune frina de mai am putin si vin in nas, nu de alta da sa nu ne ia radarul.

Va pupacim de mii de ori!



Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1882c89b2180ca682996d7&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare,
pentru Bia veselia o urare cat mai din suflet, cu multe buchetele de flori primavaratice cat mai vesele si mai colorate ce sa ii bucure zilele ei de nastere, bucurii si jucarii multe si rasfat cat cuprinde. La multi ani! Valabil si pentru ceilalti ghiocei care au facut doi anisori.
Catrinel si Rocsana v-am vazut pozele cu mutricele haioase. Catrinel, se vede ca Onichka a fost bolnavioara. Pare mai trista in poze. N-am inteles faza cu ratustele, dar o sa citesc eu din urma. Rocsana, Maria e o papusa vie. Mi-a placut mult locul ei cu papusele. Tu arati foarte bine si parca ai mai slabit?
Fetelor, v-am citit pe diagonala. Nu am timp deloc.
Copiii mi-au fost bolnavi, acum am trecut si sper sa fi scapat de bolile iernii asteia. By the way, azi a nins la noi. Asa de frumos!!! Niste fulgi mari si grei, care din pacate s-au asternut zdravan pe jos. Iar ieri era zi de tricou.
Tania, felicitari pentru olica. Eva e habarnista la cap. asta. Ma vrajeste ca face, pune colacul, ia colacul. "Gata, Eva caca". Si sa ma convinga ca sunt intr-adevar chioara , baga mana in WC-ul facandu-mi niste vartejuri pe acolo doar-doar il vad pe dl KK.
Stefanna, imi pare tare rau ca ai dezamagirea asta in viata. Eu te stiu tare puternica si ambitioasa si sunt convinsa ca va fi bine pana la urma. Ai grija de tine si fata!
Si ca sa termin intr-un ton mai vesel, ia uitati aici: http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
Eva cum ma vede ca intru pe usa ma ia "schapi cocokil". Si baga o viteza pe scari ca sa ajunga prima in dormitor unde avem calculatorul. Catrinel, tu cred ca esti satula de melodia asta, ca doar vine din Germania .

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Ana de aalina, sa ai o zi frumoasa, sa te serbeze parintii tai cu surle si trambite, sa ai copii cu care sa te joci si cadouri peste cadouri.La multi ani ghiocica scumpa.Tie Aalina sa iti fie inima vesela si multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

M-am trezit cu o pofta de taitei cu laptes acum mai am decat sa pap!

Ana iti doresc la multi ani din suflet! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si iubita!

Rocsana am vazut pozele cu hello kitty si filmuletele...Ce fain stie Maria sa cante si in japoneza si in romaneste! Abia astept sa am si eu o fetita asa fasneata!

Alinaalex noi weekendul urmator mergem la Gyula, nu vreti sa ventit si voi? Va mai relaxati un pic...

Tania pupici Biei smecheroasa!

Va pup! Week-end placut!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

ANA!!!!
LA MULTI ANI FERICITI CU SANATATE SI MULTE-MULTE CADOURI!
AALINA, FACETI CHEF? ASTEPTAM POZEEEEE!!!!

Marc e cu tati in parc, tati incarcat ca un magar (vorba lui Tania), cu galetusa, lopatele, merinde, pufuleti , ca e vreme super, iar io profit de ocazie si bag aici 2 -3 vorbe:

Catrinel, e scumpa Oana, am vazut pozele! deci si voi tot pe 29 va chefuiti, ca noi. Si eu abia astept sa va vad pozele de la chefuletz . La noi vor fi cam 13 copii. Am programat aniversarea la 11 dimineata, iar dupa-masa facem chef la Georgi, prietena lui, caci ea e din 26, dar in 26 face petrecere la gradi. Deci iti dai seama ce zi incarcata o sa avem Si noi avem Paste saptamana viiitoare, le tinem pe ambele, sotul si Marc fiind romano-catolici.
Sa stii ca asa e si la noi cu spalatul pe dinti, nu vrea in ruptul capului sa ma lase pe mine sa-l spal, vrea numai singur, deja am schimbat nu mai stiu cate periute de dinti ca toate-s roase Si vaaiii, greu ne mai imbracam! ca nu sta, mai mult din mers, nu stiu cum m-oi descurca dimineata cand merg la servici, pana-l imbrac si-l pregatesc de gradi...
Tania, ma bucur ca sunteti bine, ca totul a revenit la normal! deci asa cu Bia! felicitari pt. olita! noi la cap. asta suntem in plop, am renuntat, aman pt. la vara, ca Marc sta pe ea, dar nu face nimica, numai in scutecel (poate ii tine de cald la fundic?), se prosteste, dupa ce se ridica de pe olita fuge in fundul gol prin casa, de abia il mai prind si apoi il imbrac cu circ. Interesant ca la cresa face la olita, acolo nu face figuri.
Miha, mersi pt. invitatie! ce faceti la Gyula? suna interesant. Eu nu pot sa ies cu Marc din tara ca nu am pasaport, nu mi-am mai facut, ca am mers in Ungaria numai cu buletinul. Si tot ma gandeam sa-l pun la tati pe pasaport, se poate si asa, nu?
Felicitari pt. bebelina grasa, oau, cred ca abia astepti mare intalnire! mai ai asa putin...wow, doar 2 luni!
Noe, cum ati chefuit aseara? chef de chef? mai, pe voi va doare la basca, aveti casa mare, mult spatiu de desfasurare! cred ca s-a bucurat de tobogan! lui Marc i s-a pus acum pata pe un castel gonflabil de la cresa, si ma tot bazaie ca vrea la castel, abia plecam de la gradi din cauza lui si-a trebuit sa-i promit ca o sa cumparam castel, dar unde il bag eu pe ala intr-un apart. de bloc??? si iar ma bate gandul sa ne mutam, preferabil la un apart. de 4 cam., ca de casa inca nu poate fi vorba...
Ciuf, in sfarsit ai mai scris cateva randuri! welcome back! ce mai face Mamzel? Luca? sunteti bine acum? wow, la voi a nins? aici e destul de cald.
Stefanna, imi pare rau sa citesc ca esti asa de necajita, orice ar fi, sa stii ca noi suntem alaturi de tine si iti trimitem multi-multi pupici de la cord sa treaca supararea!
Nshiro, am vazut pozele cu petrecerea Mariei, frumoasa si eleganta ca intotdeauna (rochita alba e super!), super tortuletul!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

la multi ani ANA, NICK, LARA!!!!!!

Multe bucurii, sanatate si noroc!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:



LA MULTI ANI ANA !!!!

Sa fii fericita si sa ai o viata lipsita de griji!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetelor
in primul rand vreau sa urez si eu :LA MULTI ANI !!! tutror copilasilor care implinesc doi anisori , sa fie sanatosi si fericiti alaturi de parintii lor .
eu va citesc zilnic dar nu am scris pana acum dar acum as dori sa fiu alaturi de voi binenteles daca ma primiti
va doresc numai bine

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

La multi ani cu sanatateghioceilor de 2 ani!
Eu sunt la fel de ocupata din pacate, drept pt care v-am citit ultra rapid, va dati seama, acum ca a plecat Buni... m-am trezit cu toate pe capul meu. Dar nu m-am rabdat si am vazut poze cu Bia (careia ii doresc multa sanatate si... veselie!), Oana costumata si ca intoadeauna super haioasa si filmuletele minune cu japonica-romanica de Maria.
Trec si eu printr-o faza de astenie sau nu stiu cum sa-i mai spun, n-am nici un chef de lucru, de scoala, de mai nimic. De vina e si iarna interminabila, nenumaratele furtuni de zapada de care am avut parte si dezapezirile parca fara sfarsit (si acum ninge)...
Stefanna, iti transmit multa putere sa treci peste momentul dureros si sa poti pasi mai departe, iar daca pot sa te ajut cu ceva, nu ezita, o fac cu mare placere.
Alicia e bine, nu s-a mai imbolnavit (Dieu merci), si-a mai intarit sistemul imunitar, (sa fie si pt ca ii dau bromhovaxon?), zice tot mai multe cuvinte in romana si engleza, cu mare placere canta si danseaza, ii plac cartile, papusile si... bomboanele. Cand plecam ne aminteste sa nu uitam sa-i aducem bomboane si cand venim ne intreaba daca i-am adus... tot o pacalim cu struguri, diverse alte chestii, nu stiu cat va merge figura. Oricum e mare mancacioasa, si zdravana, multi spun ca nu pare sa semene cu niciunul dintre noi.
pupicei au numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

LA MULTI ANI

ANA
NIKOLAS
LARA

Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi sa aveti o viata minunata plina de mult soare si multe bucurii!

Va multumim ca v-ati uitat si la pozicile si la filmuletele noastre si va pupam cu mult drag!

Mergi la inceput