* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

LA MULTI ANI FERICITI:
VIV
ALECU BERBECU'
MARIO VALENTIN
ANDREI IOAN


SI LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR!!!
SA AVETI O PRIMAVARA MINUNATA, PLINA DE FLORI SI BUCURII!!!



Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

La multi ani si multa sanatate:
VIV
ALECU BERBECU'
MARIO VALENTIN
ANDREI IOAN
Fetelor aseara de 8 martie am avut o surpriza f frumoasa pt ca a venit la noi acasa o pereche tanara si frumoasa care ne-a cerut sa le fim nasi si de cununie si de botez!!!!!!!!!!
Nunta este in iunie si botezul in oct-nov. Am inceput sa am emotii de pe acum si bineinteles sa ma gandesc ce toalete sa-mi fac.
Despre fimea ce sa va spun ca ma uimeste pe zi ce trece, acum mai nou stie si numele ei complet si spune ca o cheama ali marin si mai la sf isi aduce aminte si de ioana care de fapt este primul prenume.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:

Fetelor cu intarziere va urez si eu LA MULTI ANI de 8 MARTIE si o primavara plina de bucurii din parta ghioceilor vostrii.

LA MULTI ANI ghioceilor care au implinit frumoasa varsta de 2 anisori !!!

6 MARTIE - MATEI ALEXANDRU (TECLA)
7 MARTIE - ALESSIA MARIA (LUMYSTI)
7 MARTIE - VIVIAN (ILE 77)
8 MARTIE - DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
9 MARTIE - MARIO VALENTIN (EMA72)
9 MARTIE - ANDREI IOAN (AILEANA

Carmenpit77 frumos cadou de 8 martie. Sa-ti traiasca finii






ANA si ANDREI CRISTIAN
UITE CUM CRESC
GALUSCA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI SI MULTA FERICIRE PUILOR:


6 MARTIE - MATEI ALEXANDRU (TECLA)
7 MARTIE - ALESSIA MARIA (LUMYSTI)
7 MARTIE - VIVIAN (ILE 77)
8 MARTIE - DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
9 MARTIE - MARIO VALENTIN (EMA72)
9 MARTIE - ANDREI IOAN (AILEANA)



LA MULTI ANI, MONICA SI TOATE CELE BUNE LANGA CEI DOI FLACAI AI TAI!











Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Ne-am intors! Am terminat cu bine masterul si acum sunt linistita. In primul rand vreau sa le urez si eu mii de la multi ani ghioceilor ce si-au serbat ziua:
3 MARTIE - MARIA-CORNELIA (IRIS 77)
3 MARTIE - STEFANEL (ALINUTZA3)
6 MARTIE - MATEI ALEXANDRU (TECLA)
7 MARTIE - ALESSIA MARIA (LUMYSTI)
7 MARTIE - VIVIAN (ILE 77)
8 MARTIE - DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
9 MARTIE - MARIO VALENTIN (EMA72)
9 MARTIE - ANDREI IOAN (AILEANA)

Dar si mamicii super sexy MP pe care nu o zaresc pe mess...insa o pup si ii urez o primavara frumoasa!

Asadar numai bine si multa multa sanatate tuturor!

Noi suntem bine si il asteptam pe tati acasa ca ne e dor de el!

Va pupam si sper sa mai revin pe seara!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele
Alorea multumesc f mult
Mihaser, felicitari doamna brava tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

LA MULTI ANI GHOICEILOR SI GHIOCELELOR NOASTRE, MULTA SANATATE SI O COPILARIE MEREU FERICITA !!


28 FEBRUARIE- Maria-Ruxandra (Atomica)
2 MARTIE - Andrei (al mamicii Doina)
3 MARTIE - Maria (chan)
3 MARTIE - Andrei (Irina)
3 MARTIE - Maria-Cornelia
3 MARTIE - Stefanel
6 MARTIE - Matei Alexandru
7 MARTIE - Alessia Maria
7 MARTIE - Vivian
8 MARTIE - David Alexandru
9 MARTIE - Mario Valentin
9 MARTIE - Andrei Ioan


Mariana 23+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Aaa,am ramas datoare sa va spun ce l-au testat de data asta pe Markus la controlul de 2 ani.

In afara de masurare,cintarire,circumferinta craniana,hemoglobina (care are valori de dopping -adica 145-dar au zis ca este totusi okay)
a trebuit sa faca o demonstratie fotbalistica( daca poate prinde si da cu shutul la minge),i s-a pus o carte cu poze reprezentind animale sa le numeaca si un puzzle din 4 piese de lemn,niste intrebari simple sa numeasca obiecte/jucarii si sa incarce o masina cu cuburi care trebuiau puse cu grija unul peste celalalt in asa fel incit sa nu cada).

El cind a vazut mingea,a inceput sa strige ca e Winnie Pooh (era decorata cu ursuletul) si mi-a aruncat-o mie,nu asistentei, asa cum i se ceruse...

Dupa ce face puzzle-ul,numeste animalele si incarca cuburile,imi fuge din brate si incepe sa scotoceasca prin toate dulapioarele cu jucarii de acolo si le imprastie care pe unde,apoi incepe sa fuga pe hol dupa alte jucarii noi.(ca aici si pe hol pun astia jucarii ca sa nu se plictiseasca copii la asteptarea controalelor).Eu eram in brate cu Magda s-o dezbrac si a trebuit sa dau o fuga sa-l iau inapoi (ca le-am ales ziua de control aceeasi sa nu fac doua drumuri,din moment ce sunt nascuti in zile apropiate).

Ma intreb cum este (in ce consta) controlul de 2 ani in Romania si in alte tari?
Gata ma duc sa scot niste fursecuri cu cacao din cuptor(in sarcina asta vad ca m-a apucat harnicia, in fiecare saptamina am facut ceva dulce)

Mariana 23+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

La multi ani frumosi si impliniti pentru ghioceii sarbatorirti in zilele din urma:
7 MARTIE - VIVIAN (ILE 77)
8 MARTIE - DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
9 MARTIE - MARIO VALENTIN (EMA72)
9 MARTIE - ANDREI IOAN (AILEANA)


Mariana,wow..14.5,pai asta e valoare de barbat in toata regula..:)...In Ro, controlul de 2 ani nu stiu in ce consta,dar nu cred sa se faca analize de sange si nici o evaluare ca cea despre care vorbesti tu, ci doar de genul: greutate,inaltime,adica ceva foarte sumar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Seara buna, mamici

Intai si-ntai sunt datoare ultimilor sarbatoriti:
6 MARTIE - MATEI ALEXANDRU (TECLA)
7 MARTIE - ALESSIA MARIA (LUMYSTI)
7 MARTIE - VIVIAN (ILE 77)
8 MARTIE - DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
9 MARTIE - MARIO VALENTIN (EMA72)
9 MARTIE - ANDREI IOAN (AILEANA)
carora le urez sanatate multa si sa fie inconjurati de multa iubire. Asadar LA MULTI ANI!!!!

Mihaser, felicitari pentru master. Te admir ca ai avut si curajul si puterea avand un copilas si cu altul pe drum.

Carmenpit, deci se lasa cu nasie! Felicitari!

mariana, la noi nu cred ca exista astfel de testare, eventual il supun la mici probe, dar nimic asa complicat cum ai descris.

Nu mi-a iesit treaba cu cresa pentru ca Matei e din nou mucos de trebuie sa ii curat cel putin la jumatate de ora nasul, asa ca nici nu se pune problema sa il duc.
Dar maine vreau, nu vreau incep serviciul si noroc cu mama soacra, ca altfel nu stiu ce as fi facut.
Am emotii mari de nu pot sa vi le descriu. Vedem maine cum va decurge o zi de-a lui Matei petrecuta aproape in totalitate cu bunica.

Mergi la inceput