Strumfi de iulie-august 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Karli uite ce bine seamana Karliguguritza cu tati aici. Si aici ai un baietel de toata frumusetea Poate ne-ai pacalit si ai un Karliguguritz Vad ca ii place sa scarmene si sa stea ca intr-un iglu in pilota aia rosie, hihi

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Sper ca nu m-a lasat memoria sau atentia si imi amintesc corect ca astazi este ziua Nonnei





fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Multumim frumos pt complimente.

lorinaoo1 pozele sunt facute de tati cu un Canon EOS 40D

Luna ma bucur ca se simte mai bine Cosmin iar Adelise a scapat. Nici nu ma mir ca nu are Cosmin pofta de mancare la cat e de nasoala boala. Sophie nu-i mai bine, m-am bucurt degeaba mai devreme. Febra oscileaza in jurul lui 38. Rar cand reusim sa o facem sa bea ceva. Acum vrea sa doarma la mama in brate,ceea ce facea doar ziua in primele 3 lui. Ea noaptea a dormit doar in patutul ei de cand s-a nascut. Zic ca nu-i mai bine pt ca in afara de febra mai mare ca ieri a avut si 4 scaune moooi azi, in conditiile in care ea n-a papat nimic azi, baut putine lichide si atat. Ii e nasucul ifundat de de-abea respira, ochisorul drrept ii curge.
Maine dimineata o sa ma trezesc ca n-am dormit de loc, azi noapte am dormit foarte putin si promabil luni o sa astern cearcanele dupa mine precum covrull rosu la Oscaruri.
M-am muls azi da nu ma descurc asa bine ca Sophie drept urmare mi se balbaie laptele pe canale, toata-s noduri....la urmatoarea mulgere sper sa scap de ele(de noduri nu tate). Da lasa ca au castigat conationalii lui fiica-mea la rugby...ce weekend cool.
Vai da de ce nu m-a lovit pe mine virusu asta si sa-mi fi lasat copilasul in pace? Probabil pt ca asa ma doare mai tare.
In pagina la care am trimis linkul Soph era in plina etapa de ssss-iala.



Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Karli ai o minunatie de fetita!

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Karli ce sa-ti zic decat ca ai o papusica de fetita frumusica care seamana cum ti-am mai zis cu tac'so. Nu ca tu n-ai fi frumoasa dar asa a ales odrasla ta sa semene.

Timi...offf. Nu ca sunt eu nebuna dar chiar nu vrea 7UP? Ma intreb si io. Cel mai bine cu orez, baby rice, mucilagiu, sau chair orez long grain fiert si bagat la blender si o lingurita daca ea e bine. Saracuta de tine. Eu fie-mii ii pipaiam fontanela ieri cand avea diaree ai se simtea putin lasata cand avea nevoie de lichide dar ea macar nu vomita. Va pup sa va faceti bine. Calpol poti sa-i dai sau il vomita?



Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

I-am dat Calpol si asa i-a mai scazut un picut febra, da in cateva ore iar a urcat.Azi a vomitat doar o data putin si aia din cauza ca s-a prea agitat. Daca-ti zic ca si pt 50 ml de 7up ne-am muncit o ora cu ea, ca am zis ca o sa o tenteze dulcele (chestia de la farmacie nu-i asa de dulce) Ea nu vrea nimic, cred ca nici tatzi n-ar vrea. E rupta de oboseala, adoarme la noi in brate dar cand o punem in pat plange si de data asta nu-i de rasfat....

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Normal ca nu e de rasfat biata de ea. Ce sa-ti zic mi se rupe sufletul cand aud de boli asa serioase la bebici. Nu ca la fiu-miu nu ma doare sufletul dar el e mare, asculta ce ii zic sa ia, imi poate spune ce il doare, trece altfel peste insa la bebici e asa rau. Offff! Parca poti sa-i dai Calpol la 4 ore. Vezi ce scrie pe el. Pot doar sa-ti zic ca lui fiu-miu nu i-a fost foame deloc si nu l-a tentat nici sprite nici cola dar a baut sprite de gura mea. Las-o pana maine seara si daca tot face febra eu m-as duce direct la spital. Si forteaz-o cu lichide ca astia mici se deshidrateaza repede. Pupici pt Sophie. Si pt tine ca te cred ca esti rupta.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Si daca nu-mi zicea dr sa nu-i dau de mancare cel putin 24h cel mai tare ma temeam de dezhidratare.
Tie ti-au zis ca poti sa-i dai mancare la Adelise? (in cazul in cae Doamne fereste se imbolnavea)
Saracul Cosmin imi inchipui ca nu l-ai fi putut tenta nici cu desertul favorit si zau ca si pe un adult il trantea zdravam de pamant gastroenterita asta.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Multumim pentru complimente!!

Am admirat_o si noi pe Adeluta si cand zambeste mie mi se pare ca seamana cu tati! E frumoasa foc si va ca la fel ca lui Emi ii place sa roada la jucarele!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Timi multa sanatate Sofiei! Urata traba cu gastroenterita asta... In schimb v_am vazut pozele si Cosmin are dreptate e foarte foarte haioasa! In fiecare poza are cate o expresie deosebita! Va pupam pe amandoua sa aveti o noapte linistita si maine sa veniti cu vesti bune!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput